Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aplikacje fitness na smartfony

Sport

Aplikacje na urządzenia mobilne mogą mierzyć codzienną aktywność ruchową, a także monitorować przebieg regularnego treningu. Aby smartfon był naprawdę naszym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę i dobrą formę, wystarczy dodać do tego jeszcze jakiś program, który pomoże nam kontrolować dietę. Dzięki temu będziemy mieli wszystko pod kontrolą.

Smartfony to rodzaj telefonów, który praktycznie zdominował rynek. Użytkownicy są już tak przyzwyczajeni do dobrodziejstw jakie niosą z sobą te urządzenia, że powrót do tradycyjnych komórek wydaje się nie możliwy. Smartfony umożliwiają szybki dostęp do internetu, a dzięki niemu otwiera się przed użytkownikami morze gier, aplikacji i programów, które służą rozrywce, nauce itd. Jedną z nieodłącznych funkcji, jakie posiadają nowoczesne smartfony, jest wbudowany GPS. Służy on nie tylko nawigacji i określaniu położenia. Dzięki GPS możliwe jest także działanie niektórych aplikacji fitness, które mierzą efektywność aktywności fizycznej. Z pośród wielu dostępnych aplikacji, warto pobrać na swoje urządzenie kilka programów, które będą naszymi sprzymierzeńcami w walce o szczupłą sylwetkę.

Spalanie każdego dnia

Z ustaleń naukowców wynika, ze każdy z nas codziennie powinien pokonać 10 000 kroków, aby osiągnąć wartość odchudzającą. Jak je liczyć? Naturalnie za pomocą porządnego smartfona, na którym zainstalujemy aplikacje ciągle mierzące zwykłą aktywność ruchową. W takim przypadku nasze urządzenie będzie działało jak krokomierz – zmierzy przebyty dystans oraz obliczy spalone kalorie, a także policzy kroki. Podobnym rodzajem programów są aplikacje, które mierzą liczbę przebytych pięter. Liczą nie tylko wysokość jaką pokonamy wspinając się po schodach, ale także przeliczą na liczbę pięter przewyższenia terenu. Zainstalowanie takich programów na swoim telefonie to świetny sposób, aby codziennie dbać o dobrą kondycję, nawet jeśli brakuje czasu na regularny trening.

Trening pod kontrolą

Kolejnym typem aplikacji przydatnych podczas uprawiania sportu są te, które mierzą dokładny przebieg aktywności. Wystarczy tu wymienić chociażby RunKeepera, Endomondo czy Runtastic jako sztandarowe przykłady. W każdej z nich możemy wybrać uprawianą aktywność, a program zgodnie z wytycznymi obliczy nasze osiągi i spalone kalorie. Takie monitorowanie postępu i porównywanie wyników będzie najlepszą motywacją do coraz większego wysiłku.

Osobisty trener

Świetnie sprawdzają się również aplikacje z gotowymi planami treningowymi, opisami ćwiczeń i animacjami obrazującymi jak należy je wykonać. Programy po wprowadzeniu stosownych danych, obliczą ilość spalonych kalorii i pozwolą monitorować postępy. Możemy pobrać również takie, które koncentrują się na konkretnych ćwiczeniach np. na pompkach lub systemie robienia brzuszków, który składa się na aerobiczną szóstkę Weidera.

Warto wypróbować kilka różnych aplikacji i dobrać taką, która będzie najlepiej odpowiadała rodzajowi uprawianej aktywności. Świetnym rozwiązaniem jest pobranie również programów zawierających porady żywieniowe, liczniki kalorii i przepisy na zdrowe dania. Z takim zestawem na smartfonie, z pewnością osiągniemy wymarzony cel.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Przydatne akcesoria dla biegaczy

Sport bieganie biegi gadżety do biegania

Akcesoria dla biegaczy to nie tylko sprzęt, dzięki któremu będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie i wyróżnimy się na tle tych wszystkich, którzy jedynie rekreacyjnie truchtają. To przydatne produkt, które znacznie usprawnią trening oraz uczynią go bardziej efektywnym.

Bieganie to obecnie jeden z najpopularniejszych i najchętniej uprawianych sportów. Tak naprawdę wystarczy wskoczyć w wygodne ciuchy oraz sportowe buty i jesteśmy gotowi do treningu. Z czasem, gdy bieganie wejdzie nam już w krew, gdy przestanie być męczarnią, a ból zmęczonych mięśni stanie się źródłem satysfakcji, warto zaopatrzyć się w przydatne w tym sporcie akcesoria. Dzięki nim będzie nam nie tylko wygodniej, ale także lepiej zmierzymy swoje osiągi i będziemy mogli wyznaczać coraz to nowe cele.

Wygoda przede wszystkim

Wybierając się na trening biegowy zazwyczaj rezygnujemy z luźnych ubrań, na rzecz tych bardziej obcisłych. Te ściśle przylegające do ciała są z zasady wygodniejsze, ale też nie krępują ruchów biegacza. Niestety w ubraniach biegowych często brakuje kieszonek lub są one zbyt małe, żeby pomieścić rzeczy, z którymi biegamy. Bo przecież biegacz ma zazwyczaj przy sobie klucze od mieszkania i telefon, a czasem dokumenty czy cały portfel. W tym przypadku niezwykle przydatne będą akcesoria, które umożliwią nam przechowywanie tych niewielkich przedmiotów, ale jednocześnie nie będą ograniczać swobody ruchów. Mamy tu do wyboru wykonaną z elastycznego materiału opaskę na ramię, w której schowamy telefon czy przenośny odtwarzacz muzyki. Kolejnym rozwiązaniem jest pas zapinany wokół bioder, w którym schowamy telefon, klucze, a nawet niewielki bidon z wodą. Ostatnim rozwiązaniem, praktykowanym raczej przez długodystansowców lub zawodników startujących w biegach typu ultra, jest plecak. Są one idealnie dopasowane do ciała, więc nie podskakują na plecach i nie przeszkadzają w trakcie treningu. Spokojnie zmieścimy w nim nie tylko podstawowe przedmioty, ale także spora butelkę z wodą lub specjalny bukłak na wodę.

bieganie

Wyniki pod kontrolą

Jeśli do biegania zamierzamy podejść bardziej profesjonalnie i zaplanować metodyczny trening, który doprowadzi do osiągnięcia lepszych wyników, mogą nam w tym pomóc elektroniczne gadżety. Urządzenie mierzące naszą aktywność porówna czas jaki zajął nam trening do przebytego dystansu. W ten sposób stwierdzimy, czy trening był efektywny i czy ewentualnie należy wydłużyć dystans lub zwiększyć tempo biegu.

Jednym z najpopularniejszych tego rodzaju gadżetów jest zegarek treningowy, który nie tylko odmierzy czas treningu, ale także poda informację o przebytym dystansie oraz tętnie. Bardziej zaawansowane modele poinformują nas także o zdobytej wysokości, aktualnej temperaturze, ilości spalonych kalorii, a w razie potrzeby, będą pełniły także funkcję kompasu. Większość tego rodzaju urządzeń współpracuje z programami, które możemy zainstalować na komputerze. Za ich pomocą będziemy mogli porównywać swoje osiągnięcia, skuteczniej zaplanować trening, a także tworzyć wykresy i statystyki osiągów.

Akcesoria dla biegaczy znacznie usprawniają trening i pomagają zwiększyć jego efektywność. Aktywność fizyczna, obok zbilansowanej diety to przecież najważniejszy krok do zdrowego trybu życia. Aby skutecznie dbać o formę i zdrowie, trening musi być przyjemnością. Biegowe gadżety na pewno sprawią, że początkowa zadyszka czy ból mięśni nie będą aż tak dokuczliwe.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze