Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dlaczego warto wybrać biały kolor ścian?

Dom i Ogród

W aranżacji wnętrz i w doborze koloru ścian biel zajmuje wyjątkowe miejsce. Czemu warto zdecydować się na taki wybór? Co biel wnosi do pomieszczenia?

Biała farba użyta na ścianach sprawia, że pokój staje się bardziej przestronny. Kolor ten chyba nie ma sobie równych, jeśli chodzi o możliwości skomponowania go z meblami czy dodatkami. Tak naprawdę pasują do niego zarówno meble drewniane, jak i takie wykonane z tworzywa sztucznego. W towarzystwie drewna uzyskamy wspaniały, rustykalny klimat. Z kolei, jeśli wstawimy do białego pomieszczenia meble z tworzywa o mocnych kolorach, otrzymamy szalenie nowoczesny wystrój.

Biel zyskała ogromną rzeszę fanów w związku z bardzo modnym stylem skandynawskim. Sporo osób przekonało się, że biel nie jest nudnym kolorem, ale daje dużo możliwości. Sprawia, że pomieszczenia są jaśniejsze, bardziej słoneczne. Zachęcają do aktywności. Dlatego na przykład kuchnia w bieli to doskonały wybór. Z kolei biel również wpływa na optyczne zmiany gabarytów wnętrza. Mały pokój wizualnie nabierze objętości oraz wyda się wyższy, gdy pomalujemy parkiet na podłodze, sufit oraz ściany właśnie na biało.

Gdyby ktoś sądził, że przecież biel to właściwie jeden kolor, którym można się po prostu znudzić, to musi wiedzieć, że biel posiada wiele różnych odcieni. Można je podzielić na zimne oraz ciepłe. Zimna biel wpada właśnie w zimniejsze tonacje takie jak błękit czy różne szarości. Natomiast ciepła biel to bardziej tonacje żółte czy różowe. Te ostatnie nadają się do pomieszczeń, gdzie chcemy stworzyć wrażenie przytulności.

Stosując białą farbę na wszystkich ścianach w domu, można stworzyć ciekawy wystrój, bawiąc się teksturą ściany. Nie wszystkie ściany muszą być perfekcyjnie gładkie. Wszak doskonałe wrażenie robi na przykład cegła pomalowana na biało. Jeśli nie mamy możliwości wykonać w domu takiej ściany, to z pomocą przychodzą też różne tynki dekoracyjne do wnętrz. Biel nie odciągnie uwagi od ciekawej faktury ściany, a dodatkową ją podkreśli. Osoby jeszcze nieprzekonane na pewno zachęci to, że pomieszczenie pomalowane na biało, to doskonała i szybka możliwość zmiany aranżacji wnętrza. Wystarczy tylko zmienić dodatki, zasłony czy inne detale, aby uzyskać całkiem inny efekt. Zatem biel to doskonały wybór. Więcej na ten temat w artykule pt. Farby lateksowe – poznaj ich najważniejsze cechy.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Czy warto zdecydować się na kominek z płaszczem wodnym?

Dom i Ogród kominek Ogrzewanie płaszcz wodny

Kominek z płaszczem wodnym zdobywa coraz większa popularność. Jest to doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Jakie zalety posiada ten typ kominka i czemu zawdzięcza swoją popularność?

Tradycyjne kominki sprawiają, że ogrzewane jest tylko powietrze, a znaczna część ciepła niewykorzystana ucieka przez komin wraz z gazami spalinowymi. Kominek z płaszczem wodnym działa na innej zasadzie. Ich budowa umożliwia ogrzewanie wody na potrzeby centralnego ogrzewania. Płaszcz wodny takiego urządzenia zbudowany jest z podwójnych ścianek i otacza komorę spalania. Do wymiany ciepła używa się tu również płomieniówek, przez które przepływają spaliny. Przestrzeń pomiędzy ściankami a płomieniówkami wypełniona zostaje przez wodę, która ogrzewając się, może zasilać wspomniane instalacje.

Do głównych zalet kominka z płaszczem wodnym należy ograniczenie wydatków na ogrzewanie dzięki dość łatwej dostępności i niskiej cenie paliwa, jakim jest drewno. Dobre paliwo jest co prawda droższe, ale również bardziej efektywne i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Do zalet tego rozwiązania należy również doskonała funkcjonalność w okresach przejściowych – np. gdy nadchodzi jesień, a naszym pragnieniem jest przyjemne dogrzanie pomieszczenia w domu. Kominki z płaszczem wodnym mają moc zdolną ogrzać nawet domy o powierzchni sięgającej 400 metrów kwadratowych, ale od prawidłowego użytkowania zależy uzyskanie wysokiej sprawności pracy urządzenia i komfort użytkowania.

Jeśli chodzi o montaż, to wszystkie wymagane elementy warto zaplanować już na etapie projektu. Nie obędzie się bez planu doprowadzenia wody do płaszcza, a także odpływu przegrzanej wody do studzienki schładzającej i dalej – do kanalizacji. Jeśli chcemy mieć gwarancję ciepła warto również zainwestować w  zbiornik akumulujący ciepło. Dzięki temu nadwyżki ciepła będą gromadzone i wykorzystane nawet wtedy, gdy nie palimy już w kominku. Tym samym nie ma konieczności montowania kotła gazowego czy olejowego jako szczytowego źródła ciepła na czas silnych mrozów. Więcej tutaj.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze