Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybieramy najlepsze jabłka

Dom i Ogród

Przez cały rok jabłka cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Robimy z nich różnego rodzaju przetwory, dodajemy do sałatek lub po prostu traktujemy je jako smaczną przekąskę. W marketach i na straganach spotykamy jednak różne odmiany jabłek. Różnią się nie tylko nazwą i wyglądem, ale przede wszystkim smakiem i zastosowaniem. Nie każdy owoc nadaje się do obróbki termicznej i nie każdy będzie nam smakował na surowo. Warto zatem poznać najpopularniejsze odmiany jabłek i wybierać tylko te najlepsze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031415445-jakie-jablka-warto-kupowac

Udostępnij

Poznaj właściwości kalafiora

Dom i Ogród kalafior warzywa właściwości kalafiora

W polskiej kuchni kalafior cieszy się dużą popularnością. Możemy zjeść go w towarzystwie jajka sadzonego lub mięsa, przygotować z niego pyszną zupę lub dodawać do różnego rodzaju zapiekanek, surówek i sałatek. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak cennym źródłem witamin jest dla nas kalafior. Zaliczany jest on do grupy warzyw najbardziej wartościowych – dostarcza nam witamin i składników mineralnych, ma również działanie przeciwnowotworowe. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób jego przygotowania, bowiem niektóre przepisy mogą pozbawić go cennych właściwości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031815439-co-z-tym-kalafiorem

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031815439-co-z-tym-kalafiorem