Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jak pozbyć się much i komarów

Dom i Ogród

W lecie nie tylko upały dają nam się we znaki. Wysoka temperaturze na dworze sprawia, że nie tylko my szukamy chłodu. To przyciąga owady do naszych domów. Muchy, mole, komary, pająki i inne insekty potrafią być uciążliwe. Oto kilka porad, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich nieproszonych gości z domu oraz ogrodu.

Muchy i muszki owocówki pojawiają się już na przełomie kwietnia i maja. Gnieżdżą się w śmieciach oraz pozostawionych na wierzchu owocach. Insekty latające nad jedzeniem nie należą do przyjemnych widoków. Aby zapobiec ich rozmnażaniu najlepiej usuwać śmieci i nadgnite owoce i resztki regularnie. Warto przy jedzeniu położyć intensywnie pachnące zioła np. mięte – muszki nie lubią takich woni. Jeśli jednak zdąży się , że się pojawią warto wykorzystać naturalne sposoby. Owocówki latają bardzo wolno. Dlatego z łatwością wciągniesz je odkurzaczem do środka. Na nie oraz na większe muchy może podziałać lep lub samodzielnie zrobiona pułapka – Do słoiczka nalej odrobiny miodu zmieszanego z octem, po czym zaklej wejście folią. Zrób kilka dziurek. Muszki zwabione słodkim zapachem wejdą do środka, przykleją się i już nie wyjdą. Większe osobniki bez trudu zatrzymasz siatką okienną.

Jeżeli owadów jest bardzo dużo, możesz także użyć preparatów owadobójczych. Specjalne nakładki oraz spraye dostępne są w większości sklepów. Do wyboru masz również elektrofumigator. Jest to urządzenie przeznaczone do umieszczania w gniazdku elektrycznym. Pod wpływem wytwarzanego ciepła, aktywna ciecz zaczyna parować odstraszając owady. Tego rodzaju rozwiązanie może chronić Twój dom przez długi czas.

Nie tylko muchy potrafią uprzykrzyć życie. Komary potrafią zniszczyć ciepłe letnie wieczory. Kałuża, staw lub sąsiedztwo rzeki oraz wysoka temperatura to idealne warunki dla ich rozmnażania. Aby zapobiec pladze komarów, zwrócić uwagę na powstawanie kałuży oraz stojącą wodę – tworzące się bajora możesz zasypać a zbiorniki z wodą takie jak konewki czy wiadra opróżnić. Jeżeli jednak w dalszym ciągu wieczorne grillowanie to droga przez mękę, zaopatrz się w odpowiednie repelenty, spirale i pałeczki owadobójcze.Ich obecność sprawi, że intruzi znikną.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jaki sprzęt do koszenia wybrać

Dom i Ogród dom kosiarka koszenie lato ogród pielęgnacja trawa

Latem przy dobrej pogodzie trawnik rośnie jak szalony. Dlatego trzeba do często podcinać. Które narzędzie będzie najlepsze do tego celu? Oto zestawienie najpopularniejszych produktów, dzięki któremu to zadanie będzie łatwiejsze.

Podkaszarka

To urządzenie doceni każda osoba pragnąca oszczędzić miejsce w garażu lub altance. Sprzęt zasilany jest zazwyczaj prądem elektrycznym. Istotną cechą jest niewielki rozmiar i waga, dzięki czemu Podkaszarka jest łatwa w użyciu dla zarówno dla osób silnych i jak i słabszych. Dzięki jej zastosowaniu można podciąć trawę w miejscach, w których zwykłe kosiarki mają trudności – pod ławkami, elementami placu zabaw dla dzieci, wzdłuż podmurówki domu, przy krawężnikach, pod krzewami oraz w wielu innych miejscach. Przy wyborze tego rodzaju produktu należy zwrócisz szczególną uwagę na moc urządzenia. (zobacz tutaj) Im wyższa będzie moc urządzenia, tym bardziej efektywne i wydajne będzie koszenie za jej pomocą. Ta pozycja sprawdzi się dla osób posiadające małe i średniej wielkości trawniki. Może być również świetnym uzupełnieniem zwykłej kosiarki w przypadku koszenia miejsc trudno dostępnych.

Kosiarka mechaniczna

Do kosiarek mechanicznych należą przede wszystkim urządzenia spalinowe oraz elektryczne. Do najpopularniejszych kosiarek należą elektryczne. Jest to najczęściej wybierana pozycja ze względu na swoje cechy charakterystyczne. Przewyższają kosiarki spalinowe wygodą użytkowania, bowiem są lżejsze, pracują o wiele ciszej oraz nie wydzielają szkodliwych i brzydko pachnących spalin. Idealnie nadają się do koszenia trawników średniej wielkości. Z dostępem prądu łatwo można sobie poradzić dokupując przedłużacz ogrodowy. Tym sposobem możemy tym sprzętem dojechać w każdy zakątek naszej posesji. Nowoczesne modele są wyposażone w pojemniki na skoszoną trawę , poręczne uchwyty oraz regulacje poziomu koszenia, co zapewnia niebywałą precyzje. Dzięki temu możemy pielęgnować nasz trawnik wedle upodobań. Ich atutem są niewielkie rozmiary, które pozwalają schować je w wiele miejsc.

Kosiarka ręczna

Oprócz urządzeń mechanicznych, możemy wybrać także ręczne. Wśród tego rodzaju produktów warto zwrócić uwagę na kosiarki wrzecionowe, które idealnie nadają się do zastosowania na działkach, które nie są regularnie koszone, bowiem doskonale radzi sobie z podcinaniem bardzo wysokiej trawy. W tej kategorii znajdziemy również kosiarki bębnowe – te z kolei można zastosowań na gruncie o nie równiej powierzchni. Narzędzia ręczne bez mechanizmu dają swobodę użytkowania w miejscach, w których nie ma dostępu prądu . Są lżejsze i mniejsze dlatego można je z łatwością przechowywać i przenosić z miejsca na miejsce.

 

 

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze