Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wybieramy najlepsze jabłka

Dom i Ogród

Przez cały rok jabłka cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Robimy z nich różnego rodzaju przetwory, dodajemy do sałatek lub po prostu traktujemy je jako smaczną przekąskę. W marketach i na straganach spotykamy jednak różne odmiany jabłek. Różnią się nie tylko nazwą i wyglądem, ale przede wszystkim smakiem i zastosowaniem. Nie każdy owoc nadaje się do obróbki termicznej i nie każdy będzie nam smakował na surowo. Warto zatem poznać najpopularniejsze odmiany jabłek i wybierać tylko te najlepsze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031415445-jakie-jablka-warto-kupowac

Udostępnij

Poznaj właściwości kalafiora

Dom i Ogród kalafior warzywa właściwości kalafiora

W polskiej kuchni kalafior cieszy się dużą popularnością. Możemy zjeść go w towarzystwie jajka sadzonego lub mięsa, przygotować z niego pyszną zupę lub dodawać do różnego rodzaju zapiekanek, surówek i sałatek. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak cennym źródłem witamin jest dla nas kalafior. Zaliczany jest on do grupy warzyw najbardziej wartościowych – dostarcza nam witamin i składników mineralnych, ma również działanie przeciwnowotworowe. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób jego przygotowania, bowiem niektóre przepisy mogą pozbawić go cennych właściwości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031815439-co-z-tym-kalafiorem

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031815439-co-z-tym-kalafiorem