Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wybieramy smartfona

Nauka i Technologie

Wybór nowego telefonu może przysporzyć niejednego użytkownika o zawrót głowy. Producenci co rusz wypuszczają kolejne, flagowe modele smartfonów, które powinny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jednym z najchętniej wybieranych telefonów nadal pozostaje Samsung Galaxy, który pod wieloma względami może konkurować z kultowym iPhonem. Nie tak dawno w sklepach pojawił się nowy Samsung Galaxy Grand Prime, który do zakupu zachęca już samym wyglądem.

Samsung przyzwyczaił użytkowników do smukłych telefonów, które są lekkie, a zarazem dość poręczne. Grand Prime ma jedyne 8,6 mm grubości, co plasuje go w czołówce najcieńszych smartfonów dostępnych na rynku. Ciężko przypisać tej właściwości zwiększenie wydajności telefonu czy też przyspieszenie jego działania, natomiast z pewnością dodaje mu designerskiego wyglądu. Smartfon został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, który pozwala nie tylko na wygodne przeglądanie galerii, ale także w miarę komfortowe czytanie e-booków oraz artykułów.

Producenci postanowili dotrzymać kroku konkurentom i wypuścili pierwszy model, specjalnie przystosowany do wykonywania popularnych selfies. Przedni aparat to nie tylko matryca 5Mpix, ale także obiektyw, działający pod kątem 85 stopni. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania do Grand Prime, Samsung zapewnił użytkownikom zupełnie nową jakość wykonywanych autoportretów. Przednia kamera może uchwycić wiele szczegółów, które w poprzednich modelach zlałyby się z tłem.

Tym razem Samsung postawił na nową jakość obrazu, co zostało natychmiast zauważone i docenione przez szerokie grono recenzentów. Niedługo po premierze, Grand Prime został okrzyknięty dobrej jakości telefonem ze średniej półki. Oprócz wysokiej rozdzielczości oraz technologii full HD, smartfon ma do zaoferowania czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz – dzięki czemu działa bardzo szybko oraz wydajnie. Telefon jest jak na razie także jednym z niewielu modeli ze średniej półki cenowej, które zostały wyposażone w system Android 4.4. Kitkat.

Samsung Galaxy Grand Prime zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko spośród wiernych fanów marki. Smartfon może okazać się szczególnie przydatny osobom, które na co dzień wykorzystują telefon do robienia zdjęć oraz kręcenia filmów. Szczegółowe informacje, a także opinie użytkowników Samsunga Galaxy możesz znaleźć tutaj.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak fotografować ludzi

Nauka i Technologie aparat fotograficzny fotografia fotografowanie

Mistrzowie fotografii prześcigają się w stosowaniu coraz to nowych technik obróbki materiału czy oświetlania fotografowanej osoby. Amatorzy, który chcą uwiecznić na zdjęciach bliskie osoby czy po prostu rodzinę w trakcie wakacji, nie muszą uciekać się do tak daleko posuniętych zabiegów. O wartości naszego zdjęcia decydują przede wszystkim przedstawione na nim emocje. Jeśli dodamy do tego jeszcze właściwą kompozycję i umiejętne sterowanie światłem zastanym, idealnie sportretujemy fotografowaną osobę.

Fotografia portretowa to nie tylko zbliżenia twarzy, ustawionej w optymalnej pozycji, w której dana osoba najlepiej się prezentuje. Portrety to także ujęcia postaci do pasa oraz całej sylwetki. Na wakacjach czy podczas szczególnych uroczystości rodzinnych, wykonujemy zazwyczaj portrety osób, znajdujących się na jakimś tle – czy to w ogrodzie czy przed pięknym zabytkiem. Wykonanie fotografii, na której znajduje się człowiek jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla fotografa-amatora. Zwykle najostrzejszym krytykiem oceniającym zdjęcie jest nasz model, dlatego fotografując ludzi, warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że nasze portrety zawsze będą udane.fotografowanie twarzy

Pion czy poziom

Właściwa kompozycja jest podstawą dobrze wykonanej fotografii. Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest wybranie kadru pionowego lub poziomego. W przypadku fotografii portretowej decyduje tło, na którym nasz model pozuje. Jeśli stoi na tle strzelistej budowli lub wysokiego drzewa, wybieramy pion. Natomiast jeśli obiekt w tle jest szerszy niż węższy, decydujemy się na poziom. Zanim naciśniemy spust migawki sprawdźmy dokładnie czy model jest optymalnie ustawiony w stosunku do tła – krok w bok wystarczy aby uniknąć sytuacji, w której partnerowi lub przyjacielowi wystaje z głowy gałąź lub inny, psujący efekt przedmiot.

Niektóre modele aparatów cyfrowych, mają funkcje linii pomocniczych. To tzw. zasada trójpodziału, w której przecinające się pionowe i poziome linie, wyznaczają 4 mocne punkty na zdjęciu. Nasz kadr będzie jeszcze lepszy, jeśli w którymś z nich umieścimy naszego modela.

Światło

Dobre oświetlenie, w równiej mierze jak kompozycja, decyduje o jakości portretu. Większość z nas stosuje światło zastane czyli po prostu naturalne światło dzienne. Nieumiejętnie wykorzystane zastane oświetlenie, może nam znacznie pokrzyżować szyki. Najlepszą porą do wykonywania zdjęć – niezależnie czy są to portrety czy fotografia krajobrazowa – są godziny przedpołudniowe lub popołudniowe. Wtedy to słońce jest znacznie niżej niż w południe, a jego światło jest miękkie i mniej kontrastowe. W efekcie promienie słoneczne nie drażnią oczu modela, na jego twarzy nie powstają też nieestetyczne cienie np. pod oczami. Łatwiej także unikniemy sytuacji, w której mając światło za plecami fotografowanej osoby, na zdjęciu zobaczymy jedynie jej ciemną sylwetkę.

Idealny moment

Na dobrym portrecie, fotografowana osoba, ma rzecz jasna wyglądać atrakcyjnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to osoba skrywająca się za aparatem widzi całość kompozycji oraz to, jak prezentuje się model. Dlatego nie należy czekać, aż partner czy dziecko, ułoży się w idealnej ich zdaniem pozie. Lepiej zaczekać na niespodziewany podmuch wiatru, który rozwieje włosy lub spontaniczny wybuch śmiechu.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze