Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czym jest osteoporoza i jak sobie z nią radzić?

Świat

Osteoporoza to przewlekła choroba, która niesie ze sobą wiele przykrych następstw. Wbrew pozorom częstsze złamania kończyn nie są jedynym skutkiem tej choroby. Odbija się ona na ogólnym stanie zdrowia oraz w istotny sposób wpływa na życie pacjenta.

Jednym z najbardziej charakterystycznych skutków osteoporozy jest zmiana budowy ciała. Wiąże się to przede wszystkim z osłabieniem kręgosłupa, który nie jest już w stanie wywiązywać się ze swej roli jako główna podpora ciała. Dla osób dotkniętych osteoporozą charakterystyczna jest pochylona sylwetka, a taki garb może poważnie utrudniać poruszanie się. Innym problemem staje się lęk chorych przed urazami i kontuzjami. W efekcie stawiają oni ostrożnie każdy krok, co w istotny sposób wpływa na ich styl poruszania się. Przygarbienie sprawia, że zaczynają się i inne kłopoty ze zdrowiem. Są to zazwyczaj problemy z trawieniem oraz z układem oddechowym, co jest spowodowane układem kręgosłupa.

Największym utrapieniem dla większości pacjentów dotkniętych osteoporozą jest jednak ból. Napięte mięśnie oraz podniszczony kręgosłup – oto główne przyczyny tego bólu. Osłabienie kondycji oraz stopniowa utrata sprawności sprawiają, że wielu chorych popada w przygnębienie a nawet w depresję. Wiele osób zaczyna uważać się za niepotrzebne i zbędne, stąd też ich stopniowa izolacja od otoczenia. Ze względu na te właśnie następstwa choroby tak ważna jest rehabilitacja oraz odpowiednie leczenie. Niezbędne są przede wszystkim produkty dla rehabilitantów. Gdzie ich szukać? Więcej ofert jest na cenoweuderzenie.com.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

USA zachowuje się jak Hitler przed atakiem na ZSRR

Świat F-22 hitler rosja USA

Takie oskarżenie wydał rosyjski ekspert wojskowy płk Musa Chamzatow, komentując przerzucenie przez USA myśliwców F-22 do Europy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-f-22-w-europie-jak-przygotowania-hitlera-do-wojny,573027.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-f-22-w-europie-jak-przygotowania-hitlera-do-wojny,573027.html