Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Smartfony, laptopy, tablety – jaki sprzęt wybrać dla siebie?

Nauka i Technologie

Mnogość nowinek technologicznych może przysporzyć o zawrót głowy. Problem dotyczący wyboru odpowiedniego telefonu komórkowego już dawno przekształcił się w bardziej skomplikowane pytanie – jakie urządzenie przenośne wybrać, aby jak najbardziej ułatwić sobie życie? Komputer stacjonarny przestał być standardowym wyposażeniem w ciągu dekady odkąd pojawił się w niemal każdym polskim domu, a telefon od dawna nie służy – nie mówmy już nawet o wykonywaniu połączeń – tylko do smsowania czy też robienia zdjęć. Na co należy więc zwrócić uwagę, aby wybrać funkcjonalne urządzenie, które będzie nam służyć przez lata?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy przemyśleć jest oczywiście budżet. Mimo że kalkulowanie wydatków ciężko nazwać przyjemnym sposobem na spędzenie czasu, warto to zrobić już na początku i mieć problem z głowy. Starajmy się zapobiec sytuacji, w której po długich i żmudnych poszukiwaniach w końcu znajduje upragniony model, na który… nas nie stać. Ceny urządzeń przenośnych wahają się od tych bardzo wysokich do kilkuset złotych, które najczęściej można rozłożyć na raty. Jeżeli nie stać nas na laptopa z górnej półki, warto zastanowić się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w dobrej jakości tablet.

Wybór producenta uzależniony jest przede wszystkim od kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup sprzętu. Coraz częściej jednak, także niszowe marki oferują dobrej jakości urządzenia, pracujące szybko oraz wydajnie. Znajdujące się na stronie parametry techniczne warto prześledzić wyjątkowo uważnie – większość tajemniczo brzmiących skrótów można łatwo rozszyfrować przy użyciu wyszukiwarki, tym samym wybierając model najlepiej spełniający nasze oczekiwania.

Zarówno w przypadku laptopów, jak i tabletów multimedialnych bardzo ważny jest rozmiar urządzenia. Aby wybrać wyświetlacz o odpowiedniej ilości cali, musimy wiedzieć do jakich celów będziemy go najczęściej stosować. Jeszcze nie tak dawno osobom, które dużo piszą na komputerze odradzano wybór tabletów – jednak technologia idzie naprzód i teraz do większości modeli możemy dopasować klawiaturę, pozwalającą na wygodne tworzenie tekstów czy też pisanie maili. Bardzo ważnym aspektem jest także miejsce, w którym chcemy używać danego urządzenia. Tablety oraz iPady są dużo lżejsze od laptopów, dzięki czemu będą stanowić niewielkie obciążenie podczas całodniowego poruszania się po mieście. Komputer stacjonarny można natomiast z powodzeniem zastąpić laptopem, który w razie potrzeby z łatwością przeniesiemy w wybrane miejsce. Z bogatą ofertą iPadów oraz tabletów multimedialnych możesz zapoznać się tutaj.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Druk 3D - wydrukuj sobie przyszłość

Nauka i Technologie druk 3d drukarka 3D Drukarka przestrzenna drukarki 3D iGo3D

Druk 3D staje się obecnie coraz bardzie popularny i coraz bardziej powszechny. Z całą pewnością przyczyną takiej ekspansji jest rosnąca jakość i coraz większa dostępność samych drukarek. Jednak, nie tylko. To również sposób na szybką i stosunkowo dokładną produkcję różnorodnych produktów czasem tak niewiarygodnych jak organy, czekolada czy proteza dla żółwia (więcej na blogu firmy iGo3D). I choć nie wszystko jeszcze da się w ten sposób wydrukować, to zakres działania drukarek staje się coraz szerszy.

Czym w zasadzie jest drukowanie 3d? To proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów fizycznych, które wykonywane są na podstawie odpowiedniego i szczegółowego modelu komputerowego. Dzięki doskonaleniu jakości samych drukarek, doskonalą się również wytwarzane przez nie obiekty i dziś, za ich pośrednictwem, można otrzymać nawet zabawki, ubrania, czekoladki, czy protezy.

Ciekawostką jest to, że produkowane w ten sposób obiekty są bardzo precyzyjne i dokładne, bardzo szczegółowo odwzorowują zaprojektowany model komputerowy i jest to ogromne ułatwienie i usprawnienie produkcji. Jednocześnie pozwala to na wyjątkowo precyzyjne usprawnianie modelu komputerowego, a przez to tworzenie coraz bardziej doskonałych, pod względem formy, obiektów.

Możliwości wykorzystania drukarek przestrzennych zależą głównie od metody wytwarzania produktu, dostępnych materiałów oraz częściowo kubatury urządzenia. Są to swoiste ograniczenia. Ważne też jest to, że urządzenie podczas pracy się nagrzewa i nagrzewa się również materiał wykorzystywany do druku. Powoduje to, że możliwości nagrzewania materiału będą tutaj również stanowić pewnego rodzaju ograniczenie. Drukowanie przestrzenne jeszcze nie daje możliwości wykonania wszystkiego, co tylko przyszło by do głowy projektantom, ale nieustające prace powodują, że zakres możliwości staje się coraz szerszy.

Skoro o tym mowa, to co można wykonać za pomocą drukowania 3d? Można na przykład przygotować gotowe produkty z tworzywa sztucznego, produkty wymagające obróbki, inne przedmioty z topliwych materiałów w tym z czekolady czy metalu, elementy innych przedmiotów, prototypy i inne produkty koncepcyjne, formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów, można również wykonywać różnego rodzaju tkanki, ale nie jest to jeszcze powszechne. Jak widać lista jest długa.

Zastosowanie tego typu druku w praktyce, przemyśle i handlu może być ogromne. Można powiedzieć, że rozwój techniki przyczynił się do również do rozwoju innych elementów gospodarki. Oczywiście, drukarki 3d są ciągle doskonalone, co prowadzi również do doskonalenia druku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://www.igo3d.com.pl

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://www.igo3d.com.pl