Kolonie dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Wakacje – zasłużony wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Wakacje to wyjątkowy czas w roku przypadający na miesiące letnie – lipiec oraz sierpień. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy lata, jednak najbardziej o wakacjach marzą uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, którzy ciężko pracują podczas całego roku szkolnego, chcąc osiągać jak najlepsze wyniki w nauce.
W roku szkolnym wstają oni bardzo wcześnie po to, aby punktualnie o ósmej rano pojawić się na pierwszej lekcji Piszą niezapowiedziane kartkówki, zostają odpytywani przez nauczyciela oraz zaliczają kolejne partie materiału pisząc sprawdziany. Nic więc dziwnego, że w wakacje marzą o tym, aby spać do południa oraz oddawać się słodkiemu lenistwu.

Obozy i kolonie – doskonała zabawa i nauka w jednym.

Niestety wielu rodziców obawia się, że ich dzieci podczas wakacyjnej laby całkowicie zapomną wszystko to czego nauczyły się w trakcie ostatniego roku szkolnego.
Również najnowsze badania oraz doniesienia naukowe potwierdzają tezę jakoby podczas dwóch miesięcy wakacji dzieci bardzo szybko zapominały partie materiału jakie udało im się opanować podczas ostatniego roku szkolnego. Tę niepokojącą tendencję można jednak z łatwością zatrzymać! A świetnym sposobem na to są obozy oraz kolonie podczas, których dzięki zabawie dzieci mogą stale ćwiczyć pamięć oraz koncentracje, a także poszerzać swoje horyzonty myślowe i uczyć się nowych rzeczy.

Jedną z najbardziej prestiżowych oraz cieszących się ogromną popularnością i zaufaniem rodziców instytucją organizującą tego typu kolonie oraz obozy dla dzieci w wieku szkolnym jest Akademia Olsztyn. Zatrudnieni w jej szeregach nauczyciele oraz opiekunowie otaczają wszystkie dzieci  ogromną uwagą oraz troską, a także zapewniają im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
Obozy oraz kolonie odbywają się na Warmii i Mazurach – pięknej, słynącej z niezwykle bogatych walorów krajobrazowych oraz bardzo spokojnej okolicy.

Korzyści wynikające z wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Akademię Olsztyn przez dzieci:

  • dzieci poprzez doskonałą zabawę – uczą się także czytania, rozwijają swój intelekt oraz kreatywność, ćwiczą pamięć i koncentrację oraz nabywają umiejętności odnajdywania się w grupie rówieśniczej  oraz współpracy.
  • wzbudzenie zainteresowania dzieci konkretnymi zajęciami oraz ukierunkowanie ich na rozwój w danej dziedzinie , na przykład gra na instrumentach, pływanie, sport, nauka języków obcych, jazda konna oraz wiele innych.
  • dzieci podzielone są na poszczególne grupy wiekowe, a zajęcia są w pełni dostosowane do każdej z grup po to, aby maksymalnie zainteresować dzieci przygotowanymi dla nich tematami.
  • Obozy i kolonie oferują przede wszystkim świetną zabawę oraz wypoczynek – nie ma tam miejsca na zajęcia szkolne lub tradycyjne lekcje, a jednak w sposób pośredni dzieci nabywają wielu nowych umiejętności, nawet nie zdając sobie do końca sprawy, że podczas doskonałej zabawy są w stanie tak wiele się nauczyć.
  • Efekty wzięcia udziału w takim obozie lub półkolonii są widoczne niemal natychmiast w postaci zdecydowanej poprawy niektórych umiejętności u dziecka oraz jego funkcjonowania na tle grupy rówieśniczej , a także samodzielności oraz odnajdywania się w nowych sytuacjach i rolach społecznych. To także widoczna poprawa wyników w nauce.

Więcej odnośnie obozów i kolonii organizowanych przez Akademię Olsztyn można dowiedzieć się na efektywna-nauka.pl lub odwiedzając bezpośrednio siedzibę placówki mieszczącą się w mieście Olsztyn, gdzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna odpowie na wszelkie interesujące Państwa pytania oraz rozwieje ewentualne wątpliwości.]]>