Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Fullcap i snapback – poznaj różnicę

Lifestyle

Czapki z daszkiem cieszą się nieustającą popularnością – są wygodnym nakryciem głowy, które chroni nas przed działaniem słońca i deszczu. Obecnie to także jeden z elementów mody. Pojęcie czapki z daszkiem zaczyna już zanikać, w jego miejscu pojawiły się określenia fullcap i snapback. Co one oznaczają?

Moda na czapkę

Czapka z daszkiem to nie tylko funkcjonalny dodatek, który chroni naszą głowę przed działaniem warunków atmosferycznych. W dużej mierze jest ona elementem uzupełniającym nasz styl, szczególnie w modzie streetwearowej. Po czapki sięgają zarówno panowie, jak i panie. W przypadku czapek fullcap i snapback nie występuje rozróżnienie na modele damskie i męskie, są one całkowicie uniwersalne. Jeszcze do niedawna można było zauważyć dwa style noszenia czapki – z daszkiem z przodu lub z tyłu. Trendy uległy jednak zmianie i obracanie czapki do tyłu nie jest dobrze widziane. Obecnie czapkę zakłada się lekko na głowę, z daszkiem skierowanym ku górze (uszy wystają spod czapki) lub naciąga na czoło w taki sposób, iż uszy chowają się we wnętrzu czapki. Sposób noszenia zależy jednak wyłącznie od naszej wygody.

Fullcap a snapback

Dwa podstawowe rodzaje czapek, które dominują na rynku to fullcap i snapback. Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać bardzo podobne, jednak występują między nimi zasadnicze różnice. Czapka typu fullcap nie ma zapięcia, którym moglibyśmy regulować jej wielkość. Snapback posiada natomiast płynną regulację, dzięki której możemy dopasować czapkę do rozmiaru naszej głowy. Najczęściej jest to zapięcie plastikowe, rzadziej pojawiają się już metalowe klamry i rzepy. Charakterystyczne dla czapek typu snapback jest także wycięcie nad karkiem, które doceniają szczególnie panie z długimi włosami. Różnicę można dostrzec również w konturze daszków – w przypadku fullcap jest on bardziej zaokrąglony.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak nie dać plamy?

Lifestyle Kłopotliwe plamy plamy pranie zabrudzenia

Nawet najbardziej poukładanym i dbającym o czystość osobom, zdarza się dać plamę. A to rozlejemy kawę, sok, czy cokolwiek innego – takich przypadków nie sposób uniknąć, a już na pewno, jeśli mamy małe dzieci. Zanim załamiemy ręce na nad pozornie nieusuwalną plamą, zastanówmy się czy jesteśmy jeszcze w stanie uratować sytuację. Może się okazać, że znajdzie się sposób na usunięcie przyklejonej do spodni gumy, bez uszczerbku dla materiału lub skuteczne pozbycie się plam z ulubionej białej bluzki. Istnieją sprawdzone, domowe sposoby na radzenie sobie z kłopotliwymi plamami i zabrudzeniami. Wystarczy tylko sięgnąć po sprzęty i preparaty, które są w każdym domu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://absenting.com.pl/jak-usunac-nieusuwalne-plamy/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://absenting.com.pl/jak-usunac-nieusuwalne-plamy/