Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Druk 3D – wydrukuj sobie przyszłość

Nauka i Technologie

Druk 3D staje się obecnie coraz bardzie popularny i coraz bardziej powszechny. Z całą pewnością przyczyną takiej ekspansji jest rosnąca jakość i coraz większa dostępność samych drukarek. Jednak, nie tylko. To również sposób na szybką i stosunkowo dokładną produkcję różnorodnych produktów czasem tak niewiarygodnych jak organy, czekolada czy proteza dla żółwia (więcej na blogu firmy iGo3D). I choć nie wszystko jeszcze da się w ten sposób wydrukować, to zakres działania drukarek staje się coraz szerszy.

Czym w zasadzie jest drukowanie 3d? To proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów fizycznych, które wykonywane są na podstawie odpowiedniego i szczegółowego modelu komputerowego. Dzięki doskonaleniu jakości samych drukarek, doskonalą się również wytwarzane przez nie obiekty i dziś, za ich pośrednictwem, można otrzymać nawet zabawki, ubrania, czekoladki, czy protezy.

Ciekawostką jest to, że produkowane w ten sposób obiekty są bardzo precyzyjne i dokładne, bardzo szczegółowo odwzorowują zaprojektowany model komputerowy i jest to ogromne ułatwienie i usprawnienie produkcji. Jednocześnie pozwala to na wyjątkowo precyzyjne usprawnianie modelu komputerowego, a przez to tworzenie coraz bardziej doskonałych, pod względem formy, obiektów.

Możliwości wykorzystania drukarek przestrzennych zależą głównie od metody wytwarzania produktu, dostępnych materiałów oraz częściowo kubatury urządzenia. Są to swoiste ograniczenia. Ważne też jest to, że urządzenie podczas pracy się nagrzewa i nagrzewa się również materiał wykorzystywany do druku. Powoduje to, że możliwości nagrzewania materiału będą tutaj również stanowić pewnego rodzaju ograniczenie. Drukowanie przestrzenne jeszcze nie daje możliwości wykonania wszystkiego, co tylko przyszło by do głowy projektantom, ale nieustające prace powodują, że zakres możliwości staje się coraz szerszy.

Skoro o tym mowa, to co można wykonać za pomocą drukowania 3d? Można na przykład przygotować gotowe produkty z tworzywa sztucznego, produkty wymagające obróbki, inne przedmioty z topliwych materiałów w tym z czekolady czy metalu, elementy innych przedmiotów, prototypy i inne produkty koncepcyjne, formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów, można również wykonywać różnego rodzaju tkanki, ale nie jest to jeszcze powszechne. Jak widać lista jest długa.

Zastosowanie tego typu druku w praktyce, przemyśle i handlu może być ogromne. Można powiedzieć, że rozwój techniki przyczynił się do również do rozwoju innych elementów gospodarki. Oczywiście, drukarki 3d są ciągle doskonalone, co prowadzi również do doskonalenia druku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.igo3d.com.pl

Udostępnij

Wybieramy smartfona

Nauka i Technologie samsung galaxy smartfon

Wybór nowego telefonu może przysporzyć niejednego użytkownika o zawrót głowy. Producenci co rusz wypuszczają kolejne, flagowe modele smartfonów, które powinny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jednym z najchętniej wybieranych telefonów nadal pozostaje Samsung Galaxy, który pod wieloma względami może konkurować z kultowym iPhonem. Nie tak dawno w sklepach pojawił się nowy Samsung Galaxy Grand Prime, który do zakupu zachęca już samym wyglądem.

Samsung przyzwyczaił użytkowników do smukłych telefonów, które są lekkie, a zarazem dość poręczne. Grand Prime ma jedyne 8,6 mm grubości, co plasuje go w czołówce najcieńszych smartfonów dostępnych na rynku. Ciężko przypisać tej właściwości zwiększenie wydajności telefonu czy też przyspieszenie jego działania, natomiast z pewnością dodaje mu designerskiego wyglądu. Smartfon został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, który pozwala nie tylko na wygodne przeglądanie galerii, ale także w miarę komfortowe czytanie e-booków oraz artykułów.

Producenci postanowili dotrzymać kroku konkurentom i wypuścili pierwszy model, specjalnie przystosowany do wykonywania popularnych selfies. Przedni aparat to nie tylko matryca 5Mpix, ale także obiektyw, działający pod kątem 85 stopni. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania do Grand Prime, Samsung zapewnił użytkownikom zupełnie nową jakość wykonywanych autoportretów. Przednia kamera może uchwycić wiele szczegółów, które w poprzednich modelach zlałyby się z tłem.

Tym razem Samsung postawił na nową jakość obrazu, co zostało natychmiast zauważone i docenione przez szerokie grono recenzentów. Niedługo po premierze, Grand Prime został okrzyknięty dobrej jakości telefonem ze średniej półki. Oprócz wysokiej rozdzielczości oraz technologii full HD, smartfon ma do zaoferowania czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz – dzięki czemu działa bardzo szybko oraz wydajnie. Telefon jest jak na razie także jednym z niewielu modeli ze średniej półki cenowej, które zostały wyposażone w system Android 4.4. Kitkat.

Samsung Galaxy Grand Prime zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko spośród wiernych fanów marki. Smartfon może okazać się szczególnie przydatny osobom, które na co dzień wykorzystują telefon do robienia zdjęć oraz kręcenia filmów. Szczegółowe informacje, a także opinie użytkowników Samsunga Galaxy możesz znaleźć tutaj.

Udostępnij Komentarze

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze