Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jaką książkę zabrać w wakacyjną podróż?

Rozrywka

Planując wakacyjny wyjazd, należy przygotować się na każdą ewentualność. Pakujemy do walizki lekkie ubrania na upały, pamiętamy także o wygodnych butach, w których będziemy zwiedzać zabytki czy spacerować . W wakacyjnym bagażu, obok niezbędnych ubrań czy kosmetyków, nie może także zabraknąć książki. Przyda się zarówno w trakcie podróży jak i podczas błogiego lenistwa na plażowym leżaku. Oto kilka sprawdzonych pozycji, które będą doskonałą wakacyjną lekturą.

Jaka powinna być książka, którą zabierzemy z sobą na urlop? Nie ma jednej sprawdzonej recepty, ale jeśli chcemy wypocząć i oderwać się od problemów codzienności, wakacyjna lektura nie powinna być zbyt ciężka – poruszająca głębokie problemy egzystencjalne czy omawiająca kondycję współczesnego człowieczeństwa. Nie znaczy to jednak, ze w trakcie wakacji powinniśmy zrezygnować z ambitnej literatury, wypoczywając na plaży.

Niezawodna fantastyka

Jako cel wakacyjnych podróży, często obieramy dalekie kierunki. Poznajemy nowe kultury, obyczaje i ludzi. Dlatego urlop to idealny moment, żeby przenieść się do świata fantastyki – zamieszkałego przez dziwne stwory, czarodziejów i wiedźminów. Saga Andrzeja Sapkowskiego, opowiadająca o przygodach łowcy potworów wiedźminie Geralcie, to doskonały wybór na wakacyjny wyjazd. Wszyscy ci, którzy nie przepadają za magicznymi klimatami czy starciami mitycznych stworów, nie powinni się zrażać – każda kolejna część przepełniona jest uniwersalnymi motywami i przesłaniami, a problemy z jakimi boryka się Geralt, mogą być aktualne nawet w naszym, pozbawionym magii i nadprzyrodzonych mocy świecie.

Wakacje z dreszczykiem

Jeśli jednak wolimy realia bardziej zbliżone do tych, z którymi spotykamy się na co dzień, ale wciąż poszukujemy emocji i wartkiej akcji, świetnym rozwiązaniem będzie kryminał. W tym przypadku godnymi polecenia będą polskie bestsellery, autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, opowiadające o perypetiach prokuratora Teodora Szackiego. Każda z trzech części, przenosi nas kolejno w świat kryminalnych tajemnic Warszawy, Sandomierza i Olsztyna, a bezkompromisowy oskarżyciel tropi przestępców i rozwiązuje nawet najtrudniejsze zagadki.

Dla tych, którym wciąż za mało emocji, idealną propozycją będzie powieść grozy. Na tym polu nie sposób wymienić innego autora, niż niezawodnego Stephena Kinga. Amerykański pisarz, który posiadł sekret wydawania kolejnych bestsellerów uraczył swoich czytelników wieloma książkami, które od pierwszej do ostatniej strony, trzymają w ogromnym napięciu. Wystarczy wymienić chociażby Lśnienie, Miasteczko Salem, Cmętarz zwieżąt (pisownia tytułu umyślnie zawiera błędy ortograficzne) czy Carrie – to książki, które z pewnością zachwycą wszystkich, którzy lubią się bać, nawet na piaszczystej plaży.

wakacje nad morzem

Podróż sentymentalna

Panie, które wolą bardziej romantyczne opowieści, bez obaw mogą sięgnąć po którąś z książek Nicolasa Sparksa. Te historie miłosne, które przydarzają się zwykłym ludziom w Ameryce, to proste opowiastki, nie skażone piętnem miłości tragicznej. Dlatego też sprawdzą się idealnie na wyposażeniu plażowego koszyka. Jedyna obawa, jaka wiąże się z tym wyborem to fakt, że romansu Sparksa może nam nie starczyć na cały wyjazd – jego książki się wręcz pochłania.

Reportaż dla ciekawych świata

Książki z tzw. kręgu non-fiction, to reportaże i biografie, dla których również powinno znaleźć się miejsce w wakacyjnej walizce. Opowieści Mariusza Szczygła o Czechach, nie tylko poszerzą wiedzę o naszych sąsiadach, ale z typowym czeskim humorem, rozbawią nas do łez. W wakacje nie można też zapominać o nieśmiertelnej klasyce – Podróże z Herodotem Kapuścińskiego to wciąż doskonała lektura, która może stać się wspaniałą inspiracją dla obieżyświatów.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Dress code w teatrze, operze i filharmonii

Rozrywka

Teatr, opera oraz filharmonia uznawane są za miejsca szczególne, w których mamy bezpośredni kontakt z kulturą wysoką. Wybierając się na spektakl lub koncert należy zatem dostosować swój ubiór do miejsca i rangi wydarzenia. W ten sposób wyrażamy szacunek nie tylko do samej instytucji, ale przede wszystkim dla występujących na scenie aktorów. Powszechnie przyjęły się podstawowe zasady ubioru, do których powinniśmy się dostosować. Postawić należy na elegancję i klasykę, które uchronią nas przed popełnieniem modowego faux pas.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.kobiecybialystok.pl/15-zasad-ubierania-sie-do-opery-czy-filharmonii/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.kobiecybialystok.pl/15-zasad-ubierania-sie-do-opery-czy-filharmonii/