Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poznaj Sprachcaffe i naucz się języka

Lifestyle

Sprachcaffe to lider wśród organizatorów zagranicznych kursów językowych dla młodzieży i nie tylko. W swojej ofercie kursów posiada kilkanaście destynacji, w których oferowane są zagraniczne kursy realizowane przez renomowane szkoły językowe. Atrakcyjne lokalizacje przyciągają wielu kursantów, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności językowe szybko i przyjemnie. Decydując się na wyjazd zagraniczny możemy być pewni sukcesu. Kursy zagraniczne prowadzone są metodą zanurzenia. Polegają na zapewnieniu kursantom maksymalnie wielu okazji do kontaktu z żywym językiem. Kursanci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych oraz programie rozrywkowym o walorach integracyjnych. Co ważne grupy kursantów są tak dopasowywane, by w obrębie grupy nie było dwóch osób mówiących w tym samym języku ojczystym. Dodatkowo po przyjeździe na kurs kursanci pisząc testy kwalifikacyjne szeregowani są do grup o odpowiednim poziomie. Plusem kursów zagranicznych jest możliwość zakwaterowania się w bursach bądź u rodzin tubylców zyskując dodatkowe wsparcie w postaci konwersacji z domownikami.

Ze Sprachcaffe możemy uczyć się wielu języków

Począwszy od najpopularniejszego języka angielskiego aż po arabski. W przypadku angielskiego można wybrać na naukę nie tylko Londyn ale również Brighton, jeden z najlepszych kurortów nadmorskich Wielkiej Brytanii a także Maltę. Na Maltę warto udać się szczególnie planując połączyć naukę z wypoczynkiem letnim, sportami wodnymi. W St Julian szkoły językowe oferują naukę języka, zaś szkoły surfowania i nurkowania rozwój oryginalnych hobby. Chcąc wyjechać poza Europę kursy angielskiego realizowane są również w Kanadzie i USA. Doskonałą lokalizacją na naukę francuskiego ze Sprachcaffe jest nie tylko Francja ale i Maroko, a także Quebec w Kanadzie. W samej Francji do wyboru mamy Paryż, jak i Niceę. Jeżeli jednak zapragniemy nauki hiszpańskiego Sprachcaffe ma do zaoferowania kilka ciekawych kierunków począwszy od Barcelony i Madrytu a na Meksyku i Hawanie skończywszy. Języka niemieckiego możemy uczyć się w Berlinie. Prócz wymienionych języków ofertę wzbogacają kursy arabskiego i chińskiego. Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, iż odbiorców kursów nie brakuje, a wręcz przeciwnie. Wielu zadowolonych kursantów wybiera kursy zagraniczne ponownie, czy to podnosząc swój poziom zaawansowania, czy też podejmując naukę kolejnego języka od podstaw. Warto pamiętać, iż kursy przeznaczone są nie tylko dla młodzieży, ale też dla osób dorosłych, zwłaszcza tych zabieganych i zapracowanych, którzy nie mogą sobie pozwolić na regularną i systematyczną naukę każdego dnia.

Zaletą zagranicznych kursów językowych jest skuteczność i efektywność w krótkim czasie

Każdemu zależy na tym, by nauczyć się języka skutecznie. Kursy za granicą poprzez obcowanie z językiem i używanie go w każdej sytuacji dnia codziennego pozwalają przyswoić przez mózg znacznie więcej słów i zwrotów niżeli powtarzając słówka ze słownika. Prócz słówek poszerzamy swoją wiedzę w praktyce o zasady gramatyczne i wiedzę o języku, jego korzeniach, kulturze itd. Poznając wiele osób, dla których dla nas język obcy dla nich jest językiem ojczystym. Codzienne osłuchanie się z językiem czy to z ulicy, autobusu, radia i telewizji pozwala na nabycie akcentu oraz przywyknięcie do naturalnego tempa wymowy. Kursanci za granicą są rzucani niczym na głęboka wodę. Odcinając im dostęp do posługiwania się językiem polskim muszą porozumiewać się w języku obcym tak z nauczycielami, innymi kursantami jak i otoczeniem. Z dnia na dzień nabierają odwagi i mówią lepiej. Organizatorzy kursu dbają o to, by kursanci mieli jak najwięcej kontaktu z mieszkańcami, nie tylko ze sobą. Poprzez liczne wyjścia do kina, teatru, muzeum, wycieczki do zabytków, zwiedzanie miasta, a także zakupy rozwijają słownik i biegłość wypowiedzi. Różnorodność bodźców jakie bombardują mózg każdego dnia umożliwiają intensywną naukę bez wysiłku.

Fenomenem kursów jest fakt, iż mimo spędzania czasu permanentnie w międzynarodowym środowisku mózg się nie męczy, nuży a wręcz przeciwnie jest zrelaksowany. Aktywności proponowane kursantom w dużej mierze są w formie rozrywki, stad też mózg zostaje oszukany poprzez dawkę relaksu. W przyjemnych okolicznościach znacznie szybciej i bardziej nieświadomie się uczymy, zapamiętujemy słowa jakie padły. Z czasem wystarczy przypomnieć sobie wyjście na kawę z przyjaciółmi z kursu, by odświeżyć konkretne słówka z tematyki poruszanej w czasie spotkania. Skojarzenia i zapamiętywanie przez kontekst sprzyjają intensyfikacji nauki.

Kursy językowe za granicą są popularną metodą nauki w 2016 roku

zwłaszcza ich łączenie z wakacjami i urlopem. Dzięki możliwości wyjazdu w wakacje jak również dopasowaniu czasu trwania kursu do własnych potrzeb i możliwości, a także lokalizacji spośród znanych kurortów wakacyjnych, najwiekszych stolic państw można uczyć się i zwiedzać efektywnie. To propozycja dla każdego podróżnika i nie tylko. Z kursów najwięcej korzysta młodzieży i studentów, jednak również dla osób starszych to świetny sposób na spędzenie urlopu. Niesamowita atmosfera panująca wśród kursantów to wartość dodana tej formy nauki. Wiele kontaktów miedzynarodowych sprawia, iż kursanci po odbyciu kursu współpracują czy to w sferze zawodowej czy też rozwijają swoje zainteresowania wspólnie, pielęgnują kontakty towarzyskie. Decydując się na wyjazd i naukę języka za granica koniecznie sprawdź Sprachcaffe, bowiem jest to firma z doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do Klienta, gwarantująca satysfakcję z kursu i efekty w nauce.

Autro: Sprachcaffe Polska, 2016. Zapraszamy młodzież (13-18 lat) i dorosłych (18+) na obozy i kursy językowe za granicę cały rok 2016!

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Suplementacja nie tylko dla zawodowców

Lifestyle białko odżywki białkowe zdrowe odżywianie

Suplementy diety już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z zawodowymi sportowcami. Coraz więcej osób wie już, że bez uzupełnienia treningu odpowiednią dietą, nigdy nie osiągnie wymarzonego efektu.

Pojawienie się białkowych odżywek na naszym rodzimym rynku wzbudzało wiele kontrowersji, były bowiem utożsamiane z osobami, które w szybki i niekoniecznie zdrowy sposób chciały zbudować swoją masę mięśniową – aktualnie sięgają po ludzi aktywni fizycznie. Świadomość o tym prozdrowotnym produkcie znacznie wzrosła, a wraz z nią zaufanie, które klasyfikuje go niemalże na liście produktów rekomendowanych, mających doskonały wpływ na cały nasz organizm.

Odżywki białkowe w skrócie
Warto przypomnieć, czym w istocie są odżywki białkowe. Ta elementarna wiedza umożliwia lepszy dobór preparatu do indywidualnych potrzeb i zażywanie go z pełną świadomością.

Białko jest naturalnym budulcem naszych mięśni, które dzięki niemu mogą zachowywać swoją silną strukturę i tym samym pozytywnie wpływać na sylwetkę. Odżywki są suplementami, które wraz ze zbilansowaną dietą pozwalają na osiągnięcie wybitnych efektów. Mają istotny wpływ na wytrzymałość mięśni, ich zdolność do wysiłku oraz stanowią doskonałe uzupełnienie diety. Na rynku można spotkać się z koncentratami, hydrolizatorami białkowymi, izolatami. Nie mniej, odżywki to nie tylko białko! Naturalnie, jest ono przewodnie jednak wraz z nim w dobrym preparacie znajdują się także węglowodany, witaminy, minerały oraz tłuszcze.

Co na to trenerzy?
Trenerzy oraz dietetycy polecają stosowanie odżywek osobom uprawiającym wszelkiego rodzaju dyscypliny. Nie ma więc ograniczenia dotyczącego konkretnego sportu. Oczywiście, wybranie preparatu powinno być oparte o analizę podejmowanych działań fizycznych, ich częstotliwości, natężenia, a także zamierzonego planu.

Odżywki białkowe sprawiają, że z każdym treningiem nasze mięśnie są piękniejsze i zdecydowanie mocniejsze. Dodatkowo poprawia się wygląd skóry i podnosi się system odpornościowy. Odżywki mają znaczący wpływ także przy odchudzaniu, kiedy to nasz organizm najpierw pozbywa się wody, a później zabiera się nie za tłuszcz, ale w dużej mierze za masę mięśniową.

Preparaty białkowe będą stymulatorem sprawiającym, że dieta połączona z ćwiczeniami trafi dokładnie w nadprogramową tkankę tłuszczu. Dodajmy, że białko doskonale podkręci metabolizm, oraz doda sił i wydłuży wytrzymałość podczas kolejnych treningów. Innymi słowy, sprawi, że każde nasze działanie będzie efektywniejsze, a nasze zdrowie i witalność osiągnie szczyt formy – podobnie jak i ciało.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze