Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Impreza firmowa: dobry pomysł na nagrodę dla pracowników

Rozrywka

Jeśli myślisz, że jedyną motywacją dla Twoich pracowników jest wysoka wypłata, mylisz się. Sprawiedliwa pensja i przemyślany system premii jest koniecznością, ale pozamaterialne instrumenty motywacyjne (czyli po ludzku: inne bonusy) także mają znaczenie. Jeśli szukasz sposobu na wynagrodzenie pracowników np. po sprawnej realizacji planu rocznego czy zakończeniu dużego projektu – pomyśl o imprezie firmowej.

Jak ją zorganizować, by spełniła swoje zadanie: dostarczając Twojemu zespołowi niezapomnianej rozrywki i podnosząc jego morale? Oto kilka pomysłów, które warto wykorzystać.

Wieczorna impreza czy dłuższy wyjazd?

Jaką skalę powinna przybrać impreza firmowa fundowana przez pracodawcę w nagrodę? Oczywiście – to zależy od kilku czynników – m.in. od tego, jak duży sukces osiągnęliście oraz jakim budżetem dysponuje firma na takie cele. Jeżeli jednak nagrodę przyznaje się za sukces większego kalibru, obiad w dobrej restauracji czy wspólne wyjście do klubu i open bar mogą nie wystarczyć.

Organizując dłuższy, na przykład weekendowy, wyjazd, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. A to dlatego, że wyjazdowe eventy firmowe to dobra szansa na integrację zespołu. Ponadto możesz na takim wyjeździe zatroszczyć się o dodatkowe atrakcje: ciekawe warsztaty rozwoju osobistego, survivalową sesję paintballową, czy… wspólny relaks w uzdrowiskowych termach. Każdy taki event doda Twojemu zespołowi energii i znajdzie przełożenie na jakość ich pracy w długofalowej perspektywie.

Wyjechać, ale dokąd?

Możliwości jest sporo: hotel za miastem, górska chatka… Doświadczenie pokazuje, że najlepsze miejsca to te, które łączą kameralną atmosferę z dużą ilością atrakcji innych niż te dostępne na co dzień. Dobry przykład to Uniejów – uzdrowiskowa miejscowość w centralnej Polsce. Znane w całym kraju termy mogą stać się celem Twojej wizyty. A że w Uniejowie czekają na Ciebie również niebanalne obiekty szkoleniowo-konferencyjne – usytuowane m.in. w średniowiecznym kasztelu czy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich – możesz pomyśleć o oryginalnej formie integracji, np. o larpie, warsztatach artystycznych czy wieczornej imprezie kostiumowej w klimacie fantasy.  A to tylko kilka spośród całej gamy opcji.

Zadbaj o to, by impreza firmowa, która jest nagrodą, przyniosła wiele radości uczestnikom. Nie zamieniaj jej w kolejną nudną sesję szkoleniową. Odrobina kreatywności połączona z ciekawą lokalizacją to Twój klucz do sukcesu.

poprzedni następny nastepny post
  • Natinka

    Niedawno organizowałam imprezę firmową dla swojego działu i tak trochę wszystko wymieszałam 😉 Wyjechaliśmy na weekend do Szczawna Zdroju (mieszkamy i pracujemy niedaleko, w Wałbrzychu), do Dworzyska. Na miejscu jest restauracja Babinicz, w której można sobie zorganizować warsztaty kulinarne dla całego teamu :) Prowadzi je Wojtek Harapkiewicz – serio mistrz, jeśli chodzi o gotowanie. My wybraliśmy kuchnię wegetariańską, ale podobno można wybraś jakieś inne :) Najpierw gotowaliśmy, potem jedliśmy, pełna integracja! Świetny pomysł, no i extra miejsce :)

Udostępnij

Jak wybrać prezent dla zmarzlucha?

Rozrywka podarki prezenty urodziny

Okres jesienno-zimowy jest bardzo trudny dla zmarzluchów. Nie każdy jest w równym stopniu wrażliwy na zimno, są osoby, które odczuwają je bardzo mocno.

Warto pomóc im trochę wybierając odpowiedni prezent, na pewno docenią taką troskliwość, a sam podarunek nie będzie leżał na półce czy gdzieś głęboko w szufladzie, ale będzie używany. Idealne dla zmarzluchów prezenty to oczywiście rzeczy, które sprawią, że będzie im cieplej. Wybór takich rzeczy jest ogromny. Mogą to być urodzinowe prezenty, można je także ofiarować zupełnie bez okazji.

Można wybierać spośród różnych ciepłych kurtek, swetrów, czapek, szalików, rękawiczek aż po grube, długie skarpety. Tego typu prezent pomoże przetrwać zimno na zewnątrz albo też wewnątrz mieszkania. Można kupić koc, koniecznie gruby i ciepły. Fajnym pomysłem na podarunek dla łatwo marznącej osoby będą też kapcie, takie ciepłe, obszyte wewnątrz futerkiem i sięgające do kostek.

Wcale nie musi to być prezent nudny, gdyż kapcie mogą być ciekawie ozdobione albo nawet zabawne. Jeśli nasz znajomy zmarzlak nie ma takich kapci i znajdzie się dobry rozmiar, to na pewno powita je z uśmiechem. Inne pomysły na prezenty to np. termofor na gorącą wodę (w jakimś ciekawym i miłym dla oka pokrowcu) albo termofor podgrzewany w mikrofali oraz kubek termiczny.

Taki kubek doceni każda osoba, która lubi długo delektować się kawą i chce by cały czas była ona ciepła. Wystarczy chwilę się zastanowić, pobuszować trochę w internecie, a na pewno znajdzie się jakiś idealny podarunek. Najlepsze znajdziesz na http://uznane.pl/.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze