Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

63.500 może kosztować wypadek przy pracy. Najwięcej w dużych firmach

Gospodarka

100 miliardów złotych rocznie wynosi roczny koszt wypadków przy pracy w gospodarce magazynowej i transporcie. Każda złotówka zainwestowana w prewencję, przyczynia się do oszczędności na poziomie 2,2 złotego, wynika z badań Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Koszt pojedynczego wypadku w branży transportu i gospodarki magazynowej wynosi średnio od 12.000 do 63.500 złotych w zależności od liczy osób zatrudnionych w zakładzie pracy, jak wynika z szacunków Państwowej Inspekcji Pracy (OIP w Warszawie).

Eksperci apelują, aby zapobiegać wypadkom, dbając o bezpieczeństwo pracy. Jak tłumaczy Tomasz Baryła, Prezes Zarządu firmy Anter System „Najlepszym sposobem jest prewencja. Zabezpieczenie pracowników, wyposażenia zakładu i towaru, pozwoliłoby obniżyć koszty wypadku o ponad 60% chroniąc ludzi i mienie. Każda złotówka zainwestowana w prewencję zwróci się wielokrotnie i jednocześnie pomoże chronić bezcenne życie ludzkie” – dodaje.

Potwierdzają to również badania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Każda złotówka przeznaczona na BHP daje 2,20 złotego bezpośrednich oszczędności, a w niektórych branżach oszczędności mogą wynieść nawet czterokrotność każdej zainwestowanej złotówki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://e-logistyka.pl/wiadomosci/czy-bezpieczenstwo-sie-oplaca.html

Udostępnij

26 krajów w Afryce chce utworzyć strefę wolnego handlu

Gospodarka Afryka rynek strefa wolnego handlu wspólnota

26 krajów należy już do trzech afrykańskich wspólnot gospodarczych, a 10 czerwca zamierzają podpisać wspólne porozumienie o utworzeniu strefy wolnego handlu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/26-krajow-afryki-zamierza-utworzyc-strefe-wolnego-handlu/2p4qwg

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/26-krajow-afryki-zamierza-utworzyc-strefe-wolnego-handlu/2p4qwg