Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Krótkie spodenki dla mężczyzn

Lifestyle

W upalne dni staramy sobie zapewnić komfortowy ubiór. Panie sięgają po zwiewne sukienki, chętnie odsłaniają nogi i ramiona. Mężczyźni do krótkich spodenek nie przykładają zbyt wiele uwagi – w naszym kraju największą popularnością cieszą się bojówki za kolano i spodenki plażowe. Okazuje się jednak, że nawet w krótkich spodenkach można prezentować się elegancko i stylowo. Jak to zrobić?

Spodenki na każdą okazję

W krótkich spodenkach najczęściej widujemy nastolatków – nie mają oni oporów przed zakładaniem ich do szkoły czy na wyjścia z przyjaciółmi. Chłopcy nie zwracają jeszcze tak dużej uwagi na stylistykę i bardzo często wychodzą z domu w spodenkach typowo plażowych. Dużą popularnością cieszą się także jeansowe i materiałowe modele za kolano. Mężczyźni przed krótkimi spodenkami mają zdecydowanie większe opory – jest to dla nich część garderoby, po którą sięgają się wyłącznie na wakacjach lub w trakcie weekendu. Odpowiednio dobrane szorty mogą stać się jednak strojem codziennym, w którym bez oporów możemy pokazać się nawet na bardziej oficjalnych spotkaniach. 

Jakie spodenki wybrać?

Spodenki, które mają być używane na co dzień powinny być dopasowane. Niezwykle istotna ich długość – męskie szorty powinny kończyć się nad kolanem lub idealnie je zakrywać.  W sklepach dostępne są również modele za kolano, jednak należy je traktować wyłącznie jako element luźnych stylizacji. Najbardziej zaskakujące są wersje o długości ¾, które odkrywają jedynie fragment łydki i trudno je nawet nazywać krótkimi spodenkami. Uwagę należy zwrócić także na szerokość nogawki. Nie powinna być zbyt dopasowana (jak w przypadku długich spodni), ani zbyt luźna. Nie bez znaczenia jest także materiał – w upalne dni najlepiej sprawdzają się szorty bawełniane, śmiało możemy postawić także na modele lniane i wykonane z tkaniny chino. Coraz większa popularnością cieszą się także spodenki dresowe, które sprawdzają się w stylizacjach casualowych.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Fullcap i snapback – poznaj różnicę

Lifestyle czapki czapki z daszkiem moda streetwear

Czapki z daszkiem cieszą się nieustającą popularnością – są wygodnym nakryciem głowy, które chroni nas przed działaniem słońca i deszczu. Obecnie to także jeden z elementów mody. Pojęcie czapki z daszkiem zaczyna już zanikać, w jego miejscu pojawiły się określenia fullcap i snapback. Co one oznaczają?

Moda na czapkę

Czapka z daszkiem to nie tylko funkcjonalny dodatek, który chroni naszą głowę przed działaniem warunków atmosferycznych. W dużej mierze jest ona elementem uzupełniającym nasz styl, szczególnie w modzie streetwearowej. Po czapki sięgają zarówno panowie, jak i panie. W przypadku czapek fullcap i snapback nie występuje rozróżnienie na modele damskie i męskie, są one całkowicie uniwersalne. Jeszcze do niedawna można było zauważyć dwa style noszenia czapki – z daszkiem z przodu lub z tyłu. Trendy uległy jednak zmianie i obracanie czapki do tyłu nie jest dobrze widziane. Obecnie czapkę zakłada się lekko na głowę, z daszkiem skierowanym ku górze (uszy wystają spod czapki) lub naciąga na czoło w taki sposób, iż uszy chowają się we wnętrzu czapki. Sposób noszenia zależy jednak wyłącznie od naszej wygody.

Fullcap a snapback

Dwa podstawowe rodzaje czapek, które dominują na rynku to fullcap i snapback. Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać bardzo podobne, jednak występują między nimi zasadnicze różnice. Czapka typu fullcap nie ma zapięcia, którym moglibyśmy regulować jej wielkość. Snapback posiada natomiast płynną regulację, dzięki której możemy dopasować czapkę do rozmiaru naszej głowy. Najczęściej jest to zapięcie plastikowe, rzadziej pojawiają się już metalowe klamry i rzepy. Charakterystyczne dla czapek typu snapback jest także wycięcie nad karkiem, które doceniają szczególnie panie z długimi włosami. Różnicę można dostrzec również w konturze daszków – w przypadku fullcap jest on bardziej zaokrąglony.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze