Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czym jest osteoporoza i jak sobie z nią radzić?

Świat

Osteoporoza to przewlekła choroba, która niesie ze sobą wiele przykrych następstw. Wbrew pozorom częstsze złamania kończyn nie są jedynym skutkiem tej choroby. Odbija się ona na ogólnym stanie zdrowia oraz w istotny sposób wpływa na życie pacjenta.

Jednym z najbardziej charakterystycznych skutków osteoporozy jest zmiana budowy ciała. Wiąże się to przede wszystkim z osłabieniem kręgosłupa, który nie jest już w stanie wywiązywać się ze swej roli jako główna podpora ciała. Dla osób dotkniętych osteoporozą charakterystyczna jest pochylona sylwetka, a taki garb może poważnie utrudniać poruszanie się. Innym problemem staje się lęk chorych przed urazami i kontuzjami. W efekcie stawiają oni ostrożnie każdy krok, co w istotny sposób wpływa na ich styl poruszania się. Przygarbienie sprawia, że zaczynają się i inne kłopoty ze zdrowiem. Są to zazwyczaj problemy z trawieniem oraz z układem oddechowym, co jest spowodowane układem kręgosłupa.

Największym utrapieniem dla większości pacjentów dotkniętych osteoporozą jest jednak ból. Napięte mięśnie oraz podniszczony kręgosłup – oto główne przyczyny tego bólu. Osłabienie kondycji oraz stopniowa utrata sprawności sprawiają, że wielu chorych popada w przygnębienie a nawet w depresję. Wiele osób zaczyna uważać się za niepotrzebne i zbędne, stąd też ich stopniowa izolacja od otoczenia. Ze względu na te właśnie następstwa choroby tak ważna jest rehabilitacja oraz odpowiednie leczenie. Niezbędne są przede wszystkim produkty dla rehabilitantów. Gdzie ich szukać? Więcej ofert jest na cenoweuderzenie.com.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

USA zachowuje się jak Hitler przed atakiem na ZSRR

Świat F-22 hitler rosja USA

Takie oskarżenie wydał rosyjski ekspert wojskowy płk Musa Chamzatow, komentując przerzucenie przez USA myśliwców F-22 do Europy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-f-22-w-europie-jak-przygotowania-hitlera-do-wojny,573027.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-f-22-w-europie-jak-przygotowania-hitlera-do-wojny,573027.html