Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Druk 3D – wydrukuj sobie przyszłość

Nauka i Technologie

Druk 3D staje się obecnie coraz bardzie popularny i coraz bardziej powszechny. Z całą pewnością przyczyną takiej ekspansji jest rosnąca jakość i coraz większa dostępność samych drukarek. Jednak, nie tylko. To również sposób na szybką i stosunkowo dokładną produkcję różnorodnych produktów czasem tak niewiarygodnych jak organy, czekolada czy proteza dla żółwia (więcej na blogu firmy iGo3D). I choć nie wszystko jeszcze da się w ten sposób wydrukować, to zakres działania drukarek staje się coraz szerszy.

Czym w zasadzie jest drukowanie 3d? To proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów fizycznych, które wykonywane są na podstawie odpowiedniego i szczegółowego modelu komputerowego. Dzięki doskonaleniu jakości samych drukarek, doskonalą się również wytwarzane przez nie obiekty i dziś, za ich pośrednictwem, można otrzymać nawet zabawki, ubrania, czekoladki, czy protezy.

Ciekawostką jest to, że produkowane w ten sposób obiekty są bardzo precyzyjne i dokładne, bardzo szczegółowo odwzorowują zaprojektowany model komputerowy i jest to ogromne ułatwienie i usprawnienie produkcji. Jednocześnie pozwala to na wyjątkowo precyzyjne usprawnianie modelu komputerowego, a przez to tworzenie coraz bardziej doskonałych, pod względem formy, obiektów.

Możliwości wykorzystania drukarek przestrzennych zależą głównie od metody wytwarzania produktu, dostępnych materiałów oraz częściowo kubatury urządzenia. Są to swoiste ograniczenia. Ważne też jest to, że urządzenie podczas pracy się nagrzewa i nagrzewa się również materiał wykorzystywany do druku. Powoduje to, że możliwości nagrzewania materiału będą tutaj również stanowić pewnego rodzaju ograniczenie. Drukowanie przestrzenne jeszcze nie daje możliwości wykonania wszystkiego, co tylko przyszło by do głowy projektantom, ale nieustające prace powodują, że zakres możliwości staje się coraz szerszy.

Skoro o tym mowa, to co można wykonać za pomocą drukowania 3d? Można na przykład przygotować gotowe produkty z tworzywa sztucznego, produkty wymagające obróbki, inne przedmioty z topliwych materiałów w tym z czekolady czy metalu, elementy innych przedmiotów, prototypy i inne produkty koncepcyjne, formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów, można również wykonywać różnego rodzaju tkanki, ale nie jest to jeszcze powszechne. Jak widać lista jest długa.

Zastosowanie tego typu druku w praktyce, przemyśle i handlu może być ogromne. Można powiedzieć, że rozwój techniki przyczynił się do również do rozwoju innych elementów gospodarki. Oczywiście, drukarki 3d są ciągle doskonalone, co prowadzi również do doskonalenia druku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.igo3d.com.pl

Udostępnij

Wybieramy smartfona

Nauka i Technologie samsung galaxy smartfon

Wybór nowego telefonu może przysporzyć niejednego użytkownika o zawrót głowy. Producenci co rusz wypuszczają kolejne, flagowe modele smartfonów, które powinny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jednym z najchętniej wybieranych telefonów nadal pozostaje Samsung Galaxy, który pod wieloma względami może konkurować z kultowym iPhonem. Nie tak dawno w sklepach pojawił się nowy Samsung Galaxy Grand Prime, który do zakupu zachęca już samym wyglądem.

Samsung przyzwyczaił użytkowników do smukłych telefonów, które są lekkie, a zarazem dość poręczne. Grand Prime ma jedyne 8,6 mm grubości, co plasuje go w czołówce najcieńszych smartfonów dostępnych na rynku. Ciężko przypisać tej właściwości zwiększenie wydajności telefonu czy też przyspieszenie jego działania, natomiast z pewnością dodaje mu designerskiego wyglądu. Smartfon został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, który pozwala nie tylko na wygodne przeglądanie galerii, ale także w miarę komfortowe czytanie e-booków oraz artykułów.

Producenci postanowili dotrzymać kroku konkurentom i wypuścili pierwszy model, specjalnie przystosowany do wykonywania popularnych selfies. Przedni aparat to nie tylko matryca 5Mpix, ale także obiektyw, działający pod kątem 85 stopni. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania do Grand Prime, Samsung zapewnił użytkownikom zupełnie nową jakość wykonywanych autoportretów. Przednia kamera może uchwycić wiele szczegółów, które w poprzednich modelach zlałyby się z tłem.

Tym razem Samsung postawił na nową jakość obrazu, co zostało natychmiast zauważone i docenione przez szerokie grono recenzentów. Niedługo po premierze, Grand Prime został okrzyknięty dobrej jakości telefonem ze średniej półki. Oprócz wysokiej rozdzielczości oraz technologii full HD, smartfon ma do zaoferowania czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz – dzięki czemu działa bardzo szybko oraz wydajnie. Telefon jest jak na razie także jednym z niewielu modeli ze średniej półki cenowej, które zostały wyposażone w system Android 4.4. Kitkat.

Samsung Galaxy Grand Prime zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko spośród wiernych fanów marki. Smartfon może okazać się szczególnie przydatny osobom, które na co dzień wykorzystują telefon do robienia zdjęć oraz kręcenia filmów. Szczegółowe informacje, a także opinie użytkowników Samsunga Galaxy możesz znaleźć tutaj.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze