Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poznaj styl casual

Lifestyle

W świecie mody ogromną popularnością cieszy się słowo casual. To styl codzienny, który cechuje się dużą swobodą i wygodą. Początkowo związany był wyłącznie z czasem wolnym, jednak jego różnorodność pozwala na wykorzystanie go także w innych sytuacjach. Zasady stylistyczne nie są ściśle określone, zatem możemy zestawiać ze sobą różnorodne kroje, fasony i kolory. Nic więc dziwnego, że ten uniwersalny styl zyskał sobie wielu zwolenników – chętnie sięgają po niego kobiety i mężczyźni, którzy lubią czuć się komfortowo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-casual.html

Udostępnij

Moda na dres

Lifestyle bluzy dres moda spodnie dresowe

Dres jest ubraniem, które na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle ewoluowało. Początkowo był ubraniem typowo sportowym, dzieci zakładały go na zajęcia z WF, a dorośli na siłownię lub rower. Osoby, które dres zakładały na co dzień określano mianem dresiarzy, a ich odbiór w społeczeństwie był bardzo negatywny. Dres wraca jednak do łask – doceniamy nie tylko jego wygodę, ale przede wszystkim oryginalny design.

Dres na każdą okazję

Bezpowrotnie minęły już czasy, w których dres utożsamiany był wyłącznie ze strojem sportowym. W dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej uniwersalnych ubrań. Dresowe spodnie i bluzy możemy nosić o każdej porze dnia – rano sprawdzą się podczas treningu, wieczorem możemy wyjść w nich na spotkanie z przyjaciółmi. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, iż osoby pojawiające się w dresach poza domem pozbawione są gustu i poczucia stylu. Obecnie nikogo taki widok nie dziwi, a dres pojawia się nawet na salonach. W sklepach możemy kupić już nie tylko dresowe spodnie i bluzy z kapturem. Coraz większa popularność zyskują także wykonane z miękkiej dzianiny żakiety, tuniki, bluzki i spódnice.

Jak nosić dres?

Dres jest jednym z elementów stylu casual, który pozwala nam na komfortową i swobodną stylistykę. Należy jednak pamiętać, iż nie w każdym zestawieniu będzie się on odpowiednio prezentował. Panie chętnie zestawiają dresowe spodnie z wysokimi szpilkami, a dopełnieniem takiej stylizacji może być dopasowany top i biżuteria. Mężczyźni najchętniej wykorzystują dresowe bluzy, które najlepiej sprawdzają się w połączeniu z jeansami. W sytuacjach czysto towarzyskich możemy pozwolić sobie na dresowe szaleństwo – na rynku dostępne są spodnie i bluzy z różnymi nadrukami i tekstami. Warto mieć w szafie także klasyczne, szare i czarne dresy, w których możemy pojawić się na kolacji na mieście, a nawet pójść do pracy. Pamiętajmy jednak, iż mimo powszechnego rozluźnienia modowych zasad, dres nie zawsze jest dobrze postrzegany. W jego ubiorze należy zachować zdrowy rozsądek.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze