Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Irlandia: referendum dot. małżeństw homoseksualnych

Polityka

Irlandczycy decydują, czy zalegalizować małżeństwa osób tej samej płci. Będzie to pierwsze na świecie ogólnokrajowe referendum w tej sprawie. W Irlandii większość stanowią ludzie wierzący, dlatego jest to szczególnie ważna sprawa do wyjaśnienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/w-irlandii-dzisiaj-referendum-ws-malzenstw-homoseksualnych/7cntqr

Udostępnij

Senat poparł pomysł referendum m.in. ws. JOW-ów

Polityka JOWy referendum senat

Senat uchwalił propozycję ogólnopolskiego referendum – przekazał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. 57 senatorów obecnych w parlamencie głosowało za. Referendum ma odbyć się we wrześniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17955011,Senat_uchwalil_propozycje_referendum_ws__m_in__JOW_ow.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17955011,Senat_uchwalil_propozycje_referendum_ws__m_in__JOW_ow.html