Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Co to jest styl militarny w modzie?

Lifestyle

Czerń i zieleń, czarne skórzane buty, ćwieki i pagony – te i wiele innych dodatków decydują o militarnym charakterze stylizacji. To obecnie jeden z najciekawszych modowych trendów, który na stałe zagościł w kobiecych i męskich szafach.

Nie trzeba śledzić pokazów mody czy zaczytywać się w branżowych czasopismach, aby wiedzieć, że w świecie ubrań istnieją różne style, które konsekwentnie przewijają się w każdym kolejnym sezonie. Jednym z takich trendów, który ostatnio zyskał znacznie na popularności, jest styl militarny. Znajduje on zastosowanie zarówno w modzie męskiej i damskiej. Aby umiejętnie bawić się modą, warto sprawdzić, czym tak naprawdę jest ten trend i wiedzieć jak go wykorzystać w codziennych stylizacjach.

Moda w koszarach

Jak sama  nazwa wskazuje, styl militarny czerpie inspirację z żołnierskich mundurów. Dlatego pełno tu ziemistych kolorów, w różnych odcieniach brązu, zieleni czy beży, a także odważnych dodatków – skórzanych butów o prostym kroju, nabijanych ćwiekami pasów, kurtek przypominających mundur. Nieodłącznym elementem stylu militarnego są także pagony na kurtkach i bluzach oraz wzór moro. Innym dodatkiem właściwym dla tego stylu są okulary aviatorki, które mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Panów z pewnością ucieszy fakt, że w stylu militarnym dozwolone są, a nawet mocno akcentowane ich ulubione spodnie – bojówki.

W kobiecym wydaniu

Styl militarny, wbrew pozorom ma paniom bardzo dużo do zaoferowania. W wojskowym wydaniu kobiece stylizacje pełne są odważnych dodatków i mocnych akcentów. Płaszcze i kurtki mają duże kołnierze, a w talii są ściągnięte dużymi paskami, z wyraźnymi klamrami lub ćwiekami. Nie brakuje tu także ulubionych przez wszystkie kobiety wysokich obcasów. Nie znajdziemy tu raczej delikatnych czółenek – buty w stylu militarnym to kozaki lub botki. Mogą być płaskie lub na obcasie, jednak ważne żeby miały odważny i zdecydowany krój oraz żeby były wykonane z czarnej skóry. Natomiast militarna biżuteria to oczywiście odznaki.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak zrobić dobre zdjęcie smartfonem?

Lifestyle fotografia smartfon

Dobre zdjęcie można zrobić nie tylko za pomocą sprzętu wartego kilkanaście tysięcy. Nawet zwykłe telefony komórkowe mają wbudowane aparaty, dzięki którym możemy uchwycić całkiem niezłe kadry. Żeby to zrobić należy poznać możliwości swojego sprzętu, a także odrobinę je zwiększyć za pomocą ciekawych aplikacji do obróbki zdjęć.

Jedna z najważniejszych zasad fotografii mówi, że aby wykonać dobre zdjęcie należy zaczekać na właściwy moment i dopiero wtedy nacisnąć spust migawki. Mało kto ma przy sobie codziennie aparat fotograficzny, ale zamiast niego w kieszeni czy w torebce zawsze nosimy telefon. Najnowsze modele smartfonów są wyposażone w całkiem dobre aparaty, pozwalające osiągnąć niezłe rezultaty. Nawet niektórzy poczytni blogerzy, którzy mogą poszczycić się dużą ilością odsłon prowadzonych stron, wrzucają na swoje blogi zdjęcia zrobione telefonami. Oto kilka porad, jak wykonać dobre zdjęcie za pomocą aparatu wbudowanego do telefonu.

Możliwości sprzętu

Na początek warto dowiedzieć się dokładnie, jakie możliwości ma wbudowany do naszego urządzenia aparat. Zanim zaczniemy robić zdjęcia, sprawdźmy jakie funkcje ma sprzęt. Niektóre urządzenia mogą robić zdjęcia makro, jeszcze inne poskładają całkiem dobre panoramy lub wykonają zdjęcia HDR (High Dynamic Range).

Jeśli już wiemy czym obdarzył nas producent telefonu, dobrym pomysłem jest także poszerzenie jego możliwości. Można to zrobić w prosty sposób pobierając aplikacje do obróbki zdjęć. Dzięki nim nałożymy na wykonane zdjęcia filtry, wykadrujemy, podciągniemy kontrasty, wyostrzymy i dodamy mnóstwo ciekawych efektów. Takie triki pomogą nam ukryć niedostatki warsztatowe i w efekcie, nawet zupełni laicy wykonają naprawdę dobre zdjęcia. Wystarczy wspomnieć chociażby Instagram czy VSCO Cam – to dwie najpopularniejsze aplikacje na smartfony, które pozwalają na świetną zabawę przy obróbce zdjęć.

Kadr

Ciekawy filtr czy inne triki nie zdadzą się na nic, jeśli nie będziemy mieli na uwadze najważniejszych zasad kompozycji. Na szczęście zazwyczaj pamięć urządzenia pozwala nam na wykonanie kilku, a nawet serii zdjęć, niemniej i tak warto przemyśleć kadr, zanim naciśniemy przycisk. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego ustawienia tzn. pionu lub poziomu. Zasada jest prosta – jeśli fotografowany obiekt jest wyższy niż szerszy, wybieramy kadr pionowy, jeśli odwrotnie poziomy.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest czystość kadru. Chodzi o to, aby sprawdzić, czy fotografowana osoba jest dobrze ustawiona w stosunku do tła i czy np. na zdjęciu nie wyjdzie tak, że gałąź znajdującego się z tyłu drzewa wystaje z głowy naszego modela. Czasem wystarczy krok do przodu lub w bok, żeby kadr był znacznie lepszy. W przypadku zdjęć robionych telefonem nie należy także za bardzo polegać na zoomie cyfrowym. Niewiele urządzeń posiada na tyle dobrą funkcję, aby zdjęcie nie straciło na jakości. Zdecydowanie lepiej jest wykonać zdjęcie bez zbliżenia, a później wykadrować je w programie do obróbki.

Na koniec trzeba również pamiętać o kondycji obiektywu. Niestety smartfony często niedbale wrzucamy do torebki, nosimy w kieszeni razem z kluczami. W efekcie porysowany i uszkodzony jest nie tylko wyświetlacz, ale również obiektyw aparatu. Dlatego jeśli myślimy o robieniu ciekawych zdjęć telefonem, sprzęt koniecznie trzeba nosić w etui i zaopatrzyć się w specjalną ściereczkę do przecierania obiektywu.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze