Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mobilna rewolucja już nie do zatrzymania

Nauka i Technologie

W Polsce jest więcej urządzeń mobilnych niż Polaków. W USA ponad połowa ruchu wygenerowanego na stronach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. Czy to da się pokonać?

Co trzeci z nas kupując w internecie korzysta ze smarfona

Komputer stacjonarny i laptop nadal wiodą prym w zakupach internetowych, jednak już co trzeci e-konsument wykorzystuje podczas zakupów płatności smartfonem, a co piąty używa do płacenia tabletu. Ciekawostką jest, że zakupów internetowych częściej dokonują mężczyźni, zarówno poprzez komputery stacjonarne, telefony i tablety.

Co na to dostawcy systemów płatności online?

Niektórzy oferują resposywną bramkę płatności oraz panel administracyjny, który daje e-sklepom możliwość logowania się, podglądu i kontrolowania transakcji nie tylko z komputerów stacjonarnych, ale i z urządzeń mobilnych. Bardzo przydatna jest opcja przypomnienia o niedokończonej transakcji – klient ma możliwość zakończyć proces zakupu zaczynając od miejsca, w którym skończył.

To bardzo ważne, żeby konsument nie musiał ponownie wypełniać formularzy i powtarzać czynności, które już wykonał. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że klienci mobilni kupują szybko, często, ale i są wymagający. Chcą otrzymać wyniki wyszukiwań w tym momencie, w którym je potrzebują. 40% użytkowników urządzeń mobilnych opuszcza stronę internetową, jeśli ta nie wyświetli się w ciągu 3 sekund!

Co kupujemy przez komórki?

Jeszcze 10 lat temu niektórzy nie wierzyli, że przez internet będzie można kupić odzież, czy obuwie. Dzisiaj popularne nie tyko są zakupy online, ale i przez urządzenia mobilne. Ponadto bardzo dobrze w ten sposób sprzedają się usługi. Nawet skostniała branża taksówkowa dostosowała swoją ofertę do klientów mobilnych. Ważne jest, aby nie zmuszać klientów do wypełniania formularzy, tylko połączyć usługę z jego karta płatniczą. Aplikacje mobilne, w których można ustawić dane karty i zautomatyzować proces płatności robią furorę.

M-Commerce zmieniło sklepy internetowe, ale i ich klientów. Teraz konsumenci oczekują, że kupią szybko, bezpiecznie, a ponadto tanio. Wszyscy, którzy spełnią te warunki, wygrają.

Płatności mobilne sprowadzają się do jednego kliknięcia

Dostawcy oferujący płatności mobilne maksymalnie upraszczają proces płacenia za zakupy. Głównym celem jest wprowadzanie rozwiązań, które będą proste do wykonania jednym kliknięciem, na dowolnym urządzeniu. Od lutego dzięki współpracy sześciu banków, Polskiego Standardu Płatności oraz operatora płatności Dotpay, Polacy mogą korzystać z aplikacji Blik. Aplikacja ta umożliwia płacenie każdym smartfonem, bez względu na markę, sieć telefonii komórkowej, czy dostęp do internetu.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Pralko-suszarka, czyli dwa w jednym – czym kierować się przy wyborze?

Nauka i Technologie agd pralka Samsung wyposażenie domu

Przy ogromnej ofercie sprzętów AGD trudno jest zdecydować się na ten jeden, idealny model – tym bardziej, jeśli zakupujemy tak naprawdę dwa sprzęty jednocześnie. Pralko-suszarka to sprytne połączenie nowoczesnej pralki i suszarki do bielizny. Sklepy Samsung, Bosch czy Electrolux oferują na prawdę bardzo szeroki wybór tych zintegrowanych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze pralko-suszarki

 1. Pojemność bębna

Im więcej włożysz prania, tym ekonomiczniej je wypierzesz – duży bęben to sprawa oczywista także przy wyborze osobnej pralki. W przypadku pralko-suszarek chodzi jednak o coś więcej: o ile mieści się w nich zazwyczaj od 5 do 8 kg ubrań, wysuszyć można już tylko 2,5 – 4 kg, czyli zazwyczaj około połowę całego prania.

Dzielenie prania na pół jest nieuniknione w przypadku większości modeli, ale trafiają się pralko-suszarki o lepszym stosunku wspomnianych wartości. Przykładowo: pralka Samsung WD80J5430AW upierze 8 kg, a wysuszy 6 kg; z kolei Electrolux EWW1697MDW gwarantuje wypranie 9 kg przy wysuszeniu 7 kg.

 1. Rodzaj wolnostojący lub do zabudowy

Pralko-suszarka wolnostojąca to samodzielne urządzenie, które możesz do woli przestawiać, przenosić i wymieniać. Taki model dostaniesz bez problemu w sklepach Samsung, Indesit, Smeg czy Electrolux. Z kolei pralko-suszarka do zabudowy (ewentualnie – wolnostojąca, ale z opcją zabudowy) to niezłe rozwiązanie dla klientów, którzy właśnie zmieniają mieszkanie lub przeprowadzają remont. Sprzedaż takich urządzeń prowadzą m.in. Hoover i Siemens.

Z zakupem pralko-suszarki do zabudowy wiąże się kilka problemów. Po pierwsze, wystarczy drobna awaria, a przyblokowanie urządzenia znacznie skomplikuje naprawę. Po drugie – kilka źle wymierzonych milimetrów może spowodować, że model nie wpasuje się w konieczne wymiary. Jeśli szukasz pralko-suszarki do urządzonego już mieszkania, wybieraj raczej wersje wolnostojące.

 1. Energooszczędność pralki

Przy wyborze pralko-suszarki pamiętaj o ekonomii jej pracy. Urządzenia są podzielone na klasy efektywności energetycznej od A do G – od najbardziej do najmniej oszczędnych. W Polsce przeważają pralki w klasach A i B, a mimo to różnice między nimi pozwalają zaoszczędzić około 100 złotych w skali roku (przy praniu 2x/tydz.). W trakcie przeglądania oferty sklepów Samsung, LG czy Bosch, koniecznie porównaj modele pod względem zużycia prądu w czasie prania, ale i suszenia – potrafi ono pożerać spore ilości energii i wody.

Pozostałe warte uwagi parametry i funkcje

 • prędkość wirowania (do 1600 obrotów na minutę – im wyższa, tym tańsze suszenie);
 • obecność elektronicznego programatora i wyświetlacza;
 • funkcje opóźnienia startu pracy i regulacji temperatury prania;
 • możliwość dostosowania poboru wody do ilości załadunku dzięki funkcji 1/2 wsadu (por. pralki Samsung WD0804W8E, Whirlpool AWZ 410/1);
 • rodzaje dostępnych programów prania i suszenia;
 • zabezpieczenia przed dziećmi i przed zalaniem.

Oceń, ile masz miejsca

Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, w której możesz umieścić oba sprzęty, pralko-suszarka to bardzo korzystne rozwiązanie. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na zakup oddzielnej suszarki i masz ją gdzie postawić, powinieneś to poważnie rozważyć. Osobne suszarki działają znacznie oszczędniej, niż te łączone z pralką – zużywają samą energię elektryczną i nie potrzebują do działania dodatkowej wody (pralko-suszarka zużywa na jeden cykl suszenia blisko 40 litrów). Może się więc okazać, że pieniądze zainwestowane w dodatkowy sprzęt dość szybko się zwrócą. Alternatyw dla łączonych pralko-suszarek możesz poszukać na stronach internetowych producentów (sklepsamsung.pl; bosch.pl; indesit.pl).

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze