Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dziś wolne od pracy – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

Polska

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich to rocznica pierwszych po II wojnie światowej wolnych wyborów parlamentarnych w 1989 roku. Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu RP w dniu 24 maja 2013 roku

Jednocześnie w ten sam dzień w Kościele Katolickim przypada tzw. „Boże Ciało”, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana także Świętem Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, święto nakazane.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_pa%C5%84stwowe_w_Polsce

Udostępnij

Awaria rządowego samolotu na warszawskim Okęciu

Polska awaria hamowanie marszałek rząd samolot

Samolot zaczął podrywać się do startu, ale pilot musiał gwałtownie zahamować. Na pokładzie byli marszałek i wicemarszałkowie. Nikt nie odniósł obrażeń.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/492076,okecie-awaria-samolotu-embraer-z-marszalkiem-sikorskim-i-parlamentarzystami.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/492076,okecie-awaria-samolotu-embraer-z-marszalkiem-sikorskim-i-parlamentarzystami.html