Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Najlepsze sprzęty do ćwiczeń w domu

Sport

Regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają naszą kondycję oraz wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zawsze mamy jednak możliwość korzystania z klubów fitness, ograniczają nas nie tylko ceny, ale także czas. Ponadto wiele osób w takich miejscach nie czuje się komfortowo i wybiera ćwiczenia w domowym zaciszu. Warto zatem zastanowić się, jakie sprzęty pozwolą nam zachować formę i spalić niepotrzebne kalorie.

Domowa siłownia

Kluby fitness cieszą się niesłabnącą popularnością – to miejsca, w których możemy zadbać o naszą kondycję i zrelaksować się po ćwiczeniach. Klienci mogą skorzystać z różnych form aktywności fizycznej, do ich dyspozycji są także trenerzy personalni. Oferta tego typu klubów jest kusząca, jednak w dzisiejszych czasach wiele osób jest ograniczonych czasem. Ćwicząc na siłowni musimy wziąć pod uwagę nie tylko sam trening, ale także dojazd na miejsce, czas spędzony w szatni oraz pod prysznicem. Często okazuje się, że wizyta w klubie fitness trwa co najmniej 2 godziny. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na treningi w domu. Często na początku korzystamy z gotowych treningów, które dostępne są w Internecie. Najczęściej do ich wykonywania potrzebny nam jest jedynie strój sportowy i mata. Z biegiem czasu powtarzanie tych samych ćwiczeń może stać się jednak monotonne i nużące. Warto zatem zaopatrzyć się w podstawowe sprzęty treningowe, które urozmaicą nasze ćwiczenia i pozwolą zadbać o sylwetkę.

siłownia w domu

Jakie sprzęty wybierać?

Wybierając sprzęty do ćwiczeń w domu należy wziąć pod uwagę nasze możliwości mieszkaniowe. W małych mieszkaniach często nie możemy pozwolić sobie na wstawienie stacjonarnego rowerka czy bieżni, które zajmują sporo przestrzeni. Dostosujmy także typ urządzeń do naszych celów. Inne sprzęty wykorzystamy do spalania kalorii, a inne do rzeźbienia sylwetki. Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Zakup niektórych sprzętów to spory wydatek, zatem należy go dobrze przemyśleć. Przede wszystkim warto postawić sobie jasne cele i dążyć do ich realizacji, aby urządzenia do ćwiczeń po pewnym czasie nie stały się tylko wieszakiem na ubrania.

Najpopularniejsze urządzenia treningowe

W domowych warunkach chętnie wykorzystujemy urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca. Do treningów przyda nam się na pewno mata – jej cena nie jest wysoka, a zdecydowanie podnosi komfort ćwiczeń. Warto zaopatrzyć się także w skakankę, bowiem skakanie na niej jest niezwykle efektywnym treningiem wytrzymałościowym. Uniwersalnym sprzętem treningowym, który pomoże nam w spalaniu kalorii i rzeźbieniu sylwetki są hantle. Wśród sprzętów stacjonarnych największą popularnością cieszą się rowerki. Ćwiczenie na nim nie obciąża stawów, nie wymaga od nas także całkowitego skupienia. W trakcie jazdy możemy czytać książkę lub oglądać ulubiony serial. W spalaniu kalorii pomoże nam także bieżnia, jednak ze wszystkim sprzętów zajmuje ona najwięcej miejsca. Rozwiązaniem pośrednim jest orbitrek, który jest połączeniem stepera, bieżni i rowerka w jednym urządzeniu. W trakcie treningu angażowane są niemal wszystkie części ciała, zatem regularne treningi dają szybkie efekty.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Elektroniczne gadżety dla biegaczy

Sport bieganie gadżety do biegania jogging MP3 smartfon Sport

Bieganie to jedna z najłatwiejszych form aktywności fizycznej. Do przebiegnięcia kilku pierwszych kilometrów potrzebne są na tylko sportowe buty i dres. Z biegiem czasu zaczynamy zwracać jednak coraz większą uwagę na swoje wyniki – mierzymy nie tylko czas i odległość, ale także tempo czy spalone kalorie. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się gadżety, które pozwalają nam na kontrolowanie treningów i dodatkowo je urozmaicają.

Smartfon

To właśnie telefon komórkowy jest pierwszym gadżetem po który sięga większość biegaczy. Każdy z nas ma dostęp do różnego rodzaju aplikacji, które pozwalają nam monitorować czas treningu i jego dystans. W podsumowaniu biegu znaleźć możemy także między innymi informacje o naszym średnim tętnie czy spalonych kaloriach. Na początku przygody z bieganiem skorzystać możemy z wersji darmowych. Z biegiem czasu warto zastanowić się na zakupieniem wersji premium, które pozwalają między innymi na tworzenie własnych planów treningowych. Biegając ze smartfonem warto zaopatrzyć się w specjalną opaskę na ramię, bowiem na dłuższą metę trzymanie telefonu w dłoni czy kieszeni jest bardzo niewygodne.

Do słuchania muzyki

Wraz z nastaniem ery smartfonów wiele osób zapomniało o istnieniu dedykowanych urządzeń do słuchania muzyki. Podczas biegania zdecydowanie lepiej sprawdza się jednak odtwarzacz MP3, bowiem jest on mniejszy niż telefon. Nie bez znaczenia jest także jego waga – obecnie na rynku dostępne są model ważące zaledwie kilkaset gramów. Jeżeli lubimy trenować przy dźwiękach muzyki to warto także pomyśleć o zakupie odpowiednich słuchawek. Biegacze na pewno docenią wersje bezprzewodowe, które zapewniają maksymalny komfort i chronią nas przez zawadzającym kablem. Wygodne użytkowanie gwarantują także sportowe słuchawki z zausznikami. Wybierając odtwarzacz muzyki i słuchawki warto zwrócić uwagę na ich odporność – zarówno na pot, jak i działanie warunków atmosferycznych.

 buty do biegania

Pulsometr

Podstawową funkcją pulsometru, często nazywanego także monitorem pracy serca, jest badanie naszego tętna. Tego typu urządzenia pozwalają nam dostosować intensywność treningu do możliwości naszego organizmu. Dzięki temu bieganie jest bardziej efektywne – korzystając z pulsometru możemy jeszcze lepiej realizować nasze założenia treningowe. Najprostsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, za rozbudowane wersje trzeba zapłacić jednak zdecydowanie więcej.

Zegarek treningowy

Pojęcia pulsometru i zegarka treningowego często używane są wymiennie. Wszystkie zegarki posiadają bowiem funkcję pulsometru, jednak nie każdy pulsometr posiada te same możliwości co zegarek. Wynika z tego, iż zegarek jest urządzeniem bardziej rozbudowanym. Nowoczesne zegarki obsługują funkcję GPS i rejestrują czas biegu, dystans, tempo oraz tętno. Są to tylko niektóre funkcje, bowiem niektóre modele pozwalają na uzyskanie nawet 30 typów różnego rodzaju danych. Z takich zegarków możemy korzystać także poza treningami. Dzięki nim możemy sprawdzić liczbę przebytych dziennie kroków, a także monitorować jakość naszego snu.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze