Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przydatne akcesoria dla biegaczy

Sport

Akcesoria dla biegaczy to nie tylko sprzęt, dzięki któremu będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie i wyróżnimy się na tle tych wszystkich, którzy jedynie rekreacyjnie truchtają. To przydatne produkt, które znacznie usprawnią trening oraz uczynią go bardziej efektywnym.

Bieganie to obecnie jeden z najpopularniejszych i najchętniej uprawianych sportów. Tak naprawdę wystarczy wskoczyć w wygodne ciuchy oraz sportowe buty i jesteśmy gotowi do treningu. Z czasem, gdy bieganie wejdzie nam już w krew, gdy przestanie być męczarnią, a ból zmęczonych mięśni stanie się źródłem satysfakcji, warto zaopatrzyć się w przydatne w tym sporcie akcesoria. Dzięki nim będzie nam nie tylko wygodniej, ale także lepiej zmierzymy swoje osiągi i będziemy mogli wyznaczać coraz to nowe cele.

Wygoda przede wszystkim

Wybierając się na trening biegowy zazwyczaj rezygnujemy z luźnych ubrań, na rzecz tych bardziej obcisłych. Te ściśle przylegające do ciała są z zasady wygodniejsze, ale też nie krępują ruchów biegacza. Niestety w ubraniach biegowych często brakuje kieszonek lub są one zbyt małe, żeby pomieścić rzeczy, z którymi biegamy. Bo przecież biegacz ma zazwyczaj przy sobie klucze od mieszkania i telefon, a czasem dokumenty czy cały portfel. W tym przypadku niezwykle przydatne będą akcesoria, które umożliwią nam przechowywanie tych niewielkich przedmiotów, ale jednocześnie nie będą ograniczać swobody ruchów. Mamy tu do wyboru wykonaną z elastycznego materiału opaskę na ramię, w której schowamy telefon czy przenośny odtwarzacz muzyki. Kolejnym rozwiązaniem jest pas zapinany wokół bioder, w którym schowamy telefon, klucze, a nawet niewielki bidon z wodą. Ostatnim rozwiązaniem, praktykowanym raczej przez długodystansowców lub zawodników startujących w biegach typu ultra, jest plecak. Są one idealnie dopasowane do ciała, więc nie podskakują na plecach i nie przeszkadzają w trakcie treningu. Spokojnie zmieścimy w nim nie tylko podstawowe przedmioty, ale także spora butelkę z wodą lub specjalny bukłak na wodę.

bieganie

Wyniki pod kontrolą

Jeśli do biegania zamierzamy podejść bardziej profesjonalnie i zaplanować metodyczny trening, który doprowadzi do osiągnięcia lepszych wyników, mogą nam w tym pomóc elektroniczne gadżety. Urządzenie mierzące naszą aktywność porówna czas jaki zajął nam trening do przebytego dystansu. W ten sposób stwierdzimy, czy trening był efektywny i czy ewentualnie należy wydłużyć dystans lub zwiększyć tempo biegu.

Jednym z najpopularniejszych tego rodzaju gadżetów jest zegarek treningowy, który nie tylko odmierzy czas treningu, ale także poda informację o przebytym dystansie oraz tętnie. Bardziej zaawansowane modele poinformują nas także o zdobytej wysokości, aktualnej temperaturze, ilości spalonych kalorii, a w razie potrzeby, będą pełniły także funkcję kompasu. Większość tego rodzaju urządzeń współpracuje z programami, które możemy zainstalować na komputerze. Za ich pomocą będziemy mogli porównywać swoje osiągnięcia, skuteczniej zaplanować trening, a także tworzyć wykresy i statystyki osiągów.

Akcesoria dla biegaczy znacznie usprawniają trening i pomagają zwiększyć jego efektywność. Aktywność fizyczna, obok zbilansowanej diety to przecież najważniejszy krok do zdrowego trybu życia. Aby skutecznie dbać o formę i zdrowie, trening musi być przyjemnością. Biegowe gadżety na pewno sprawią, że początkowa zadyszka czy ból mięśni nie będą aż tak dokuczliwe.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Najlepsze sprzęty do ćwiczeń w domu

Sport fitness Sport trening w domu

Regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają naszą kondycję oraz wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zawsze mamy jednak możliwość korzystania z klubów fitness, ograniczają nas nie tylko ceny, ale także czas. Ponadto wiele osób w takich miejscach nie czuje się komfortowo i wybiera ćwiczenia w domowym zaciszu. Warto zatem zastanowić się, jakie sprzęty pozwolą nam zachować formę i spalić niepotrzebne kalorie.

Domowa siłownia

Kluby fitness cieszą się niesłabnącą popularnością – to miejsca, w których możemy zadbać o naszą kondycję i zrelaksować się po ćwiczeniach. Klienci mogą skorzystać z różnych form aktywności fizycznej, do ich dyspozycji są także trenerzy personalni. Oferta tego typu klubów jest kusząca, jednak w dzisiejszych czasach wiele osób jest ograniczonych czasem. Ćwicząc na siłowni musimy wziąć pod uwagę nie tylko sam trening, ale także dojazd na miejsce, czas spędzony w szatni oraz pod prysznicem. Często okazuje się, że wizyta w klubie fitness trwa co najmniej 2 godziny. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na treningi w domu. Często na początku korzystamy z gotowych treningów, które dostępne są w Internecie. Najczęściej do ich wykonywania potrzebny nam jest jedynie strój sportowy i mata. Z biegiem czasu powtarzanie tych samych ćwiczeń może stać się jednak monotonne i nużące. Warto zatem zaopatrzyć się w podstawowe sprzęty treningowe, które urozmaicą nasze ćwiczenia i pozwolą zadbać o sylwetkę.

siłownia w domu

Jakie sprzęty wybierać?

Wybierając sprzęty do ćwiczeń w domu należy wziąć pod uwagę nasze możliwości mieszkaniowe. W małych mieszkaniach często nie możemy pozwolić sobie na wstawienie stacjonarnego rowerka czy bieżni, które zajmują sporo przestrzeni. Dostosujmy także typ urządzeń do naszych celów. Inne sprzęty wykorzystamy do spalania kalorii, a inne do rzeźbienia sylwetki. Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Zakup niektórych sprzętów to spory wydatek, zatem należy go dobrze przemyśleć. Przede wszystkim warto postawić sobie jasne cele i dążyć do ich realizacji, aby urządzenia do ćwiczeń po pewnym czasie nie stały się tylko wieszakiem na ubrania.

Najpopularniejsze urządzenia treningowe

W domowych warunkach chętnie wykorzystujemy urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca. Do treningów przyda nam się na pewno mata – jej cena nie jest wysoka, a zdecydowanie podnosi komfort ćwiczeń. Warto zaopatrzyć się także w skakankę, bowiem skakanie na niej jest niezwykle efektywnym treningiem wytrzymałościowym. Uniwersalnym sprzętem treningowym, który pomoże nam w spalaniu kalorii i rzeźbieniu sylwetki są hantle. Wśród sprzętów stacjonarnych największą popularnością cieszą się rowerki. Ćwiczenie na nim nie obciąża stawów, nie wymaga od nas także całkowitego skupienia. W trakcie jazdy możemy czytać książkę lub oglądać ulubiony serial. W spalaniu kalorii pomoże nam także bieżnia, jednak ze wszystkim sprzętów zajmuje ona najwięcej miejsca. Rozwiązaniem pośrednim jest orbitrek, który jest połączeniem stepera, bieżni i rowerka w jednym urządzeniu. W trakcie treningu angażowane są niemal wszystkie części ciała, zatem regularne treningi dają szybkie efekty.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze