Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wielki powrót kapeluszy

Lifestyle

Kapelusze w wielkim stylu wracają do łask. To nie tylko wygodne i praktyczne nakrycia głowy, które ochronią nas przed deszczem, wiatrem i słońcem. Kapelusze stają się wyznacznikiem mody i dobrego gustu, są idealnym dodatkiem i dopełnieniem eleganckich stylizacji. Na rynku dostępne są różne modele, po które możemy sięgnąć w zależności od sytuacji. Warto poznać bliżej najpopularniejsze rodzaje kapeluszy – różnią się one nie tylko materiałem, ale także kształtem i rozmiarem ronda oraz korony.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015033015418-co-oznacza-kapelusz-klasyczny

Udostępnij

Skąd się wzięły krawaty?

Lifestyle krawat krawaty moda

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów mody męskiej jest krawat. Jego historia zaczyna się już w XVII wieku i związana jest z Ludwikiem XIV, który dał się poznać jako esteta i miłośnik dobrego stylu. Obyczaj noszenia krawata szybko rozprzestrzenił się na cały świat i od kilkuset lat jest przejawem elegancji. W tym czasie krawat wielokrotnie ewoluował – zmieniała się jego długość, szerokość i sposób wiązania. Jego historia jest bardzo ciekawa i burzliwa, zatem warto poznać ją trochę bliżej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015032615427-historia-krawatow

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015032615427-historia-krawatow