Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wiedźmin 3, czyli rewolucja wśród gier cRPG

Rozrywka

W maju ukazała się trzecia z serii gier o Wiedźminie, opartych na kultowej sadze o tym samym tytule. Co prawda gra nie zyskała jeszcze takiego rozgłosu jak jej poprzedniczka – która trafiła w ręce samego prezydenta Baracka Obamy – jednak w świecie graczy stanowi jedną z najbardziej pożądanych nowości ostatnich miesięcy. Polski towar eksportowy czy zwykła gra o średnio wciągającej fabule? To każdy z odbiorców musi ocenić sam, my jednak możemy pokazać czym Wiedźmin 3: Dziki Gon wyróżnia się spośród innych gier dostępnych na rynku.

Jedną z najważniejszych zalet gry – widocznych już na pierwszy rzut oka – jest zachwycająca grafika. Recenzenci często zwracają uwagę na realistycznie ukazany cykl dnia i nocy, który pozwala całkowicie przenieść się w świat Wiedźmina. Autentyczność rozgrywki została dodatkowo podkreślona przez system świateł i cieni, który wprowadza do gry przekonującą atmosferę tajemnicy. Twórcy zadbali nie tylko o scenerię, wiernie oddającą atmosferę walki, ale także o filmowe wprowadzenie do fabuły. Dzięki temu, Wiedźmin 3: Wielki Gon jest grą przystępną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerową adaptacją sagi.

Wielki Gon zachwyca otwartością świata, który jest znacznie rozleglejszy niż w poprzedniej wersji. Dynamiczne postacie sprawiają, że fabuła rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie pozostawia miejsca na nudę oraz znużenie daną scenerią. Co więcej, w Wiedźminie 3: Wielki Gon, gracz prowadzi realistyczną rozgrywkę, gdzie podejmowane decyzje mają rzeczywiste konsekwencje na rozwój poszczególnych wątków.

Warto jednak pamiętać, że gra należy do wyjątkowo brutalnych – często mówi się wręcz o starciach pozbawionych jakichkolwiek zasad moralnych. Co zaskakujące, pełen krwi oraz przemocy obraz zyskał pokaźne grono obrońców w realnym świecie. Fani zgodnie twierdzą, że brutalna konwencja pozwala na zachowanie autentyczności rozgrywki, w której uczestniczą.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest w zestawie wraz z kilkoma gadżetami, przydatnymi zarówno podczas rozgrywki, jak i umilającymi czas po jej zakończeniu. Wraz z grą w komplecie otrzymasz płytę CD z oficjalną ścieżką dźwiękową, przejrzystą instrukcję, a także mapę wiedźmińskiego świata, naklejki oraz rękaw ochronny. Twórcy przewidzieli także 16 bezpłatnych dodatków, z których mogą skorzystać wszyscy posiadacze gry.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jaką książkę zabrać w wakacyjną podróż?

Rozrywka książki lektura plaża wakacje

Planując wakacyjny wyjazd, należy przygotować się na każdą ewentualność. Pakujemy do walizki lekkie ubrania na upały, pamiętamy także o wygodnych butach, w których będziemy zwiedzać zabytki czy spacerować . W wakacyjnym bagażu, obok niezbędnych ubrań czy kosmetyków, nie może także zabraknąć książki. Przyda się zarówno w trakcie podróży jak i podczas błogiego lenistwa na plażowym leżaku. Oto kilka sprawdzonych pozycji, które będą doskonałą wakacyjną lekturą.

Jaka powinna być książka, którą zabierzemy z sobą na urlop? Nie ma jednej sprawdzonej recepty, ale jeśli chcemy wypocząć i oderwać się od problemów codzienności, wakacyjna lektura nie powinna być zbyt ciężka – poruszająca głębokie problemy egzystencjalne czy omawiająca kondycję współczesnego człowieczeństwa. Nie znaczy to jednak, ze w trakcie wakacji powinniśmy zrezygnować z ambitnej literatury, wypoczywając na plaży.

Niezawodna fantastyka

Jako cel wakacyjnych podróży, często obieramy dalekie kierunki. Poznajemy nowe kultury, obyczaje i ludzi. Dlatego urlop to idealny moment, żeby przenieść się do świata fantastyki – zamieszkałego przez dziwne stwory, czarodziejów i wiedźminów. Saga Andrzeja Sapkowskiego, opowiadająca o przygodach łowcy potworów wiedźminie Geralcie, to doskonały wybór na wakacyjny wyjazd. Wszyscy ci, którzy nie przepadają za magicznymi klimatami czy starciami mitycznych stworów, nie powinni się zrażać – każda kolejna część przepełniona jest uniwersalnymi motywami i przesłaniami, a problemy z jakimi boryka się Geralt, mogą być aktualne nawet w naszym, pozbawionym magii i nadprzyrodzonych mocy świecie.

Wakacje z dreszczykiem

Jeśli jednak wolimy realia bardziej zbliżone do tych, z którymi spotykamy się na co dzień, ale wciąż poszukujemy emocji i wartkiej akcji, świetnym rozwiązaniem będzie kryminał. W tym przypadku godnymi polecenia będą polskie bestsellery, autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, opowiadające o perypetiach prokuratora Teodora Szackiego. Każda z trzech części, przenosi nas kolejno w świat kryminalnych tajemnic Warszawy, Sandomierza i Olsztyna, a bezkompromisowy oskarżyciel tropi przestępców i rozwiązuje nawet najtrudniejsze zagadki.

Dla tych, którym wciąż za mało emocji, idealną propozycją będzie powieść grozy. Na tym polu nie sposób wymienić innego autora, niż niezawodnego Stephena Kinga. Amerykański pisarz, który posiadł sekret wydawania kolejnych bestsellerów uraczył swoich czytelników wieloma książkami, które od pierwszej do ostatniej strony, trzymają w ogromnym napięciu. Wystarczy wymienić chociażby Lśnienie, Miasteczko Salem, Cmętarz zwieżąt (pisownia tytułu umyślnie zawiera błędy ortograficzne) czy Carrie – to książki, które z pewnością zachwycą wszystkich, którzy lubią się bać, nawet na piaszczystej plaży.

wakacje nad morzem

Podróż sentymentalna

Panie, które wolą bardziej romantyczne opowieści, bez obaw mogą sięgnąć po którąś z książek Nicolasa Sparksa. Te historie miłosne, które przydarzają się zwykłym ludziom w Ameryce, to proste opowiastki, nie skażone piętnem miłości tragicznej. Dlatego też sprawdzą się idealnie na wyposażeniu plażowego koszyka. Jedyna obawa, jaka wiąże się z tym wyborem to fakt, że romansu Sparksa może nam nie starczyć na cały wyjazd – jego książki się wręcz pochłania.

Reportaż dla ciekawych świata

Książki z tzw. kręgu non-fiction, to reportaże i biografie, dla których również powinno znaleźć się miejsce w wakacyjnej walizce. Opowieści Mariusza Szczygła o Czechach, nie tylko poszerzą wiedzę o naszych sąsiadach, ale z typowym czeskim humorem, rozbawią nas do łez. W wakacje nie można też zapominać o nieśmiertelnej klasyce – Podróże z Herodotem Kapuścińskiego to wciąż doskonała lektura, która może stać się wspaniałą inspiracją dla obieżyświatów.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze