Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ścianka z luksferów – jak ją wykonać?

Dom i Ogród

Jeśli poszukujemy ciekawego sposobu na odseparowanie kawałka przestrzeni, z jednoczesnym zapewnieniem dopływu światła słonecznego, ścianka z luksferów może być świetnym rozwiązaniem.Luksfery to bardzo popularny element wykończeniowy, który znajduje szerokie zastosowanie w naprawdę stylowych wnętrzach.

Luksfery możemy wykorzystać w aranżacji wnętrza na wiele różnych sposobów. Mają różne kolory i ciekawe wzory, dlatego interesująco urozmaicają wnętrza i nadają im nietuzinkowy charakter. Mogą zastępować okno wszędzie tam, gdzie ważny jest dopływ światła, ale jednak chcemy uchronić się przed wścibskim okiem sąsiada. Świetnie sprawdzą się także w łazienkach, kuchniach, a także pomieszczeniach gospodarczych. Ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie kabiny prysznicowej właśnie z luksferów. Wielką zaletą tego rozwiązania, jest to że montaż i wykonanie takiej ścianki jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie kilka koniecznych narzędzi i produktów, aby móc przystąpić do działania.

Stawiamy ścianę

Na początek musimy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym ścianka stanie. Za pomocą poziomicy sprawdzamy czy odpowiednio wyznaczyliśmy miejsce docelowe dla luksferów. Za pomocą kołków przytwierdzamy do ściany i podłoża stalowe ramy, na których będziemy osadzać luksfery. Następnie w części ramy, która znajduje się na podłodze umieszczamy zaprawdę, która będzie stanowić spoiwo dla kolejnych szklanych kształtek. Jeśli stawiamy ściankę kabiny prysznicowej, należy pamiętać aby dobrać zaprawę, która będzie odporna na działanie wilgoci. Na niej układamy pierwszy rząd luksferów. Należy także pamiętać o zachowaniu równych odstępów między kolejnymi szklanymi elementami, za pomocą specjalnych krzyżaków montażowych. Pionowe szczeliny pomiędzy luksferami również wypełniamy zaprawą, a jej nadmiar usuwamy. Po ułożeniu każdej kolejnej warstwy luksferów musimy pamiętać o sprawdzeniu poziomu. Dzięki temu będziemy pewni precyzji wykonania. Po usunięciu krzyżaków dystansowych oraz nadmiaru zaprawy murarskiej, szczeliny między luksferami wypełniamy fugą, taką jaką używamy do płytek.

Jak widać montaż ścianki z luksferów nie jest trudnym zadaniem i możemy je wykonać w pełni samodzielnie. Efekt naszej pracy z pewnością będzie satysfakcjonujący, a dzięki bogatemu wzornictwu i szerokiej gamie kolorystycznej, w jakiej dostępne są luksfery, możemy ciekawie urozmaicić wnętrze naszego domu.

Takie szklane wykończenie ściany na pewno wniesie do naszego wnętrza ogromną dawkę światła słonecznego. Zwłaszcza przyda się zatem w aranżacji takich wnętrz, które już ze swojej natury były ciemne, niedoświetlone. Luksfery, dzięki kolorowej mocy szkiełek sprawią, że wnętrze nabierze czarodziejskiego blasku. O jego pięknie przekonasz się bezpośrednio po ich montażu.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Nowoczesny przedpokój – jak go urządzić?

Dom i Ogród aranżacja mieszkania dodatki drewniana podłoga

Przedpokój dotychczas w aranżacji wnętrz był niedoceniany. Traktowany trochę po macoszemu, ponieważ jest pomieszczeniem użytkowym. Tymczasem przedpokój to swoista wizytówka mieszkania, która określa styl całego domostwa. Nowoczesny przedpokój może być nie tylko funkcjonalny – posłuży do przechowywania odzieży wierzchniej czy butów, ale także zdobędzie miano stylowo urządzonego pomieszczenia. O czym powinniśmy pamiętać przy urządzaniu przedpokoju?

 

Przedpokój to pierwsze miejsce po otwarciu drzwi do mieszkania. To od nas zależy czy będzie nudny, ciemny i zagracony czy też zachęci gości do wędrówki po domu, a domownikom będzie służył swoją wygodą i praktycznością.

 

Postaw na praktyczną zabudowę

Zwróćmy uwagę na kształt pomieszczenia i jego wielkość. Ma to decydujące znaczenie podczas urządzania wnętrza. Mieszkania w bloku zazwyczaj posiadają wąski, długi przedpokój, który przebiega przez całe mieszkanie. Dlatego zamiast potężnej szafy, która sprawi, że przejście będzie minimalnych rozmiarów, warto zastosować mniejsze szafki. Wygodnym rozwiązaniem są szafy zabudowane, w których na wielu półkach nie tylko zmieścimy odzież, buty, ale także inne sprzęty, jak odkurzacz. To rozwiązanie pozwoli utrzymać porządek. Pamiętajmy, że przedpokój ma być praktyczny, dlatego nie możemy na rzecz designu rezygnować z jego funkcjonalności.

Rozjaśnij ciemny przedpokój

Meble powinny być dopasowane do ścian. W przedpokojach, które są ciemnymi pomieszczeniami warto postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzi się połączenie bieli z szarościami, grafitem lub akcentami czerni. Jeśli nie lubimy monotonii warto ożywić wnętrze dodatkami w kolorze fioletu lub fuksji. W tej roli sprawdzi się fikuśny wieszak, na przykład w formie drzewa, którego płaskie gałęzie stanowią ramiona wieszaka. Chcąc wprowadzić industrialny charakter pomyślmy o metalowym wieszaku o geometrycznej formie.

Drewniana lub gresowa podłoga

Tylko prawidłowo dobrana podłoga posłuży nam na lata. Dlatego wybierając materiał okładzinowy zwróćmy uwagę na jego trwałość oraz klasę ścieralności. Decydując się na panele podłogowe wybierzmy te o dużej klasie ścieralności. W nowoczesnym przedpokoju świetnie sprawdzi się szary gres – jest powłoka została wzmocniona drobno zmieloną krzemionką, która sprawia, że warstwa wierzchnia zachowa swoje walory estetyczne przez długi czas. Szary gres będzie także dobrze komponował się z jasnym wnętrzem i ciemniejszymi dodatkami.

Praktyczne lustro

Każda kobieta potrzebuje funkcjonalnego lustra. Te większe będą nie tylko bardziej praktyczne, ale także optycznie powiększą przestrzeń, odbijając ją. Można także zastosować przeszkloną szafę, w odbiciu której zobaczymy każdy element naszej garderoby. Prawidłowe oświetlenie poprawi funkcjonalność wnętrza. Oprócz lampy głównej o rozproszonym świetle warto podświetlić halogenami lustro.

Dodatki

Klimat wnętrza odnajdziemy w dodatkach. Jednak nie może być ich zbyt dużo, aby niewielka przestrzeń nie została zagracona i „przegadana”. Dobrym pomysłem będzie większy wazon, stojak na parasol czy finezyjny wieszak na klucze.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze