Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Poznaj styl casual

Lifestyle

W świecie mody ogromną popularnością cieszy się słowo casual. To styl codzienny, który cechuje się dużą swobodą i wygodą. Początkowo związany był wyłącznie z czasem wolnym, jednak jego różnorodność pozwala na wykorzystanie go także w innych sytuacjach. Zasady stylistyczne nie są ściśle określone, zatem możemy zestawiać ze sobą różnorodne kroje, fasony i kolory. Nic więc dziwnego, że ten uniwersalny styl zyskał sobie wielu zwolenników – chętnie sięgają po niego kobiety i mężczyźni, którzy lubią czuć się komfortowo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html

Udostępnij

Moda na dres

Lifestyle bluzy dres moda spodnie dresowe

Dres jest ubraniem, które na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle ewoluowało. Początkowo był ubraniem typowo sportowym, dzieci zakładały go na zajęcia z WF, a dorośli na siłownię lub rower. Osoby, które dres zakładały na co dzień określano mianem dresiarzy, a ich odbiór w społeczeństwie był bardzo negatywny. Dres wraca jednak do łask – doceniamy nie tylko jego wygodę, ale przede wszystkim oryginalny design.

Dres na każdą okazję

Bezpowrotnie minęły już czasy, w których dres utożsamiany był wyłącznie ze strojem sportowym. W dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej uniwersalnych ubrań. Dresowe spodnie i bluzy możemy nosić o każdej porze dnia – rano sprawdzą się podczas treningu, wieczorem możemy wyjść w nich na spotkanie z przyjaciółmi. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, iż osoby pojawiające się w dresach poza domem pozbawione są gustu i poczucia stylu. Obecnie nikogo taki widok nie dziwi, a dres pojawia się nawet na salonach. W sklepach możemy kupić już nie tylko dresowe spodnie i bluzy z kapturem. Coraz większa popularność zyskują także wykonane z miękkiej dzianiny żakiety, tuniki, bluzki i spódnice.

Jak nosić dres?

Dres jest jednym z elementów stylu casual, który pozwala nam na komfortową i swobodną stylistykę. Należy jednak pamiętać, iż nie w każdym zestawieniu będzie się on odpowiednio prezentował. Panie chętnie zestawiają dresowe spodnie z wysokimi szpilkami, a dopełnieniem takiej stylizacji może być dopasowany top i biżuteria. Mężczyźni najchętniej wykorzystują dresowe bluzy, które najlepiej sprawdzają się w połączeniu z jeansami. W sytuacjach czysto towarzyskich możemy pozwolić sobie na dresowe szaleństwo – na rynku dostępne są spodnie i bluzy z różnymi nadrukami i tekstami. Warto mieć w szafie także klasyczne, szare i czarne dresy, w których możemy pojawić się na kolacji na mieście, a nawet pójść do pracy. Pamiętajmy jednak, iż mimo powszechnego rozluźnienia modowych zasad, dres nie zawsze jest dobrze postrzegany. W jego ubiorze należy zachować zdrowy rozsądek.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze