Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Skąd się wzięły krawaty?

Lifestyle

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów mody męskiej jest krawat. Jego historia zaczyna się już w XVII wieku i związana jest z Ludwikiem XIV, który dał się poznać jako esteta i miłośnik dobrego stylu. Obyczaj noszenia krawata szybko rozprzestrzenił się na cały świat i od kilkuset lat jest przejawem elegancji. W tym czasie krawat wielokrotnie ewoluował – zmieniała się jego długość, szerokość i sposób wiązania. Jego historia jest bardzo ciekawa i burzliwa, zatem warto poznać ją trochę bliżej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zipnews.pl/2015032615427-historia-krawatow

Udostępnij

Poznaj styl casual

Lifestyle casual moda Styl

W świecie mody ogromną popularnością cieszy się słowo casual. To styl codzienny, który cechuje się dużą swobodą i wygodą. Początkowo związany był wyłącznie z czasem wolnym, jednak jego różnorodność pozwala na wykorzystanie go także w innych sytuacjach. Zasady stylistyczne nie są ściśle określone, zatem możemy zestawiać ze sobą różnorodne kroje, fasony i kolory. Nic więc dziwnego, że ten uniwersalny styl zyskał sobie wielu zwolenników – chętnie sięgają po niego kobiety i mężczyźni, którzy lubią czuć się komfortowo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html