Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Impreza firmowa: dobry pomysł na nagrodę dla pracowników

Rozrywka

Jeśli myślisz, że jedyną motywacją dla Twoich pracowników jest wysoka wypłata, mylisz się. Sprawiedliwa pensja i przemyślany system premii jest koniecznością, ale pozamaterialne instrumenty motywacyjne (czyli po ludzku: inne bonusy) także mają znaczenie. Jeśli szukasz sposobu na wynagrodzenie pracowników np. po sprawnej realizacji planu rocznego czy zakończeniu dużego projektu – pomyśl o imprezie firmowej.

Jak ją zorganizować, by spełniła swoje zadanie: dostarczając Twojemu zespołowi niezapomnianej rozrywki i podnosząc jego morale? Oto kilka pomysłów, które warto wykorzystać.

Wieczorna impreza czy dłuższy wyjazd?

Jaką skalę powinna przybrać impreza firmowa fundowana przez pracodawcę w nagrodę? Oczywiście – to zależy od kilku czynników – m.in. od tego, jak duży sukces osiągnęliście oraz jakim budżetem dysponuje firma na takie cele. Jeżeli jednak nagrodę przyznaje się za sukces większego kalibru, obiad w dobrej restauracji czy wspólne wyjście do klubu i open bar mogą nie wystarczyć.

Organizując dłuższy, na przykład weekendowy, wyjazd, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. A to dlatego, że wyjazdowe eventy firmowe to dobra szansa na integrację zespołu. Ponadto możesz na takim wyjeździe zatroszczyć się o dodatkowe atrakcje: ciekawe warsztaty rozwoju osobistego, survivalową sesję paintballową, czy… wspólny relaks w uzdrowiskowych termach. Każdy taki event doda Twojemu zespołowi energii i znajdzie przełożenie na jakość ich pracy w długofalowej perspektywie.

Wyjechać, ale dokąd?

Możliwości jest sporo: hotel za miastem, górska chatka… Doświadczenie pokazuje, że najlepsze miejsca to te, które łączą kameralną atmosferę z dużą ilością atrakcji innych niż te dostępne na co dzień. Dobry przykład to Uniejów – uzdrowiskowa miejscowość w centralnej Polsce. Znane w całym kraju termy mogą stać się celem Twojej wizyty. A że w Uniejowie czekają na Ciebie również niebanalne obiekty szkoleniowo-konferencyjne – usytuowane m.in. w średniowiecznym kasztelu czy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich – możesz pomyśleć o oryginalnej formie integracji, np. o larpie, warsztatach artystycznych czy wieczornej imprezie kostiumowej w klimacie fantasy.  A to tylko kilka spośród całej gamy opcji.

Zadbaj o to, by impreza firmowa, która jest nagrodą, przyniosła wiele radości uczestnikom. Nie zamieniaj jej w kolejną nudną sesję szkoleniową. Odrobina kreatywności połączona z ciekawą lokalizacją to Twój klucz do sukcesu.

poprzedni następny nastepny post
 • Natinka

  Niedawno organizowałam imprezę firmową dla swojego działu i tak trochę wszystko wymieszałam 😉 Wyjechaliśmy na weekend do Szczawna Zdroju (mieszkamy i pracujemy niedaleko, w Wałbrzychu), do Dworzyska. Na miejscu jest restauracja Babinicz, w której można sobie zorganizować warsztaty kulinarne dla całego teamu :) Prowadzi je Wojtek Harapkiewicz – serio mistrz, jeśli chodzi o gotowanie. My wybraliśmy kuchnię wegetariańską, ale podobno można wybraś jakieś inne :) Najpierw gotowaliśmy, potem jedliśmy, pełna integracja! Świetny pomysł, no i extra miejsce :)

Udostępnij

Jak wybrać prezent dla zmarzlucha?

Rozrywka podarki prezenty urodziny

Okres jesienno-zimowy jest bardzo trudny dla zmarzluchów. Nie każdy jest w równym stopniu wrażliwy na zimno, są osoby, które odczuwają je bardzo mocno.

Warto pomóc im trochę wybierając odpowiedni prezent, na pewno docenią taką troskliwość, a sam podarunek nie będzie leżał na półce czy gdzieś głęboko w szufladzie, ale będzie używany. Idealne dla zmarzluchów prezenty to oczywiście rzeczy, które sprawią, że będzie im cieplej. Wybór takich rzeczy jest ogromny. Mogą to być urodzinowe prezenty, można je także ofiarować zupełnie bez okazji.

Można wybierać spośród różnych ciepłych kurtek, swetrów, czapek, szalików, rękawiczek aż po grube, długie skarpety. Tego typu prezent pomoże przetrwać zimno na zewnątrz albo też wewnątrz mieszkania. Można kupić koc, koniecznie gruby i ciepły. Fajnym pomysłem na podarunek dla łatwo marznącej osoby będą też kapcie, takie ciepłe, obszyte wewnątrz futerkiem i sięgające do kostek.

Wcale nie musi to być prezent nudny, gdyż kapcie mogą być ciekawie ozdobione albo nawet zabawne. Jeśli nasz znajomy zmarzlak nie ma takich kapci i znajdzie się dobry rozmiar, to na pewno powita je z uśmiechem. Inne pomysły na prezenty to np. termofor na gorącą wodę (w jakimś ciekawym i miłym dla oka pokrowcu) albo termofor podgrzewany w mikrofali oraz kubek termiczny.

Taki kubek doceni każda osoba, która lubi długo delektować się kawą i chce by cały czas była ona ciepła. Wystarczy chwilę się zastanowić, pobuszować trochę w internecie, a na pewno znajdzie się jakiś idealny podarunek. Najlepsze znajdziesz na http://uznane.pl/.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze