Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nauka za pomocą smartfona

Rozrywka

Nauka to nie tylko wertowanie podręczników i powtarzanie notatek. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zaopatrzonym w specjalne aplikacje, nauka może być efektywna oraz przyjemna i przede wszystkim, idealnie dostosowana do potrzeb użytkownika.

Na naukę nigdy nie jest za późno, jak mawia stare porzekadło. Co więcej, zawsze warto doskonalić swoje umiejętności, nawet jeśli wydaje nam się, że osiągnęliśmy już znaczny poziom zaawansowania. Ma to szczególnie duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku języków obcych – zawsze warto szlifować wymowę i poszerzać słownictwo. Obok regularnych kursów językowych i indywidualnej nauki, doskonałym sposobem na ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, jest korzystanie z aplikacji na smartfony i tablety.

Zarówno płatne, jak i darmowe programy dają nam różnorodne możliwości nauki. Wybierając aplikację, którą zainstalujemy na swoim urządzeniu, warto jest zastanowić się nad swoimi potrzebami i pobrać program im odpowiadający.

Wiarygodne źródło informacji

Przeglądając internet w poszukiwaniu najlepszej aplikacji, która pomoże nam w nauce, warto rozglądać się za programami, które są sygnowane przez firmy i instytucje, zajmujące się na co dzień działalnością edukacyjną. Takie firmy jak British Counsil czy BBC są na tyle wiarygodne, ze możemy zaufać oferowanym przez nie źródłom informacji. Można też pójść innym tropem i sprawdzić opinie użytkowników, którzy mają już doświadczenie w nauce z danym programem.

Jaką aplikację wybrać?

Większość dostępnych programów można dostosować do swojego poziomu zaawansowania, więc wybierając aplikację, należy się raczej kierować swoimi potrzebami. Możemy wybrać aplikację kompleksową, która będzie w pewnym sensie przypominała podręcznik językowy realizowany w trakcie normalnych kursów. Inną możliwością jest pobranie aplikacji, która każdego dnia będzie nam serwować fiszki ze słówkami wraz z ich objaśnieniem oraz wymową. Dużą popularnością cieszą się programy, które uczą poprzez zabawę, ponieważ użytkownik poznając kolejne słówka i zasady gramatyki tak naprawdę przechodzi grę. Do najpopularniejszych aplikacji językowych należą obecnie SuperMemo, Fun Easy Lern, UczSięJęzyka, mFiszki czy Duolingo.

Nie tylko języki obce

Twórcy aplikacji mobilnych wychodzą naprzeciw nie tylko potrzebom osób uczących się języków obcych. Tak naprawdę za pomocą telefonu czy tabletu, można zgłębiać tajniki praktycznie każdej dyscypliny naukowej. Studenci medycyny poznający podstawy anatomii, mogą pobrać na swoje urządzenia szalenie przydatny program Visual Anatomy. Na grafikach i obrazkach 3D przyszli lekarze mogą dokładnie poznać budowę i funkcjonowanie narządów człowieka. Z kolei uczniowie przygotowujący się do matury lub egzaminu z historii mogą skorzystać z programu Historykon, w którym znajdą wszystkie przydatne informacje.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wiedźmin 3, czyli rewolucja wśród gier cRPG

Rozrywka cRPG gry komputerowe wiedźmi

W maju ukazała się trzecia z serii gier o Wiedźminie, opartych na kultowej sadze o tym samym tytule. Co prawda gra nie zyskała jeszcze takiego rozgłosu jak jej poprzedniczka – która trafiła w ręce samego prezydenta Baracka Obamy – jednak w świecie graczy stanowi jedną z najbardziej pożądanych nowości ostatnich miesięcy. Polski towar eksportowy czy zwykła gra o średnio wciągającej fabule? To każdy z odbiorców musi ocenić sam, my jednak możemy pokazać czym Wiedźmin 3: Dziki Gon wyróżnia się spośród innych gier dostępnych na rynku.

Jedną z najważniejszych zalet gry – widocznych już na pierwszy rzut oka – jest zachwycająca grafika. Recenzenci często zwracają uwagę na realistycznie ukazany cykl dnia i nocy, który pozwala całkowicie przenieść się w świat Wiedźmina. Autentyczność rozgrywki została dodatkowo podkreślona przez system świateł i cieni, który wprowadza do gry przekonującą atmosferę tajemnicy. Twórcy zadbali nie tylko o scenerię, wiernie oddającą atmosferę walki, ale także o filmowe wprowadzenie do fabuły. Dzięki temu, Wiedźmin 3: Wielki Gon jest grą przystępną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerową adaptacją sagi.

Wielki Gon zachwyca otwartością świata, który jest znacznie rozleglejszy niż w poprzedniej wersji. Dynamiczne postacie sprawiają, że fabuła rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie pozostawia miejsca na nudę oraz znużenie daną scenerią. Co więcej, w Wiedźminie 3: Wielki Gon, gracz prowadzi realistyczną rozgrywkę, gdzie podejmowane decyzje mają rzeczywiste konsekwencje na rozwój poszczególnych wątków.

Warto jednak pamiętać, że gra należy do wyjątkowo brutalnych – często mówi się wręcz o starciach pozbawionych jakichkolwiek zasad moralnych. Co zaskakujące, pełen krwi oraz przemocy obraz zyskał pokaźne grono obrońców w realnym świecie. Fani zgodnie twierdzą, że brutalna konwencja pozwala na zachowanie autentyczności rozgrywki, w której uczestniczą.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest w zestawie wraz z kilkoma gadżetami, przydatnymi zarówno podczas rozgrywki, jak i umilającymi czas po jej zakończeniu. Wraz z grą w komplecie otrzymasz płytę CD z oficjalną ścieżką dźwiękową, przejrzystą instrukcję, a także mapę wiedźmińskiego świata, naklejki oraz rękaw ochronny. Twórcy przewidzieli także 16 bezpłatnych dodatków, z których mogą skorzystać wszyscy posiadacze gry.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze