Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowoczesny przedpokój – jak go urządzić?

Dom i Ogród

Przedpokój dotychczas w aranżacji wnętrz był niedoceniany. Traktowany trochę po macoszemu, ponieważ jest pomieszczeniem użytkowym. Tymczasem przedpokój to swoista wizytówka mieszkania, która określa styl całego domostwa. Nowoczesny przedpokój może być nie tylko funkcjonalny – posłuży do przechowywania odzieży wierzchniej czy butów, ale także zdobędzie miano stylowo urządzonego pomieszczenia. O czym powinniśmy pamiętać przy urządzaniu przedpokoju?

 

Przedpokój to pierwsze miejsce po otwarciu drzwi do mieszkania. To od nas zależy czy będzie nudny, ciemny i zagracony czy też zachęci gości do wędrówki po domu, a domownikom będzie służył swoją wygodą i praktycznością.

 

Postaw na praktyczną zabudowę

Zwróćmy uwagę na kształt pomieszczenia i jego wielkość. Ma to decydujące znaczenie podczas urządzania wnętrza. Mieszkania w bloku zazwyczaj posiadają wąski, długi przedpokój, który przebiega przez całe mieszkanie. Dlatego zamiast potężnej szafy, która sprawi, że przejście będzie minimalnych rozmiarów, warto zastosować mniejsze szafki. Wygodnym rozwiązaniem są szafy zabudowane, w których na wielu półkach nie tylko zmieścimy odzież, buty, ale także inne sprzęty, jak odkurzacz. To rozwiązanie pozwoli utrzymać porządek. Pamiętajmy, że przedpokój ma być praktyczny, dlatego nie możemy na rzecz designu rezygnować z jego funkcjonalności.

Rozjaśnij ciemny przedpokój

Meble powinny być dopasowane do ścian. W przedpokojach, które są ciemnymi pomieszczeniami warto postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzi się połączenie bieli z szarościami, grafitem lub akcentami czerni. Jeśli nie lubimy monotonii warto ożywić wnętrze dodatkami w kolorze fioletu lub fuksji. W tej roli sprawdzi się fikuśny wieszak, na przykład w formie drzewa, którego płaskie gałęzie stanowią ramiona wieszaka. Chcąc wprowadzić industrialny charakter pomyślmy o metalowym wieszaku o geometrycznej formie.

Drewniana lub gresowa podłoga

Tylko prawidłowo dobrana podłoga posłuży nam na lata. Dlatego wybierając materiał okładzinowy zwróćmy uwagę na jego trwałość oraz klasę ścieralności. Decydując się na panele podłogowe wybierzmy te o dużej klasie ścieralności. W nowoczesnym przedpokoju świetnie sprawdzi się szary gres – jest powłoka została wzmocniona drobno zmieloną krzemionką, która sprawia, że warstwa wierzchnia zachowa swoje walory estetyczne przez długi czas. Szary gres będzie także dobrze komponował się z jasnym wnętrzem i ciemniejszymi dodatkami.

Praktyczne lustro

Każda kobieta potrzebuje funkcjonalnego lustra. Te większe będą nie tylko bardziej praktyczne, ale także optycznie powiększą przestrzeń, odbijając ją. Można także zastosować przeszkloną szafę, w odbiciu której zobaczymy każdy element naszej garderoby. Prawidłowe oświetlenie poprawi funkcjonalność wnętrza. Oprócz lampy głównej o rozproszonym świetle warto podświetlić halogenami lustro.

Dodatki

Klimat wnętrza odnajdziemy w dodatkach. Jednak nie może być ich zbyt dużo, aby niewielka przestrzeń nie została zagracona i „przegadana”. Dobrym pomysłem będzie większy wazon, stojak na parasol czy finezyjny wieszak na klucze.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wybieramy najlepsze jabłka

Dom i Ogród jabłka

Przez cały rok jabłka cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Robimy z nich różnego rodzaju przetwory, dodajemy do sałatek lub po prostu traktujemy je jako smaczną przekąskę. W marketach i na straganach spotykamy jednak różne odmiany jabłek. Różnią się nie tylko nazwą i wyglądem, ale przede wszystkim smakiem i zastosowaniem. Nie każdy owoc nadaje się do obróbki termicznej i nie każdy będzie nam smakował na surowo. Warto zatem poznać najpopularniejsze odmiany jabłek i wybierać tylko te najlepsze.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031415445-jakie-jablka-warto-kupowac

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031415445-jakie-jablka-warto-kupowac