Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mobilna rewolucja już nie do zatrzymania

Nauka i Technologie

W Polsce jest więcej urządzeń mobilnych niż Polaków. W USA ponad połowa ruchu wygenerowanego na stronach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. Czy to da się pokonać?

Co trzeci z nas kupując w internecie korzysta ze smarfona

Komputer stacjonarny i laptop nadal wiodą prym w zakupach internetowych, jednak już co trzeci e-konsument wykorzystuje podczas zakupów płatności smartfonem, a co piąty używa do płacenia tabletu. Ciekawostką jest, że zakupów internetowych częściej dokonują mężczyźni, zarówno poprzez komputery stacjonarne, telefony i tablety.

Co na to dostawcy systemów płatności online?

Niektórzy oferują resposywną bramkę płatności oraz panel administracyjny, który daje e-sklepom możliwość logowania się, podglądu i kontrolowania transakcji nie tylko z komputerów stacjonarnych, ale i z urządzeń mobilnych. Bardzo przydatna jest opcja przypomnienia o niedokończonej transakcji – klient ma możliwość zakończyć proces zakupu zaczynając od miejsca, w którym skończył.

To bardzo ważne, żeby konsument nie musiał ponownie wypełniać formularzy i powtarzać czynności, które już wykonał. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że klienci mobilni kupują szybko, często, ale i są wymagający. Chcą otrzymać wyniki wyszukiwań w tym momencie, w którym je potrzebują. 40% użytkowników urządzeń mobilnych opuszcza stronę internetową, jeśli ta nie wyświetli się w ciągu 3 sekund!

Co kupujemy przez komórki?

Jeszcze 10 lat temu niektórzy nie wierzyli, że przez internet będzie można kupić odzież, czy obuwie. Dzisiaj popularne nie tyko są zakupy online, ale i przez urządzenia mobilne. Ponadto bardzo dobrze w ten sposób sprzedają się usługi. Nawet skostniała branża taksówkowa dostosowała swoją ofertę do klientów mobilnych. Ważne jest, aby nie zmuszać klientów do wypełniania formularzy, tylko połączyć usługę z jego karta płatniczą. Aplikacje mobilne, w których można ustawić dane karty i zautomatyzować proces płatności robią furorę.

M-Commerce zmieniło sklepy internetowe, ale i ich klientów. Teraz konsumenci oczekują, że kupią szybko, bezpiecznie, a ponadto tanio. Wszyscy, którzy spełnią te warunki, wygrają.

Płatności mobilne sprowadzają się do jednego kliknięcia

Dostawcy oferujący płatności mobilne maksymalnie upraszczają proces płacenia za zakupy. Głównym celem jest wprowadzanie rozwiązań, które będą proste do wykonania jednym kliknięciem, na dowolnym urządzeniu. Od lutego dzięki współpracy sześciu banków, Polskiego Standardu Płatności oraz operatora płatności Dotpay, Polacy mogą korzystać z aplikacji Blik. Aplikacja ta umożliwia płacenie każdym smartfonem, bez względu na markę, sieć telefonii komórkowej, czy dostęp do internetu.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Pralko-suszarka, czyli dwa w jednym – czym kierować się przy wyborze?

Nauka i Technologie agd pralka Samsung wyposażenie domu

Przy ogromnej ofercie sprzętów AGD trudno jest zdecydować się na ten jeden, idealny model – tym bardziej, jeśli zakupujemy tak naprawdę dwa sprzęty jednocześnie. Pralko-suszarka to sprytne połączenie nowoczesnej pralki i suszarki do bielizny. Sklepy Samsung, Bosch czy Electrolux oferują na prawdę bardzo szeroki wybór tych zintegrowanych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze pralko-suszarki

  1. Pojemność bębna

Im więcej włożysz prania, tym ekonomiczniej je wypierzesz – duży bęben to sprawa oczywista także przy wyborze osobnej pralki. W przypadku pralko-suszarek chodzi jednak o coś więcej: o ile mieści się w nich zazwyczaj od 5 do 8 kg ubrań, wysuszyć można już tylko 2,5 – 4 kg, czyli zazwyczaj około połowę całego prania.

Dzielenie prania na pół jest nieuniknione w przypadku większości modeli, ale trafiają się pralko-suszarki o lepszym stosunku wspomnianych wartości. Przykładowo: pralka Samsung WD80J5430AW upierze 8 kg, a wysuszy 6 kg; z kolei Electrolux EWW1697MDW gwarantuje wypranie 9 kg przy wysuszeniu 7 kg.

  1. Rodzaj wolnostojący lub do zabudowy

Pralko-suszarka wolnostojąca to samodzielne urządzenie, które możesz do woli przestawiać, przenosić i wymieniać. Taki model dostaniesz bez problemu w sklepach Samsung, Indesit, Smeg czy Electrolux. Z kolei pralko-suszarka do zabudowy (ewentualnie – wolnostojąca, ale z opcją zabudowy) to niezłe rozwiązanie dla klientów, którzy właśnie zmieniają mieszkanie lub przeprowadzają remont. Sprzedaż takich urządzeń prowadzą m.in. Hoover i Siemens.

Z zakupem pralko-suszarki do zabudowy wiąże się kilka problemów. Po pierwsze, wystarczy drobna awaria, a przyblokowanie urządzenia znacznie skomplikuje naprawę. Po drugie – kilka źle wymierzonych milimetrów może spowodować, że model nie wpasuje się w konieczne wymiary. Jeśli szukasz pralko-suszarki do urządzonego już mieszkania, wybieraj raczej wersje wolnostojące.

  1. Energooszczędność pralki

Przy wyborze pralko-suszarki pamiętaj o ekonomii jej pracy. Urządzenia są podzielone na klasy efektywności energetycznej od A do G – od najbardziej do najmniej oszczędnych. W Polsce przeważają pralki w klasach A i B, a mimo to różnice między nimi pozwalają zaoszczędzić około 100 złotych w skali roku (przy praniu 2x/tydz.). W trakcie przeglądania oferty sklepów Samsung, LG czy Bosch, koniecznie porównaj modele pod względem zużycia prądu w czasie prania, ale i suszenia – potrafi ono pożerać spore ilości energii i wody.

Pozostałe warte uwagi parametry i funkcje

  • prędkość wirowania (do 1600 obrotów na minutę – im wyższa, tym tańsze suszenie);
  • obecność elektronicznego programatora i wyświetlacza;
  • funkcje opóźnienia startu pracy i regulacji temperatury prania;
  • możliwość dostosowania poboru wody do ilości załadunku dzięki funkcji 1/2 wsadu (por. pralki Samsung WD0804W8E, Whirlpool AWZ 410/1);
  • rodzaje dostępnych programów prania i suszenia;
  • zabezpieczenia przed dziećmi i przed zalaniem.

Oceń, ile masz miejsca

Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, w której możesz umieścić oba sprzęty, pralko-suszarka to bardzo korzystne rozwiązanie. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na zakup oddzielnej suszarki i masz ją gdzie postawić, powinieneś to poważnie rozważyć. Osobne suszarki działają znacznie oszczędniej, niż te łączone z pralką – zużywają samą energię elektryczną i nie potrzebują do działania dodatkowej wody (pralko-suszarka zużywa na jeden cykl suszenia blisko 40 litrów). Może się więc okazać, że pieniądze zainwestowane w dodatkowy sprzęt dość szybko się zwrócą. Alternatyw dla łączonych pralko-suszarek możesz poszukać na stronach internetowych producentów (sklepsamsung.pl; bosch.pl; indesit.pl).

Udostępnij Komentarze

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze