Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sposoby podawania potraw do stołu

Nieistotne

Przyjmując gości w domu staramy się, aby wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Dużo czasu spędzamy w kuchni, bowiem to właśnie smak potraw stawiamy na pierwszym miejscu. Nie bez znaczenia jest jednak także sposób, w jaki je zaserwujemy. Warto zatem poznać najpopularniejsze sposoby podawania do stołu.

Serwis familijny

Serwis kojarzy nam się przede wszystkim z porcelaną, na której podamy przygotowane dania. To jednak również sam sposób obsługiwania gości przy stole. Najpopularniejsze serwisy stosuje się zarówno w dobrych i prestiżowych restauracjach, jak i w naszych domach. Często (nawet nieświadomie) wykorzystujemy serwis familijny – nie należy on do najbardziej eleganckich, jednak podkreśla odświętny charakter spotkania. Wszystkie potrawy podawane są na osobnych półmiskach, a goście samodzielnie nakładają je na swoje talerze. Należy pamiętać, aby do każdej potrawy dołączone były sztućce do nakładania – goście nie powinni wykorzystywać do tego własnych sztućców. Bardzo ważne jest także odpowiednie rozstawienie półmisków, aby każdy miał do nich swobodny dostęp.

Serwis francuski

Zdecydowanie bardziej elegancki jest serwis francuski, który jednak znajduje zastosowanie tylko przy niektórych potrawach. Wykorzystuje się w nim srebrne tace i półmiski, na których wnosi się wykwintne potrawy. Uroczysty charakter przyjęcia podkreśli jednoczesne wniesienie dań i zaprezentowanie ich gościom. W ten sposób serwujemy między innymi dania płonące oraz w podawane całości, które rozdzielane są na oczach gości. Z tego względu często przed wniesieniem posiłków gasi się światła, aby dodatkowo wyeksponować tego typu dania.

Serwis rosyjski

W restauracjach i na domowych przyjęciach często korzystamy z serwisu rosyjskiego. Posiłki na talerzach podaje się gościom indywidualnie, a na stole nie ma żadnych półmisków z ciepłymi potrawami. Ustawia się na nim wyłącznie zimne przekąski oraz napoje. W tym serwisie niezwykle ważny jest sposób serwowania. Dania podajemy w odpowiedniej kolejności – zaczynając od osób, które chcemy uhonorować i najstarszych, a kończąc na gospodarzach. Pamiętajmy także, że jako pierwsze posiłki powinny otrzymywać kobiety, a dopiero po nich mężczyźni.

Serwis angielski

Podczas oficjalnych przyjęć i w niektórych restauracjach możemy spotkać się także z serwisem angielskim. Danie główne podaje się w całości na specjalnym wózku, a na porcje kroi je w naszej obecności kelner. Możliwa jest także samodzielna obsługa – w tym przypadku kroi je mężczyzna.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Brazylia w półfinale, Polacy muszą wygrać dwa sety

Nieistotne Mistrzostwa świata w siatkówce półfinał reprezentacja brazylii reprezentacja polski reprezentacja rosji

wygrywając 3:0 z Rosją reprezentacja Brazylii otworzyła sobie drogę do półfinału mistrzostw świata w siatkówce. Polska reprezentacja musi dziś w meczu z Rosją zdobyć dwa sety, żeby się zakwalifikować.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16662466,MS_siatkarzy___Brazylia_zapewnila_sobie_awans_do_polfinalu.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16662466,MS_siatkarzy___Brazylia_zapewnila_sobie_awans_do_polfinalu.html