Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dress code w teatrze, operze i filharmonii

Rozrywka

Teatr, opera oraz filharmonia uznawane są za miejsca szczególne, w których mamy bezpośredni kontakt z kulturą wysoką. Wybierając się na spektakl lub koncert należy zatem dostosować swój ubiór do miejsca i rangi wydarzenia. W ten sposób wyrażamy szacunek nie tylko do samej instytucji, ale przede wszystkim dla występujących na scenie aktorów. Powszechnie przyjęły się podstawowe zasady ubioru, do których powinniśmy się dostosować. Postawić należy na elegancję i klasykę, które uchronią nas przed popełnieniem modowego faux pas.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.kobiecybialystok.pl/15-zasad-ubierania-sie-do-opery-czy-filharmonii/

Udostępnij

Polski horrorcore

Rozrywka hip-hop muzyka rap

W rapowych tekstach często pojawiają się motywy dotyczące przemocy, morderstw, śmierci czy uzależnień. Należą one do tzw. horrorcore, który uznawany są za jeden z podgatunków hip hopu. Jeszcze do niedawna w naszym kraju była to stylistyka niszowa, jednak na scenie pojawia się coraz więcej przedstawicieli tego nurtu.

Czym jest horrorcore?

Nurt horrorcore pojawił się na początku lat 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Warstwa tekstowa jest specyficzna, bowiem dotyka tematów trudnych i stanowiących tabu. Utwory należące do gatunku horrorcore poruszają tematykę sadyzmu, przemocy, śmierci, seksu i samobójstw. Często inspirowane są filmami grozy, można dostrzec w nich także elementy czarnego humoru. Producenci chętnie sięgają po riffy gitarowe i motywy muzyczne, które słuchaczom znane są właśnie z horrorów. Reprezentanci tego stylu często spotykają się z zarzutami, iż gloryfikują przemoc i zachęcają do brutalności. Ich celem jest nie tylko szokowanie odbiorcy, ale także zmuszenie go do przemyśleń. Problemy poruszane w takich kawałkach istnieją naprawdę i nie da się od nich uciec. Nurt horrorcore docelowo adresowany jest do odbiorców dojrzałych, którzy odbierają go we właściwy sposób.

Przedstawiciele nurtu w Polsce

Jeszcze do niedawna w naszym kraju horrorcore pojawiał się tylko sporadycznie. Za pierwszą płytę w tym nurcie można uznać „Rap i gwałt”, wydaną przez Nagły Atak Spawacza. Tematykę horrorcore poruszał także Pih, jednak były to tylko pojedyncze utwory. Wszystko zmieniło się jednak w 2009 roku, kiedy ukazała się płyta „Chore melodie”. To solowy debiut Słonia, który aktualnie jest najbardziej znanym reprezentantem horrorcore w Polsce. Na kolejnej płycie, nagranej wspólnie z Mikserem, pojawiały się utwory utrzymane w horrorcoreowej stylistyce. Album „Demonologia” zawiera kawałki o trudnej tematyce, które dla polskiej sceny hip hopowej były dużym szokiem. Produkcja spotkała się jednak z dużym entuzjazmem słuchaczy, a w 2013 roku pojawiła się na rynku jej kontynuacja „Demonologia II”.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze