Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Co warto jeść i pić podczas upałów

Dom i Ogród, Lifestyle

Tegoroczne lato obfituje w doskonałą pogodę. Niestety, niektórzy źle znoszą upały. W ochłodzeniu organizmu pomagają nie tylko klimatyzatory, ale również prawidłowa dieta. W tym teście podpowiadamy co jeść i pić, aby korzystając z dobrodziejstwa pogody, czuć się w pełni komfortowo.

Co warto wypić?

Gdy temperatura na zewnątrz dogania końce słupków, potrzebujemy stałego uzupełniania płynów, gdyż tracimy je pocąc się. Aby odpowiednio nawodnić organizm warto pić duże ilości wody niegazowanej. Wskazana dawka w normalnych warunkach to około 1,5 do 2 litrów dziennie. W czasie upałów powinniśmy zwiększyć tą dawkę nawet do 3 litrów na dzień. Ten nawyk skutecznie zapobiega odwodnieniu. Do szklanki wody warto dodać listki mięty, cytrynę, które stanowią dodatkowe orzeźwienie. Oprócz wody warto spożywać również soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw.

Co możemy zjeść aby czuć się dobrze?

Jedzenie odpowiednich produktów może nam umożliwić uzupełnić niedobór wartości mineralnych. Aby zyskać dawkę sodu, warto lekko zasolić wodę, którą używamy do przygotowywania posiłków. W tym wypadku jej obecność może wpłynąć dobroczynnie na organizm. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością.

Doskonałym rozwiązaniem na niedobór potasu jest jedzenie pomidorów. W czasie upałów świetnym pomysłem będzie przygotowanie pomidorowego gazpacho czyli chłodnika. Innym pomysłem jest spożywanie ogórków, które nie dość, że w ponad 90 % składają się z wody to jeszcze zapewniają solidną dawkę potasu. ( aż 140 mg na 100 g) Dodatkowo podwyższymy jego poziom jedząc owoce takie jak morele, czereśnie, truskawki, gruszki, brzoskwinie oraz cytrusy. Nie trzeba wspominać także o zawartości innych witamin w ich składzie.

Aby zapewnić sobie zdrowie, warto używać warzywa i owoce z domowych upraw, które możemy urządzić na działce, w ogrodzie lub na balkonie. Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji na którą składa się odpowiednie dostosowanie gleby, stosowanie nawozów oraz podlewanie. Wówczas będziemy mogli cieszyć się przyrostem witamin i składników mineralnych każdego dnia.

Czego lepiej unikać?

W tym wypadku lepiej unikać wody gazowanej, gdyż gaz w niej zawarty uwalnia się wewnątrz organizmu, powodując wzdęcia. Utrudnia on także transport tlenu do komórek, tym samym możemy odczuwać dyskomfort. Zdecydowanie nie powinniśmy spożywać słodkich napojów gazowanych, ze względu na wysoką zawartość cukru. Te produkty tylko znikomo gaszą nasze pragnienie, a cukier szybko się rozkłada powodując tycie. Z jednej strony powodują chwilową ulgę, z drugiej zaś nakręcają metabolizm, przez co po jakimś czasie znów odczuwamy pragnienie.

Dodatkowo w tym okresie opłaca się zrezygnować z kawy, gdyż wypłukuje ona z organizmu magnes. Jej moczopędne właściwości przyśpieszają odwodnienie, co może być opłakane w skutkach. Niezwykle ważne jest to co pijemy oraz kiedy, gdyż nie wszystkie płyny umożliwiają uzupełnienie traconych przez temperaturę elektrolitów.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Ścianka z luksferów - jak ją wykonać?

Dom i Ogród, Lifestyle aranżacja domu luksfery Szkło

Jeśli poszukujemy ciekawego sposobu na odseparowanie kawałka przestrzeni, z jednoczesnym zapewnieniem dopływu światła słonecznego, ścianka z luksferów może być świetnym rozwiązaniem.Luksfery to bardzo popularny element wykończeniowy, który znajduje szerokie zastosowanie w naprawdę stylowych wnętrzach.

Luksfery możemy wykorzystać w aranżacji wnętrza na wiele różnych sposobów. Mają różne kolory i ciekawe wzory, dlatego interesująco urozmaicają wnętrza i nadają im nietuzinkowy charakter. Mogą zastępować okno wszędzie tam, gdzie ważny jest dopływ światła, ale jednak chcemy uchronić się przed wścibskim okiem sąsiada. Świetnie sprawdzą się także w łazienkach, kuchniach, a także pomieszczeniach gospodarczych. Ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie kabiny prysznicowej właśnie z luksferów. Wielką zaletą tego rozwiązania, jest to że montaż i wykonanie takiej ścianki jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie kilka koniecznych narzędzi i produktów, aby móc przystąpić do działania.

Stawiamy ścianę

Na początek musimy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym ścianka stanie. Za pomocą poziomicy sprawdzamy czy odpowiednio wyznaczyliśmy miejsce docelowe dla luksferów. Za pomocą kołków przytwierdzamy do ściany i podłoża stalowe ramy, na których będziemy osadzać luksfery. Następnie w części ramy, która znajduje się na podłodze umieszczamy zaprawdę, która będzie stanowić spoiwo dla kolejnych szklanych kształtek. Jeśli stawiamy ściankę kabiny prysznicowej, należy pamiętać aby dobrać zaprawę, która będzie odporna na działanie wilgoci. Na niej układamy pierwszy rząd luksferów. Należy także pamiętać o zachowaniu równych odstępów między kolejnymi szklanymi elementami, za pomocą specjalnych krzyżaków montażowych. Pionowe szczeliny pomiędzy luksferami również wypełniamy zaprawą, a jej nadmiar usuwamy. Po ułożeniu każdej kolejnej warstwy luksferów musimy pamiętać o sprawdzeniu poziomu. Dzięki temu będziemy pewni precyzji wykonania. Po usunięciu krzyżaków dystansowych oraz nadmiaru zaprawy murarskiej, szczeliny między luksferami wypełniamy fugą, taką jaką używamy do płytek.

Jak widać montaż ścianki z luksferów nie jest trudnym zadaniem i możemy je wykonać w pełni samodzielnie. Efekt naszej pracy z pewnością będzie satysfakcjonujący, a dzięki bogatemu wzornictwu i szerokiej gamie kolorystycznej, w jakiej dostępne są luksfery, możemy ciekawie urozmaicić wnętrze naszego domu.

Takie szklane wykończenie ściany na pewno wniesie do naszego wnętrza ogromną dawkę światła słonecznego. Zwłaszcza przyda się zatem w aranżacji takich wnętrz, które już ze swojej natury były ciemne, niedoświetlone. Luksfery, dzięki kolorowej mocy szkiełek sprawią, że wnętrze nabierze czarodziejskiego blasku. O jego pięknie przekonasz się bezpośrednio po ich montażu.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze