Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Podział punktów w Ekstraklasie 2015/2016

Sport

Po 30. Kolejce liga dzieli się na dwie grupy. Liderem nadal pozostaje Legia Warszawa. O ostatecznym układzie kolejki zadecydowała klasyfikacja „Fair Play” ze względu na identyczny bilans punktów i bramek pomiędzy Beskidziem a Ruchem.

Kibice, którzy nie mają możliwości zasiąść na trybunach stadionów i hal sportowych mogą oglądać mecze na żywo w internecie. Funkcja umożliwia dostęp do aktualnych tabel i wyników niemalże z każdego miejsca na świecie.

Ekstraklasa 2015/2016

Ekstraklasa 2015/2016 to 82. edycja najwyższych w hierarchii rozgrywek ligowych polskiej klubowej piłki nożnej. W rundzie zasadniczej rozegrano 30 kolejek meczy, po których przeprowadzane jest 7 kolejek rundy finałowej w dwóch grupach.

Ekstraklasa po 30 kolejkach

Po 30. kolejce Ekstraklasy liga dzieli się na dwie grupy. Losy niektórych drużyn ważyły się do ostatniej chwili. Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów miały taki sam bilans punktowy i bramkowy, finalnie o wszystkim zadecydowała klasyfikacja „Fair Play”. Kolejny raz liderem została Legia Warszawa. Legia po 3 minutach meczu przegrywała, ale mistrzowie Polski zdobyli dwie bramki po przerwie i tym samym obronili tytuł lidera. Punktowo legionistów dogonili piłkarze Piasta Gliwice i różnica pomiędzy drużynami wynosi 1 punkt. Jednopunktowa różnica dzieli także drużynę Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. W ostatniej kolejce z mistrzowskiej ósemki wypadł Ruch Chorzów, a jego przewaga nad będącą w grupie
spadkową Górnik Łęczną wynosi zaledwie 3 punkty.

Mistrzowska grupa Ekstraklasy – tabela

Drużyna Punkty

Legia Warszawa 30
Piast Gliwice 29
Pogoń Szczecin 23
Zagłębie Lubin 23
Cracovia 23
Lech Poznań 22
Lechia Gdańsk 20
Podbeskidzie Bielsko-Biała 19

Spadkowa grupa Ekstraklasy – tabela

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 17

Ruch Chorzów 19
Korona Kielce 19
Wisła Kraków 18
Jagiellonia Białystok 18
Śląsk Wrocław 17
Górnik Łęczna 16
Górnik Zabrze 13

Sytuacja w Tabeli po 33 kolejkach

W trakcie ostatniego weekendu, swoje mecze wygrali faworyci do zdobycia tytułu mistrza Polski. Legia rozbiła w Warszawie, trzecią w tabeli Cracovie 4:0, Piast zaś pokonał rozpędzoną ostatnio Lechię Gdańsk 3:0 i traci do lidera zaledwie 3 punkty. Walka o końcowy triumf zapowiada się więc pasjonująco do ostatniej serii spotkań. Kolejną okazją do powiększenia swoje dorobku punktowego stołeczna drużyna będzie miała już w czwartek, 28 maja. Zmierzy się wtedy na wyjeździe z będącym ostatnio w wysokiej formie Zagłębiem Lubin. Piast swój mecz rozegra 1 maja przed własną publicznością z Pogonią Szczecin.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Aplikacje fitness na smartfony

Sport Aplikacje mobilne bieganie jogging

Aplikacje na urządzenia mobilne mogą mierzyć codzienną aktywność ruchową, a także monitorować przebieg regularnego treningu. Aby smartfon był naprawdę naszym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę i dobrą formę, wystarczy dodać do tego jeszcze jakiś program, który pomoże nam kontrolować dietę. Dzięki temu będziemy mieli wszystko pod kontrolą.

Smartfony to rodzaj telefonów, który praktycznie zdominował rynek. Użytkownicy są już tak przyzwyczajeni do dobrodziejstw jakie niosą z sobą te urządzenia, że powrót do tradycyjnych komórek wydaje się nie możliwy. Smartfony umożliwiają szybki dostęp do internetu, a dzięki niemu otwiera się przed użytkownikami morze gier, aplikacji i programów, które służą rozrywce, nauce itd. Jedną z nieodłącznych funkcji, jakie posiadają nowoczesne smartfony, jest wbudowany GPS. Służy on nie tylko nawigacji i określaniu położenia. Dzięki GPS możliwe jest także działanie niektórych aplikacji fitness, które mierzą efektywność aktywności fizycznej. Z pośród wielu dostępnych aplikacji, warto pobrać na swoje urządzenie kilka programów, które będą naszymi sprzymierzeńcami w walce o szczupłą sylwetkę.

Spalanie każdego dnia

Z ustaleń naukowców wynika, ze każdy z nas codziennie powinien pokonać 10 000 kroków, aby osiągnąć wartość odchudzającą. Jak je liczyć? Naturalnie za pomocą porządnego smartfona, na którym zainstalujemy aplikacje ciągle mierzące zwykłą aktywność ruchową. W takim przypadku nasze urządzenie będzie działało jak krokomierz – zmierzy przebyty dystans oraz obliczy spalone kalorie, a także policzy kroki. Podobnym rodzajem programów są aplikacje, które mierzą liczbę przebytych pięter. Liczą nie tylko wysokość jaką pokonamy wspinając się po schodach, ale także przeliczą na liczbę pięter przewyższenia terenu. Zainstalowanie takich programów na swoim telefonie to świetny sposób, aby codziennie dbać o dobrą kondycję, nawet jeśli brakuje czasu na regularny trening.

Trening pod kontrolą

Kolejnym typem aplikacji przydatnych podczas uprawiania sportu są te, które mierzą dokładny przebieg aktywności. Wystarczy tu wymienić chociażby RunKeepera, Endomondo czy Runtastic jako sztandarowe przykłady. W każdej z nich możemy wybrać uprawianą aktywność, a program zgodnie z wytycznymi obliczy nasze osiągi i spalone kalorie. Takie monitorowanie postępu i porównywanie wyników będzie najlepszą motywacją do coraz większego wysiłku.

Osobisty trener

Świetnie sprawdzają się również aplikacje z gotowymi planami treningowymi, opisami ćwiczeń i animacjami obrazującymi jak należy je wykonać. Programy po wprowadzeniu stosownych danych, obliczą ilość spalonych kalorii i pozwolą monitorować postępy. Możemy pobrać również takie, które koncentrują się na konkretnych ćwiczeniach np. na pompkach lub systemie robienia brzuszków, który składa się na aerobiczną szóstkę Weidera.

Warto wypróbować kilka różnych aplikacji i dobrać taką, która będzie najlepiej odpowiadała rodzajowi uprawianej aktywności. Świetnym rozwiązaniem jest pobranie również programów zawierających porady żywieniowe, liczniki kalorii i przepisy na zdrowe dania. Z takim zestawem na smartfonie, z pewnością osiągniemy wymarzony cel.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze