Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fullcap i snapback – poznaj różnicę

Lifestyle

Czapki z daszkiem cieszą się nieustającą popularnością – są wygodnym nakryciem głowy, które chroni nas przed działaniem słońca i deszczu. Obecnie to także jeden z elementów mody. Pojęcie czapki z daszkiem zaczyna już zanikać, w jego miejscu pojawiły się określenia fullcap i snapback. Co one oznaczają?

Moda na czapkę

Czapka z daszkiem to nie tylko funkcjonalny dodatek, który chroni naszą głowę przed działaniem warunków atmosferycznych. W dużej mierze jest ona elementem uzupełniającym nasz styl, szczególnie w modzie streetwearowej. Po czapki sięgają zarówno panowie, jak i panie. W przypadku czapek fullcap i snapback nie występuje rozróżnienie na modele damskie i męskie, są one całkowicie uniwersalne. Jeszcze do niedawna można było zauważyć dwa style noszenia czapki – z daszkiem z przodu lub z tyłu. Trendy uległy jednak zmianie i obracanie czapki do tyłu nie jest dobrze widziane. Obecnie czapkę zakłada się lekko na głowę, z daszkiem skierowanym ku górze (uszy wystają spod czapki) lub naciąga na czoło w taki sposób, iż uszy chowają się we wnętrzu czapki. Sposób noszenia zależy jednak wyłącznie od naszej wygody.

Fullcap a snapback

Dwa podstawowe rodzaje czapek, które dominują na rynku to fullcap i snapback. Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać bardzo podobne, jednak występują między nimi zasadnicze różnice. Czapka typu fullcap nie ma zapięcia, którym moglibyśmy regulować jej wielkość. Snapback posiada natomiast płynną regulację, dzięki której możemy dopasować czapkę do rozmiaru naszej głowy. Najczęściej jest to zapięcie plastikowe, rzadziej pojawiają się już metalowe klamry i rzepy. Charakterystyczne dla czapek typu snapback jest także wycięcie nad karkiem, które doceniają szczególnie panie z długimi włosami. Różnicę można dostrzec również w konturze daszków – w przypadku fullcap jest on bardziej zaokrąglony.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak nie dać plamy?

Lifestyle Kłopotliwe plamy plamy pranie zabrudzenia

Nawet najbardziej poukładanym i dbającym o czystość osobom, zdarza się dać plamę. A to rozlejemy kawę, sok, czy cokolwiek innego – takich przypadków nie sposób uniknąć, a już na pewno, jeśli mamy małe dzieci. Zanim załamiemy ręce na nad pozornie nieusuwalną plamą, zastanówmy się czy jesteśmy jeszcze w stanie uratować sytuację. Może się okazać, że znajdzie się sposób na usunięcie przyklejonej do spodni gumy, bez uszczerbku dla materiału lub skuteczne pozbycie się plam z ulubionej białej bluzki. Istnieją sprawdzone, domowe sposoby na radzenie sobie z kłopotliwymi plamami i zabrudzeniami. Wystarczy tylko sięgnąć po sprzęty i preparaty, które są w każdym domu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://absenting.com.pl/jak-usunac-nieusuwalne-plamy/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://absenting.com.pl/jak-usunac-nieusuwalne-plamy/