Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nauka za pomocą smartfona

Rozrywka

Nauka to nie tylko wertowanie podręczników i powtarzanie notatek. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zaopatrzonym w specjalne aplikacje, nauka może być efektywna oraz przyjemna i przede wszystkim, idealnie dostosowana do potrzeb użytkownika.

Na naukę nigdy nie jest za późno, jak mawia stare porzekadło. Co więcej, zawsze warto doskonalić swoje umiejętności, nawet jeśli wydaje nam się, że osiągnęliśmy już znaczny poziom zaawansowania. Ma to szczególnie duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku języków obcych – zawsze warto szlifować wymowę i poszerzać słownictwo. Obok regularnych kursów językowych i indywidualnej nauki, doskonałym sposobem na ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, jest korzystanie z aplikacji na smartfony i tablety.

Zarówno płatne, jak i darmowe programy dają nam różnorodne możliwości nauki. Wybierając aplikację, którą zainstalujemy na swoim urządzeniu, warto jest zastanowić się nad swoimi potrzebami i pobrać program im odpowiadający.

Wiarygodne źródło informacji

Przeglądając internet w poszukiwaniu najlepszej aplikacji, która pomoże nam w nauce, warto rozglądać się za programami, które są sygnowane przez firmy i instytucje, zajmujące się na co dzień działalnością edukacyjną. Takie firmy jak British Counsil czy BBC są na tyle wiarygodne, ze możemy zaufać oferowanym przez nie źródłom informacji. Można też pójść innym tropem i sprawdzić opinie użytkowników, którzy mają już doświadczenie w nauce z danym programem.

Jaką aplikację wybrać?

Większość dostępnych programów można dostosować do swojego poziomu zaawansowania, więc wybierając aplikację, należy się raczej kierować swoimi potrzebami. Możemy wybrać aplikację kompleksową, która będzie w pewnym sensie przypominała podręcznik językowy realizowany w trakcie normalnych kursów. Inną możliwością jest pobranie aplikacji, która każdego dnia będzie nam serwować fiszki ze słówkami wraz z ich objaśnieniem oraz wymową. Dużą popularnością cieszą się programy, które uczą poprzez zabawę, ponieważ użytkownik poznając kolejne słówka i zasady gramatyki tak naprawdę przechodzi grę. Do najpopularniejszych aplikacji językowych należą obecnie SuperMemo, Fun Easy Lern, UczSięJęzyka, mFiszki czy Duolingo.

Nie tylko języki obce

Twórcy aplikacji mobilnych wychodzą naprzeciw nie tylko potrzebom osób uczących się języków obcych. Tak naprawdę za pomocą telefonu czy tabletu, można zgłębiać tajniki praktycznie każdej dyscypliny naukowej. Studenci medycyny poznający podstawy anatomii, mogą pobrać na swoje urządzenia szalenie przydatny program Visual Anatomy. Na grafikach i obrazkach 3D przyszli lekarze mogą dokładnie poznać budowę i funkcjonowanie narządów człowieka. Z kolei uczniowie przygotowujący się do matury lub egzaminu z historii mogą skorzystać z programu Historykon, w którym znajdą wszystkie przydatne informacje.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wiedźmin 3, czyli rewolucja wśród gier cRPG

Rozrywka cRPG gry komputerowe wiedźmi

W maju ukazała się trzecia z serii gier o Wiedźminie, opartych na kultowej sadze o tym samym tytule. Co prawda gra nie zyskała jeszcze takiego rozgłosu jak jej poprzedniczka – która trafiła w ręce samego prezydenta Baracka Obamy – jednak w świecie graczy stanowi jedną z najbardziej pożądanych nowości ostatnich miesięcy. Polski towar eksportowy czy zwykła gra o średnio wciągającej fabule? To każdy z odbiorców musi ocenić sam, my jednak możemy pokazać czym Wiedźmin 3: Dziki Gon wyróżnia się spośród innych gier dostępnych na rynku.

Jedną z najważniejszych zalet gry – widocznych już na pierwszy rzut oka – jest zachwycająca grafika. Recenzenci często zwracają uwagę na realistycznie ukazany cykl dnia i nocy, który pozwala całkowicie przenieść się w świat Wiedźmina. Autentyczność rozgrywki została dodatkowo podkreślona przez system świateł i cieni, który wprowadza do gry przekonującą atmosferę tajemnicy. Twórcy zadbali nie tylko o scenerię, wiernie oddającą atmosferę walki, ale także o filmowe wprowadzenie do fabuły. Dzięki temu, Wiedźmin 3: Wielki Gon jest grą przystępną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerową adaptacją sagi.

Wielki Gon zachwyca otwartością świata, który jest znacznie rozleglejszy niż w poprzedniej wersji. Dynamiczne postacie sprawiają, że fabuła rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie pozostawia miejsca na nudę oraz znużenie daną scenerią. Co więcej, w Wiedźminie 3: Wielki Gon, gracz prowadzi realistyczną rozgrywkę, gdzie podejmowane decyzje mają rzeczywiste konsekwencje na rozwój poszczególnych wątków.

Warto jednak pamiętać, że gra należy do wyjątkowo brutalnych – często mówi się wręcz o starciach pozbawionych jakichkolwiek zasad moralnych. Co zaskakujące, pełen krwi oraz przemocy obraz zyskał pokaźne grono obrońców w realnym świecie. Fani zgodnie twierdzą, że brutalna konwencja pozwala na zachowanie autentyczności rozgrywki, w której uczestniczą.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest w zestawie wraz z kilkoma gadżetami, przydatnymi zarówno podczas rozgrywki, jak i umilającymi czas po jej zakończeniu. Wraz z grą w komplecie otrzymasz płytę CD z oficjalną ścieżką dźwiękową, przejrzystą instrukcję, a także mapę wiedźmińskiego świata, naklejki oraz rękaw ochronny. Twórcy przewidzieli także 16 bezpłatnych dodatków, z których mogą skorzystać wszyscy posiadacze gry.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze