Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jak skutecznie czyścić basen?

Dom i Ogród, Lifestyle

Posiadanie basenu w ogrodzie jest pożyteczne. Pozwala uwolnić się od stresu, zachować ciało w dobrej kondycji jak również ochłodzić się podczas upalnych dni. Jednak wiążą się z tym nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Ważne jest, aby zachować go w stanie czystości. W tym artykule dowiesz się jak dbać o ogrodowy basen.

Niezależnie od tego czy posiadamy basen rozporowy, stelażowy, dmuchany czy gruntowy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, po to by kąpiel w nim była komfortowa i nie wiązały się z nią, żadne nieprzyjemności. Stojąca woda może stać się siedliskiem rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Może się to zdarzyć zwłaszcza podczas upałów.

Tym samym pierwszym punktem, jakim powinieneś się zająć jest filtracja. Niezbędnym wyposażeniem pozwalającym na filtrowanie wody jest pompa filtrująca połączona ze skimmerem basenowym. To poręczne urządzenie przeznaczone jest do wyłapywania większych zanieczyszczeń z lustra wody. Wciąga liście, gałęzie, owady i innego rodzaju obiekty. Pompa zazwyczaj składa się z dwóch filtrów – pierwszy z nich wstępnie przepuszcza wodę zatrzymując resztki, którego nie wyłapał skimmer, drugi zaś zawiera w sobie mieszankę piaskowo-żwirową, która dokładnie przefiltrowuje wodę, odciągając mniejsze zanieczyszczenia. Woda wędruje przez cały czas w układzie zamkniętym, przez co nie ma możliwości, aby przedostały się do niej inne zanieczyszczenia – wszystko jest filtrowane na bieżąco.

Oprócz filtrowania basen można poddać również destylacji lub uzdatnianiu. Do tego celu możesz zaopatrzyć się w specjalne kompaktowe urządzenie dozujące specjalne środki chemiczne, które umożliwia zachowanie odpowiedniego poziomu czystości przez cały czas (zobacz więcej). Oprócz tego warto co jakiś czas wymieniać wodę, zwłaszcza przy końcu sezonu, kiedy przygotowujemy ogród na nadejście jesieni. Basen należy wówczas dokładnie wyczyścić i zakryć folią, po to by nie dostały się do niego zanieczyszczenia. W zależności od rozmiarów, wodę można odprowadzić pompą z wężem lub innymi metodami.

 

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak zaaranżować niewielki balkon

Dom i Ogród, Lifestyle

Gdy temperatura za oknem sięga końca słupka, każdy z nas marzy o tym by znaleźć się w miejscu, w którym będzie można odpocząć i zaznać odrobiny słońca. Mieszkanie w bloku ogranicza możliwości niekiedy zmuszając nas do urządzania wycieczek do parku. Tymczasem miejscem relaksu może być nasz balkon! Nie musi on być składowiskiem rowerów i owocowych przetworów. Oto kilka sposobów na to jak w szybki i prosty sposób zaaranżować tą przestrzeń na naszą oazę spokoju.

  Naprawdę nie wiele wystarczy, aby balkon stał się bardziej przystępny. Nie trzeba ozdabiać go tysiącem dekoracji. Jeśli posiadamy przestrzeń niewielkich rozmiarów to tym lepiej! Może ona się stać przytulnym zakątkiem, w którym będzie można wypić kawę, zjeść śniadanie lub poczytać książkę. Ściany odzyskają świeżość jeśli przemalujemy je na jednolity kolor. Finezji dodadzą niewielkie ozdoby takie jak lampiony, słoiki z w powkładanymi do środka świecami lub lampki. Uroku dodadzą również doniczki, które dobierzemy do wybranego stylu aranżacji.

Nie ma potrzeby kupowania nowych mebli. Warto przejść się na targ staroci bądź skorzystać z domowych zasobów i odrestaurować stare. Do tego celu idealnie nadadzą się te zrobione z drewna. Można zaaplikować na nie lakier bądź pomalować farbą w pastelowym kolorze (zobacz tutaj). Plastikowe można natomiast przystosować do nowego stylu za pomocą przyklejanych aplikacji – do tego celu warto można wykorzystać technikę decupage. Żeby popołudniowe czytanie książki było bardziej komfortowe, na siedziska opłaca się położyć kolorowe poduszki. W takim miejscy nada się również mały stolik np. owalny, którego obecność ,sprawi, że balkon zyska na romantycznym charakterze. W wypadku niewielkich przestrzeni najważniejszą cechą mebli powinna być funkcja – ważne jest ,a by wybierać meble składane, które nie będą zajmować wiele miejsca.

Jeżeli balustrada nie jest zbyt estetyczna, łatwo ukryjemy ten fakt, obkładając ją parawanem z tkaniny, wikliny, bambusa lub ratanu – są one łatwo dostępne w sklepach. Czasami budynek jest tak zaprojektowany, że z sąsiedniego balkonu widać dokładnie co dzieje się u nas. Aby zapewnić sobie trochę prywatności, warto zastosować podwyższony parawan także po bokach. Tym sposobem nikt nie będzie nam przeszkadzał podczas odpoczynku.

Ostatnim punktem są rośliny. W zależności od wybranego stylu możemy wykorzystać zarówno ozdobne jak i jadalne. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby na balkonie uprawiać warzywa takie jak pomidorki koktajlowe czy szczypiorek. Miłą dla oka i upodobnienia ozdobą będą również zioła, które stanowią aromatyczny dodatek do potraw. Dobierając elementy zieleni należy zwrócić uwagę na kąt ustawienia balkonu względem słońca. Od niego zależy jaki rodzaj roślin będzie prawidłowo rósł w tym miejscu.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze