Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Przydatne gadżety kempingowe i survivalowe

Rozrywka

Górskie wędrówki połączone z nocowaniem na polach namiotowych, czy bardziej ekstremalne wyprawy w dzikie tereny, wymagają zgromadzenia sprzętu, który ułatwi nam funkcjonowanie w tych niecodziennych warunkach. Gadżety kempingowe i survivalowe to niezwykle przydatne przedmioty, które doceni każdy, kto zdecyduje się na wypoczynek na łonie natury.

To, jaki sprzęt będzie nam przydatny, zależy przede wszystkim od tego gdzie i na jak długo się wybieramy. Inne przedmioty będą pomocne w bardzo egzotycznym miejscu, np. w tropikach, a jeszcze inne przydadzą się w trakcie zwykłej górskiej wędrówki. Poniżej znajdziecie listę uniwersalnych gadżetów survivalowych, które przydadzą się w każdej sytuacji.

Woda to podstawa

Najważniejszymi gadżetami, o których nie możemy zapomnieć pod żadnym pozorem, są pojemnik na wodę oraz maszynka, która umożliwi nam jej zagotowanie. Ciepły posiłek czy kubek gorącej herbaty, nie tylko nas rozgrzeje i pokrzepi, ale także poprawi samopoczucie w tych niecodziennych warunkach. Naczynie na wodę powinno być metalowe, tak aby bez obaw postawić je na palniku, a także zaopatrzone w rączkę, dzięki której unikniemy oparzenia. Przy okazji trzeba pamiętać o zapałkach lub zapalniczce – to dzięki nim uruchomimy maszynkę benzynową lub rozpalimy ognisko.

kemping, survival

Dach nad głową

Jeśli nie planujemy noclegu w żadnym schronisku czy hostelu, musimy zaopatrzyć się także w namiot. Jego wielkość dostosowujemy do liczby osób, która się w nim schroni. Jeśli w trakcie wyjazdu będziemy przemieszczać się pieszo, warto kupić taki, który jest lekki, poręczny i składa się go szybko. W naszym ekwipunku nie może zabraknąć także śpiwora, przystosowanego do aktualnej pory roku, a także karimaty. Świetnie sprawdzą się dmuchane modele – są znacznie wygodniejsze, a po spuszczeniu powietrza zajmują niewiele miejsca w plecaku.

Survivalowy majsterkowicz

Na tego rodzaju wyjazdach, zdarzają się różne sytuacje, w których musimy skorzystać z narzędzi. A to trzeba otworzyć puszkę, w której urwała się zawleczka, przybić coś czy przykręcić. W takim przypadku warto mieć multitoola. To nowoczesny, składany zestaw narzędzi, w którego skład wchodzą niewielkie kombinerki, przecinacze, śrubokręt oraz nożyczki. Dzięki niemu nie zaskoczy nas żadna nagła awaria czy niespodziewana sytuacja.

Wymienione powyżej sprzęty to podstawowe akcesoria, dzięki którym poradzimy sobie na kempingu lub survivalowym wyjeździe. Naturalnie w przypadku tych drugich, możemy potrzebować więcej profesjonalnego sprzętu. Należy także pamiętać o latarce z wymiennymi bateriami. W namiotach szczególnie przydatne będą modele, które możemy zawiesić pod kopułą, oświetlając w ten sposób całe wnętrze. Bardzo przydatne będą także czołówki.

Kolejnym elementem wyposażenia survivalowego plecaka będą mapa oraz przyrządy nawigacyjne. Możemy zdecydować się na zaawansowane urządzenia GPS, które dokładnie określą nasze położenie, ale dodatkową frajdę może nam sprawić korzystanie z kompasu. Bardzo przydatny w różnych sytuacjach będzie także sznur typu rep. Za jego pomocą przytroczymy do plecaka dodatkowe sprzęty, a także w razie konieczności, rozwiesimy na nim mokre ubrania.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Akcesoria niezbędne podczas zabawy w paintball

Rozrywka gry towarzyskie relaks Rozrywka

Od kilku lat paintball święci triumfy wśród rozrywek w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to zabawa skupiająca grupy znajomych, wywołująca wiele emocji, a także znacząco podnosząca poziom adrenaliny. Powstają coraz to nowe scenariusze tej gry, mające na celu urozmaicenie poszczególnych rozgrywek, dzięki czemu nawet po wielu przebytych rundach, każdy z napięciem czeka na kolejne zadania. Jeśli jednak zabawa ta pochłonęła Cię do reszty, warto zaopatrzyć się we własny sprzęt, aby nie tracić pieniędzy na ciągłe wypożyczanie niezbędnych akcesoriów.

 

Marker paintballowy

Marker, czyli broń z której strzelamy kolorowymi kulkami, jest pierwszą niezbędną rzeczą, o którą należy zadbać. Wybierając ją warto jednak zastanowić się, w jakich warunkach będziemy z niej korzystać. Jeśli jest Ci ona potrzeba do wspólnych zabaw z rodziną lub znajomymi, nie musisz nadwyrężać swojego portfela, gdyż wystarczy Ci najprostszy model markera. W przypadku, gdy paintball staje się Twoim hobby, sam będziesz pragnął sprzętu o lepszych parametrach, z którym będziesz mógł się zmierzyć z innymi graczami. Niezbędna wówczas staje się wydajność urządzenia, aby butla ze sprężonym powietrzem wystarczyła Ci na całą grę. Innym atutem jest możliwość strzelania seriami – droższe urządzenia posiadają funkcję, w której możemy strzelać aż do momentu puszczenia spustu. Należy również zadbać, aby karabin łatwo się rozbierał, gdyż przy częstej jego eksploatacji wymaga on dokładnego i regularnego czyszczenia.

Amunicja do markerów

Sam marker nie pozwoli Ci jednak strzelać, zatem powinieneś zaopatrzyć się w specjalne naboje. Amunicja do paintballu wypełniona jest różnokolorowymi farbkami, dzięki czemu po utrafieniu przeciwnika nie może się on wyłgać, że nie dostał kulką. Na naszym rynku wybór produktu jest szeroki, a zatem nie jest specjalnie drogi. Możesz zatem swobodnie wybierać barwę kulek, ich rozmiar natomiast zależy od Twoich zapotrzebowań oraz możliwości Twojego markera. W związku z bardziej rozbudowanymi scenariuszami poszczególnych gier, dostępne są również kulki snajperskie, posiadające większy zasięg oraz bardziej zbilansowaną konstrukcję, dzięki czemu łatwiej osiągają celu.

Dodatkowe akcesoria

Do sprawnego działania markera niezbędna jest również butla napełniona dwutlenkiem węgla, stanowiąca napęd naszego sprzętu. Butla jednak nie powinna być dużych rozmiarów, gdyż przeszkadzałaby w czasie rozgrywki. Podczas zabawy przydatny będzie również kolimator, przeznaczony do błyskawicznego namierzania celu. Dzięki niemu Twoi przeciwnicy nie będą mieli szans w bezpośrednich starciach z Tobą.

Bezpieczna odzież

Paintball, pomimo że jest tylko zabawą, może czasem zaboleć. Kulki wylatujące z markerów z dużą prędkością potrafią uszkodzić gołą skórę, zatem należy zadbać o odpowiednie przygotowanie się do rozgrywki. Przede wszystkim niezbędna będzie maska, która zabezpieczy nie tylko naszą twarz, lecz również delikatną skórę na szyi. Ważne, aby sprzęt posiadał szybkę wyposażoną w powłokę zapobiegającą parowaniu, dzięki czemu będziesz miał przez cały czas doskonałą widoczność. Warto zainwestować również w ochraniacze na kolana i łokcie, bowiem podczas tak intensywnej rozgrywki potrzebujesz maksymalnego komfortu, który umożliwi Ci bezpieczne upadanie. Reszta stroju zależy od Ciebie – owszem, można kupić specjalne kombinezony, lecz równie dobrze wykorzystać można zwykłe ubrania wykonane z grubszych materiałów, które będą amortyzowały uderzające Cię kulki.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych gier towarzyskich.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze