Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sztuka picia herbaty

Lifestyle

Herbata cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. W sklepach mamy do wyboru co najmniej kilka rodzajów. Ich smak jest zależny od gatunku herbaty, jednak nie bez znaczenia są także sposób zaparzenia oraz podania.

Rodzaje herbaty

Herbaty różnią się smakiem i aromatem, ale mają także odmienne właściwości. Polacy uwielbiają pić czarną herbatę – sięgamy po wersje ekspresowe, liściaste i granulowane. Tego typu herbata dostarcza nam największą ilość teiny, zatem warto się jej napić gdy brakuje nam energii. Należy jednak pamiętać, iż czarna herbata nie powinna być zaparzana dłużej niż 3 minuty. Dłuższe parzenie powoduje wytrącanie się garbników, które neutralizują działanie teiny. Podobne właściwości ma herbata zielona, która pochodzi dokładnie z tej samej rośliny co czarna. Poddawana jest jednak procesowi fermentacji – znajduje się w niej nieco mniej teiny, jednak zawiera dużo przeciwutleniaczy. Zielona herbata jest szczególnie zalecana osobom, które dbają o linię. Przyspiesza metabolizm i usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Coraz większą popularnością cieszy się herbata czerwona, która oczyszcza i wzmacnia nasz organizm. Regularne picie naparów wpływa pozytywnie na naszą pamięć, chroni przed zmianami nowotworowymi i nadaje zdrowy wygląd skórze i włosom.

W jaki sposób należy pić herbatę?

Herbata jest w naszym kraju napojem powszechnym, po który sięgamy kilka razy dziennie. Z tego względu nie przywiązujemy wagi do sposobu jej serwowania. Warto jednak poznać podstawowe zasady picia herbaty, dzięki którym odkryjemy jeszcze głębszy smak tego wyjątkowego napoju. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż herbatę powinniśmy pić w filiżankach z porcelany. Obecnie najczęściej sięgamy po kubki – nie jest to błąd, jednak starajmy się wybierać modele rozszerzane do góry. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć prawdziwym aromatem herbaty. Jeżeli serwujemy gościom herbatę w torebkach, to powinniśmy zapewnić im spodeczek lub miseczkę na saszetkę. Picie napoju z torebką w środku jest nieeleganckie, a dodatkowo psuje smak herbaty. Większość rodzajów ma bowiem określony czas zaparzania, który rzadko kiedy jest dłuższy niż 7 minut.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wielki powrót kapeluszy

Lifestyle kapelusz moda

Kapelusze w wielkim stylu wracają do łask. To nie tylko wygodne i praktyczne nakrycia głowy, które ochronią nas przed deszczem, wiatrem i słońcem. Kapelusze stają się wyznacznikiem mody i dobrego gustu, są idealnym dodatkiem i dopełnieniem eleganckich stylizacji. Na rynku dostępne są różne modele, po które możemy sięgnąć w zależności od sytuacji. Warto poznać bliżej najpopularniejsze rodzaje kapeluszy – różnią się one nie tylko materiałem, ale także kształtem i rozmiarem ronda oraz korony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015033015418-co-oznacza-kapelusz-klasyczny

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015033015418-co-oznacza-kapelusz-klasyczny