Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wiedźmin 3 – najlepszy polski towar eksportowy

Rozrywka

Niesamowity i pięknie skomponowany świat, dynamiczna walka i porywające zadania – to wszystko oferuje nowa odsłona przygód Geralta z Rivii. Najlepsza polska gra wszechczasów doczekała się premiery trzeciej części i póki co nie pozostawia wątpliwości, że bije na głowę konkurencję.

19 maja miała miejsce premiera trzeciej części gry, której fabuła dzieje się w świecie wiedźmina – zabójcy potworów, uwikłanego w królewskie intrygi i knowania czarodziejów. Gra została stworzona na motywach bestsellerowej sagi Andrzeja Sapkowskiego, która podbiła serca czytelników nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wirtualne potyczki w wiedźmińskim uniwersum dodatkowo zwiększyły grono fanów Geralta z Rivii, a trzecia część przygód zabójcy potworów była jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie. Jeszcze przed datą premiery, entuzjastycznie nastawieni gracze złożyli ponad milion zamówień na długo wyczekiwany produkt. Wygląda na to, że nie zawiedli się.

Skąd taki sukces?

O fenomenie gry o Wiedźminie nie sposób mówić nie tylko w oderwaniu od książki, ale także od pierwszej nieśmiałej próby przeniesienia jego przygód z kart powieści. Z serialem „Wiedźmin” wiązano ogromne nadzieje – przecież filmowcy mieli niemalże gotowy wspaniały scenariusz, oparty o dwa tomy wiedźmińskich opowiadań. Niestety, wyszło tak, ze raczej wszyscy chcieliby o tym zapomnieć. Twórcom gry, firmie CD Projekt udało się stworzyć wirtualny świat na miarę głównego bohatera – wyrazisty, wiarygodny, pełen sprzeczności i po prostu zachwycający.

Za sukcesem gry stoją utalentowani ludzie i wcale nie tak wielki budżet – koszt wyprodukowania Dzikiego Gonu to „jedynie” 40 milionów dolarów, co w porównaniu z amerykańskimi produkcjami jest bardzo skromnym wynikiem. Od innych gier tego typu, Wiedźmin 3: Dziki Gon różni się kontekstem kulturowym, który jest głęboko zakorzeniony w naszej słowiańskiej tradycji, ale też jest wierny klasyce gatunku. Postacie są typowe dla świata fantasy, ale mają w sobie coś swojskiego, a elfy, krasnoludy czy niziołki nie są tak jednowymiarowe, jak to było w przypadku tolkienowskich opowieści.

Jaka jest nowa część Wiedźmina?

Trzecia część polskiej gry to ponad 70 godzin przygody w świecie potworów i czarów, gdzie toczy się nieustanna i nierówna walka dobra ze złem. Gra zachwyca wielkością oraz stopniem rozbudowania wirtualnego środowiska – ilość detali ma właśnie sprawić, że gracze naprawdę przeniosą się do świata, który zrodził się wiele lat temu w wyobraźni polskiego ekonomisty. Ponadto przedstawiona w grze rzeczywistość zachwyca pięknymi widokami i wnętrzami, w których Geralt wykonuje kolejne zadania. Największym jednak atutem są zadania i misje, jakich podejmuje się wiedźmin i które wymykają się sztampowym rozwiązaniom, właściwym dla gier tego typu.

Przygody wiedźmina to nie tylko obowiązkowa pozycja na liście lektur wielbicieli fantasy, ale także gra, w którą po prostu trzeba zagrać.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Nauka za pomocą smartfona

Rozrywka nauka smartfony tablet

Nauka to nie tylko wertowanie podręczników i powtarzanie notatek. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zaopatrzonym w specjalne aplikacje, nauka może być efektywna oraz przyjemna i przede wszystkim, idealnie dostosowana do potrzeb użytkownika.

Na naukę nigdy nie jest za późno, jak mawia stare porzekadło. Co więcej, zawsze warto doskonalić swoje umiejętności, nawet jeśli wydaje nam się, że osiągnęliśmy już znaczny poziom zaawansowania. Ma to szczególnie duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku języków obcych – zawsze warto szlifować wymowę i poszerzać słownictwo. Obok regularnych kursów językowych i indywidualnej nauki, doskonałym sposobem na ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, jest korzystanie z aplikacji na smartfony i tablety.

Zarówno płatne, jak i darmowe programy dają nam różnorodne możliwości nauki. Wybierając aplikację, którą zainstalujemy na swoim urządzeniu, warto jest zastanowić się nad swoimi potrzebami i pobrać program im odpowiadający.

Wiarygodne źródło informacji

Przeglądając internet w poszukiwaniu najlepszej aplikacji, która pomoże nam w nauce, warto rozglądać się za programami, które są sygnowane przez firmy i instytucje, zajmujące się na co dzień działalnością edukacyjną. Takie firmy jak British Counsil czy BBC są na tyle wiarygodne, ze możemy zaufać oferowanym przez nie źródłom informacji. Można też pójść innym tropem i sprawdzić opinie użytkowników, którzy mają już doświadczenie w nauce z danym programem.

Jaką aplikację wybrać?

Większość dostępnych programów można dostosować do swojego poziomu zaawansowania, więc wybierając aplikację, należy się raczej kierować swoimi potrzebami. Możemy wybrać aplikację kompleksową, która będzie w pewnym sensie przypominała podręcznik językowy realizowany w trakcie normalnych kursów. Inną możliwością jest pobranie aplikacji, która każdego dnia będzie nam serwować fiszki ze słówkami wraz z ich objaśnieniem oraz wymową. Dużą popularnością cieszą się programy, które uczą poprzez zabawę, ponieważ użytkownik poznając kolejne słówka i zasady gramatyki tak naprawdę przechodzi grę. Do najpopularniejszych aplikacji językowych należą obecnie SuperMemo, Fun Easy Lern, UczSięJęzyka, mFiszki czy Duolingo.

Nie tylko języki obce

Twórcy aplikacji mobilnych wychodzą naprzeciw nie tylko potrzebom osób uczących się języków obcych. Tak naprawdę za pomocą telefonu czy tabletu, można zgłębiać tajniki praktycznie każdej dyscypliny naukowej. Studenci medycyny poznający podstawy anatomii, mogą pobrać na swoje urządzenia szalenie przydatny program Visual Anatomy. Na grafikach i obrazkach 3D przyszli lekarze mogą dokładnie poznać budowę i funkcjonowanie narządów człowieka. Z kolei uczniowie przygotowujący się do matury lub egzaminu z historii mogą skorzystać z programu Historykon, w którym znajdą wszystkie przydatne informacje.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze