Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

63.500 może kosztować wypadek przy pracy. Najwięcej w dużych firmach

Gospodarka

100 miliardów złotych rocznie wynosi roczny koszt wypadków przy pracy w gospodarce magazynowej i transporcie. Każda złotówka zainwestowana w prewencję, przyczynia się do oszczędności na poziomie 2,2 złotego, wynika z badań Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Koszt pojedynczego wypadku w branży transportu i gospodarki magazynowej wynosi średnio od 12.000 do 63.500 złotych w zależności od liczy osób zatrudnionych w zakładzie pracy, jak wynika z szacunków Państwowej Inspekcji Pracy (OIP w Warszawie).

Eksperci apelują, aby zapobiegać wypadkom, dbając o bezpieczeństwo pracy. Jak tłumaczy Tomasz Baryła, Prezes Zarządu firmy Anter System „Najlepszym sposobem jest prewencja. Zabezpieczenie pracowników, wyposażenia zakładu i towaru, pozwoliłoby obniżyć koszty wypadku o ponad 60% chroniąc ludzi i mienie. Każda złotówka zainwestowana w prewencję zwróci się wielokrotnie i jednocześnie pomoże chronić bezcenne życie ludzkie” – dodaje.

Potwierdzają to również badania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Każda złotówka przeznaczona na BHP daje 2,20 złotego bezpośrednich oszczędności, a w niektórych branżach oszczędności mogą wynieść nawet czterokrotność każdej zainwestowanej złotówki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://e-logistyka.pl/wiadomosci/czy-bezpieczenstwo-sie-oplaca.html

Udostępnij

26 krajów w Afryce chce utworzyć strefę wolnego handlu

Gospodarka Afryka rynek strefa wolnego handlu wspólnota

26 krajów należy już do trzech afrykańskich wspólnot gospodarczych, a 10 czerwca zamierzają podpisać wspólne porozumienie o utworzeniu strefy wolnego handlu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/26-krajow-afryki-zamierza-utworzyc-strefe-wolnego-handlu/2p4qwg

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/26-krajow-afryki-zamierza-utworzyc-strefe-wolnego-handlu/2p4qwg