Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Skąd się wzięły krawaty?

Lifestyle

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów mody męskiej jest krawat. Jego historia zaczyna się już w XVII wieku i związana jest z Ludwikiem XIV, który dał się poznać jako esteta i miłośnik dobrego stylu. Obyczaj noszenia krawata szybko rozprzestrzenił się na cały świat i od kilkuset lat jest przejawem elegancji. W tym czasie krawat wielokrotnie ewoluował – zmieniała się jego długość, szerokość i sposób wiązania. Jego historia jest bardzo ciekawa i burzliwa, zatem warto poznać ją trochę bliżej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015032615427-historia-krawatow

Udostępnij

Poznaj styl casual

Lifestyle casual moda Styl

W świecie mody ogromną popularnością cieszy się słowo casual. To styl codzienny, który cechuje się dużą swobodą i wygodą. Początkowo związany był wyłącznie z czasem wolnym, jednak jego różnorodność pozwala na wykorzystanie go także w innych sytuacjach. Zasady stylistyczne nie są ściśle określone, zatem możemy zestawiać ze sobą różnorodne kroje, fasony i kolory. Nic więc dziwnego, że ten uniwersalny styl zyskał sobie wielu zwolenników – chętnie sięgają po niego kobiety i mężczyźni, którzy lubią czuć się komfortowo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html