Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poznaj właściwości kalafiora

Dom i Ogród

W polskiej kuchni kalafior cieszy się dużą popularnością. Możemy zjeść go w towarzystwie jajka sadzonego lub mięsa, przygotować z niego pyszną zupę lub dodawać do różnego rodzaju zapiekanek, surówek i sałatek. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak cennym źródłem witamin jest dla nas kalafior. Zaliczany jest on do grupy warzyw najbardziej wartościowych – dostarcza nam witamin i składników mineralnych, ma również działanie przeciwnowotworowe. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób jego przygotowania, bowiem niektóre przepisy mogą pozbawić go cennych właściwości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015031815439-co-z-tym-kalafiorem

Udostępnij

W jaki sposób należy podawać kawę?

Dom i Ogród Kawa parzenie kawy

Polacy uwielbiają pić kawę. Jest ona źródłem kofeiny, zatem pobudza nasz organizm do działania. Często jednak po filiżankę kawy sięgamy wyłącznie dla jej niepowtarzalnego smaku i aromatu. Możemy mieć pewność, iż będzie ona smakowała jeszcze lepiej, jeżeli podamy ją w odpowiedni sposób.

Jak przygotować dobrą kawę?

Przygotowanie dobrej kawy nie jest czasochłonne, a pozwala wyjątkowe odczucia smakowe. Kawa jest napojem uniwersalnym, często w pierwszej kolejności proponujemy ją gościom. Warto zatem poznać podstawowe zasady jej przygotowania, aby uzyskać jak najlepsze walory smakowe. Przede wszystkim powinniśmy kupować surowce wysokiej jakości. Najlepszą kawę uzyskamy z ekspresu, do którego wsypuje się kawę ziarnistą. Są one jednak dosyć drogie i nie każdy może sobie na taki sprzęt pozwolić. Najczęściej sięgamy zatem po kawę rozpuszczalną i parzoną. Rozwiązaniem pośrednim jest korzystanie z kawiarki lub ekspresów przelewowych, które są zdecydowanie tańsze niż ciśnieniowe.

Zasady serwowania kawy

Kawę często pijemy w pośpiechu, nie zważając nawet na jej walory smakowe. Prawdziwym smakiem możemy cieszyć się jednak dopiero wtedy, gdy pozwolimy sobie na odrobinę luksusu. Nie tylko zapewnimy sobie odpowiednie odczucia, ale jednocześnie unikniemy towarzyskiej gafy. Kawę należy podawać bezpośrednio po jej przygotowaniu, bowiem szybko ulatniają się z niej najważniejsze związki smakowe i aromatyczne. Serwujemy ją w filiżankach, szklanki i kubki powinny być wykorzystywane tylko w sytuacjach awaryjnych. Jeżeli lubimy delektować się smakiem kawy i podawać ją w elegancki sposób, to warto zaopatrzyć się w elegancki serwis do kawy. Mleko, śmietankę i cukier zawsze podajemy oddzielnie. Wyjątkiem jest jedynie bita śmietana, którą powinniśmy od razu połączyć z napojem. Wiele wątpliwości wzbudza podawanie kawy z ciastkiem. Uznaje się to za błąd, bowiem słodkie dodatki nie pasująco kawowej goryczki. Napój zdecydowanie lepiej komponuje się z herbatnikiem korzennym lub kawałkiem gorzkiej czekolady.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze