Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sztuka picia herbaty

Lifestyle

Herbata cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. W sklepach mamy do wyboru co najmniej kilka rodzajów. Ich smak jest zależny od gatunku herbaty, jednak nie bez znaczenia są także sposób zaparzenia oraz podania.

Rodzaje herbaty

Herbaty różnią się smakiem i aromatem, ale mają także odmienne właściwości. Polacy uwielbiają pić czarną herbatę – sięgamy po wersje ekspresowe, liściaste i granulowane. Tego typu herbata dostarcza nam największą ilość teiny, zatem warto się jej napić gdy brakuje nam energii. Należy jednak pamiętać, iż czarna herbata nie powinna być zaparzana dłużej niż 3 minuty. Dłuższe parzenie powoduje wytrącanie się garbników, które neutralizują działanie teiny. Podobne właściwości ma herbata zielona, która pochodzi dokładnie z tej samej rośliny co czarna. Poddawana jest jednak procesowi fermentacji – znajduje się w niej nieco mniej teiny, jednak zawiera dużo przeciwutleniaczy. Zielona herbata jest szczególnie zalecana osobom, które dbają o linię. Przyspiesza metabolizm i usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Coraz większą popularnością cieszy się herbata czerwona, która oczyszcza i wzmacnia nasz organizm. Regularne picie naparów wpływa pozytywnie na naszą pamięć, chroni przed zmianami nowotworowymi i nadaje zdrowy wygląd skórze i włosom.

W jaki sposób należy pić herbatę?

Herbata jest w naszym kraju napojem powszechnym, po który sięgamy kilka razy dziennie. Z tego względu nie przywiązujemy wagi do sposobu jej serwowania. Warto jednak poznać podstawowe zasady picia herbaty, dzięki którym odkryjemy jeszcze głębszy smak tego wyjątkowego napoju. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż herbatę powinniśmy pić w filiżankach z porcelany. Obecnie najczęściej sięgamy po kubki – nie jest to błąd, jednak starajmy się wybierać modele rozszerzane do góry. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć prawdziwym aromatem herbaty. Jeżeli serwujemy gościom herbatę w torebkach, to powinniśmy zapewnić im spodeczek lub miseczkę na saszetkę. Picie napoju z torebką w środku jest nieeleganckie, a dodatkowo psuje smak herbaty. Większość rodzajów ma bowiem określony czas zaparzania, który rzadko kiedy jest dłuższy niż 7 minut.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wielki powrót kapeluszy

Lifestyle kapelusz moda

Kapelusze w wielkim stylu wracają do łask. To nie tylko wygodne i praktyczne nakrycia głowy, które ochronią nas przed deszczem, wiatrem i słońcem. Kapelusze stają się wyznacznikiem mody i dobrego gustu, są idealnym dodatkiem i dopełnieniem eleganckich stylizacji. Na rynku dostępne są różne modele, po które możemy sięgnąć w zależności od sytuacji. Warto poznać bliżej najpopularniejsze rodzaje kapeluszy – różnią się one nie tylko materiałem, ale także kształtem i rozmiarem ronda oraz korony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015033015418-co-oznacza-kapelusz-klasyczny

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015033015418-co-oznacza-kapelusz-klasyczny