Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

5 start-upów rewolucjonizujących nauczanie języków

Polska

By odnieść sukces biznesowy niezbędna jest kreatywność, dobry pomysł, racjonalne podejście i wiara we własne możliwości, dokładnie te same elementy niezbędne są w nauce języków obcych. Nie rzadko bywa, ze to dzięki nauce języków mamy szansę odnosić sukcesy zawodowe, również na polu własnego biznesu. Na rynku od kilku lat przybywa przedsięwzięć w modelu start up, wiele z nich opiera swój rozwój i działalność na internecie. Dość ciekawymi projektami są przedsięwzięcia edukacyjne, w tym z zakresu edukacji językowej, która w wersji zdalnej cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednym z udanych start upów, wręcz niekwestionowanym liderem rynku stał się serwis, platforma językowa preply.com. Adres, który warto dowiedzieć, bowiem mimo prostoty formy i minimalistycznej grafiki zawiera bogactwo kontaktów. To złożona baza profili korepetytorów z całego świata, native speakerów językowych oferujących swe usługi przede wszystkim przez Skype, aczkolwiek dostrzegając zainteresowanie kontaktami z lektorami i nauczycielami stacjonarnymi Preply udostępnia także ten rodzaj pośrednictwa.

Witryna jest kompleksowym portalem umożliwiającym nie tylko znalezienie korepetytora, ale również opinii i nim, jak i umówienia lekcji, zapłaty za korepetycje. Wiele funkcji w jednym serwisie zagwarantowało sukces start upowi, który początkowo wpadł w gusta młodzieży, z czasem zaś został pozytywnie przyjęty przez osoby dorosłe, ludzi biznesu. Korepetycje językowe przez Skype okazały się strzałem w dziesiątkę, hitem internetu i mimo iż platform tego typu na światowym rynku jest więcej to w polskojęzycznej wersji dostępne jest wyłącznie preply.com. Co więcej użytkowników Preply wciąż przybywa, a ich oczekiwania nie poprzestają na różnorodności języków. O ile konwersacje z języka obcego zostały rozszerzone o korepetycje, to portal sięga dalej oferując korepetycje również z innych przedmiotów.  Pomimo założeń, iż ma być to platforma informacji dla uczniów, Preply stało się również serwisem ogłoszeniowym dla nauczycieli. To interesująca witryna, w której bazie adresowej warto się znaleźć, szansa dla zaistnienia początkujących korepetytorów jak i dostęp do rynku w idealnie wyselekcjonowanej grupie osób zainteresowanych edukacją językową. Duża ilość lektorów zachęca do korzystania z oferty, ogólnoświatowy zasięg i doskonale przemyślany system realizacji korepetycji z zabezpieczeniem finalizacji transakcji dodaje atutów.

Dzięki Preply możemy uczyć się niemal każdego języka, na każdym poziomie zaawansowania we własnym domu lub dowolnie wybranym miejscu. Warunkiem jest wyłącznie dostęp do internetu i opłata zgodna z cennikiem korepetytora. Terminy, częstotliwość i zakres materiału ustalane są indywidualnie, Preply pośredniczy jedynie w uzyskaniu kontaktu i rozliczeniu. Pośrednictwo i rejestracja, założenie konta Preply nie jest odpłatne, dzięki czemu grono zadowolonych internautów się poszerza. Wygoda jaka towarzyszy nauce, elastyczność metod i duży wybór nauczycieli to cechy charakterystyczne nie tylko Preply ale i korepetycji zdalnych zarazem. Nisza rynkowa została zapełniona start upem, który odnosi sukcesy. W preply dostępny jest zarówno angielski od podstaw w warszawie jak i arabski zaawansowany, japoński komunikatywny czy węgierski i wiele innych. Dzięki sprawnej wyszukiwarce profili korepetytorów możemy segregować oferty względem ceny, lokalizacji, jeżyka i wielu innych kryteriów.

Jednym ze start upów skrojonych na miarę potrzeb językowych XXI wieku jest Talk In The City. Start up dostępny na polskim rynku firmuje się jako szkoła językowa zapewniająca native speakera i lektora na żądanie. To dość oryginalna forma zajęć i bardzo swobodna, bowiem nie stawia wyłącznie na internet a wręcz przeciwnie. Setki lektorów z całego kraju są gotowi spotkać się z uczniem przy kawie, w domu, czy na spacerze, jak i w biurze, dostępny jest nie tylko angielski od podstaw w Warszawie. Start up dysponuje również specjalna ofertą dla firm. Jest to swego rodzaju profesjonalna kopia portalu speaking24.com, gdzie można umówić się na konwersacje zdalne za darmo w ramach towarzyskiej rozmowy, wzajemnego przećwiczenia języka. Minusem tego portalu jest to, ze rozmówcami nie zawsze są native speakerzy, a nawet kiedy rozmawiamy z osobą dla której język jest ojczystym, to nie jest to wykwalifikowany native speaker.

Strat upem całkiem udanym na światową skalę jest Babbel, aplikacja społecznościowa i edukacyjna w jednym. Działą od 2007 roku, pomaga w nauce aż czternastu języków. Obejmuje kompleksowy program nauczania na wielu poziomach oferując liczne ćwiczenia i zadania interaktywne z czytania, pisowni, gramatyki jak i wymowy.

Wartościowym start upem edukacyjnym jest działający od 2007 roku Bab.la. To portal oferujący interaktywne słowniki językowe z możliwością funkcjonowania nie tylko online ale też w wersji offline. Poza dostępem do słowników Bab.la zapewnia naukę słówek oraz gry edukacyjne wspierające naukę 27 języków z całego świata. Użytkownicy start upu mogą tworzyć własne treści na bazie wiki model.

Nie tylko na zachodnich rynkach powstają udane start upy językowe, przykładem polskiego pomysłu na biznes edukacyjny jest Vocabla. Serwis internetowy powstał w Krakowie w 2011 roku i wspiera naukę angielskiego. Skoncentrował się na jednym języku i połączeniu nauki z rozrywką w najbardziej popularnym portalu społecznościowym jakim jest Facebook. Oferuje szereg gier, zabaw, quizów edukacyjnych serwowanych przez FB. Z tej formy nauki korzysta blisko pół miliona osób co dowodzi wysokiej pozycji start upu na rynku. Vocabla jest serwisem odpłatnym, aczkolwiek na poziomie podstawowego dostępu jest dostępny bezpłatnie. Ideą Vocabla jest wyrobienie nawyku codziennej, systematycznej nauki w małych partiach materiału z dozą rozrywki. Zaletą Vocabla jest dostępność tak na system iOS jak i Android, co pozwala korzystać z jego zasobów również poza domem, pracą, na urządzeniach mobilnych przez co wydaje się być nowoczesnym narzędziem i pomocą dydaktyczną. Konkurencyjnym start upem do nauki angielskiego jest Tutor Tigers. Helsiński pomysł polega na grupowych konwersacjach odpłatnych. Początkowo wykonuje się uniwersalny test sprawdzający po czym można wybierać grupy do konwersacji. To innowacyjny pomysł oparty na samopomocy z dodatkiem tutora profesjonalisty, który odpowiednio ukierunkowuje konwersacje i wspiera dodając im wartości edukacyjnej.

Platformą w modelu start up jest także Fleex. Pomaga w nauce języka angielskiego mimo iż ma rodowód paryski. Metodą nauki jest oglądanie filmów video wraz z napisami. Opłacając abonament mamy do wyboru całe mnóstwo filmów które dostępne są w wielu wersjach językowych z napisami. Ułatwia to korzystanie z napisów, w jednym miejscu zyskujemy dostęp do filmów jak i napisów bez konieczności przeszukiwania internetu za skompletowaniem tych dwóch elementów. To pomocna platforma, a przede wszystkim tania w użyciu, bowiem zaledwie za kilka euro w miesiącu możemy zyskać do niej pełny dostęp i skorzystać z nieograniczonej ilości filmów w dowolnym czasie.

Jak wynika z powyższego na rynku nie brakuje kreatywnym pomysłów na urozmaicenie i wsparcie nauki języków obcych z biznesem w tle. Start upy wciąż ewoluują dopasowując się do rynku i wymogów użytkowników. Oczekiwania wobec edukacji online zmieniają się wraz z możliwościami technicznymi i zwyczajami dyktowanymi przez postępującą globalizację we wszystkich obszarach naszego życia z edukacją na czele. Dostęp do wiedzy natychmiast, łatwy i kompleksowy to podstawa w XXI wieku.

Autor: Preply, start-up, który rewolucjonizuje naukę języków. Więcej na preply.com/pl/warszawa/korepetycje-jezyk-angielski-dla-poczatkujacych

index (1)

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Ubezpiecz pracownika, najcenniejszy „kapitał” swojej firmy

Polska

Z czynników, które zapewniają firmie sukces na rynku, większość stanowią zasoby ludzkie: wiedza, umiejętności i doświadczenie pracowników oraz ich zaangażowanie w wykonywanie swoich zadań. Żeby zdobyć zasoby finansowe lub rzeczowe, można wziąć kredyt w banku. Na zbudowanie zespołu specjalistów potrzeba znacznie więcej nakładów – dlatego jego wartość jest trudna do przecenienia.

Jednym ze sposobów, aby pokazać pracownikom, jak bardzo cenisz ich pracę, jest ubezpieczenie ich od następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie ubezpieczenie oferuje m.in. Proama.

Absencja pracownika to trudne do oszacowania straty przedsiębiorcy

Wyobraźmy sobie, że menager zespołu przez pół roku nie może wykonywać swojej pracy. Jego niedyspozycja może zakłócić pracę wszystkich członków zespołu, sprawić, że przez pewien czas zadania wykonywane będą z opóźnieniem, spadnie motywacja do pracy i jakość jej wyników. Nawet jeśli na czas jego nieobecności wyznaczony zostanie zastępca lub zespół trafi pod skrzydła innego kierownika, zanim przystosuje się on w pełni do nowego lidera, upłynie trochę czasu.

Nie trzeba jednak sięgać po przykłady pracowników z wyższego szczebla hierarchii organizacji, aby udowodnić, ile może kosztować przedsiębiorcę nieplanowana lub przedłużająca się niedyspozycja pracownika. Nawet zastąpienie pracownika produkcyjnego innym wymaga na ogół poniesienia kosztów rekrutacji i wdrożenia zastępcy, należy też liczyć się z mniejszą na początku efektywnością pracy i jej niższą jakością.

Jak pracodawca może wpłynąć na krótszy okres absencji chorobowej pracownika

Według danych Departamentu Statystyki i Prognoz Aktualnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w samym tylko I półroczu 2015 r. „urazy, zatrucia i inne określone skutki działania czynników zewnętrznych” stanowiły przyczynę absencji chorobowej 15 332 pracowników zatrudnionych w polskich przedsiębiorstwach. Długość nieobecności spowodowanej przez tego rodzaju zdarzenia wyniosła średnio 15,63 dnia roboczego. Prawdopodobnie wiele z tych urazów miało miejsce podczas pracy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika bowiem, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2015 r. aż 55 244 osoby zostały poszkodowane podczas wypadków w czasie pracy. W 341 przypadkach poszkodowani odnieśli ciężkie obrażenia ciała, w 201 – śmierć.

Ryzyko wypadku przy pracy można ograniczyć poprzez restrykcyjne stosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz rzetelnie przeprowadzane szkolenia dla pracowników w tym zakresie. Wielu tego typu zdarzeniom nie sposób jednak zapobiec. W interesie pracodawcy leży jednak zapewnienie pracownikowi w takich przypadkach fachowej opieki medycznej i wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, które umożliwią mu szybszy powrót do zdrowia i pracy zawodowej. Koszty leczenia i sprzętu rehabilitacyjnego bywają wysokie i trudno oczekiwać od pracodawcy, że pokryje je z własnego budżetu. Zamiast tego może on wykupić ubezpieczenie NNW, które pomoże sfinansować koszt leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie NNW dla pracowników w Proama zapewni im bezpieczeństwo także po pracy

Firma Proama oferuje możliwość dokupienia ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla pracowników do ubezpieczenia dla firm. W zakresie podstawowym takie ubezpieczenie obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, do których doszło podczas wykonywania pracy, w drodze do pracy lub w czasie powrotu z niej. W wersji rozszerzonej w jego zakres wchodzi także odpowiedzialność za następstwa nieszczęśliwych wypadków w życiu prywatnym osoby ubezpieczonej.

Szczegółowy zakres tego ubezpieczenia jest dopasowany do branży, w której zatrudniony jest pracownik, i specyficznych dla niej rodzajów ryzyka. Ubezpieczeniem można objąć wszystkich pracowników, którzy nie ukończyli 65. roku życia. Proama, oprócz odszkodowania oraz całkowitej lub częściowej refundacji przedmiotów ortopedycznych i pomocniczych, oferuje także zwrot kosztów operacji plastycznej, jeżeli jest ona konieczna po wypadku.

Dzięki ubezpieczeniu NNW pracownik zyskuje większe poczucie bezpieczeństwa i większy komfort pracy oraz potwierdzenie, że jest ceniony przez swojego pracodawcę. W razie nieszczęśliwego wypadku otrzyma pomoc finansową, dzięki czemu będzie mógł pozwolić sobie na fachową opiekę medyczną i wysokiej jakości sprzęt do rehabilitacji, co może znacznie skrócić okres jego rekonwalescencji. Korzyść z ubezpieczenia pracowników jest jednak obopólna. Pracodawca ma szansę zmniejszyć dzięki niemu czas i koszt absencji chorobowej pracownika, a także zwiększyć lojalność pracownika, który w postaci ubezpieczenia otrzymał dodatkowe, choć niefinansowe, wynagrodzenie za pracę.

 

 

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze