Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska sprzedała obligacje z ujemną rentownością

Gospodarka

Ministerstwo Finansów wyemitowało trzyletnie obligacje o rentowności -0,23%, co oznacza, że kupujący dopłacą nam za możliwość korzystania z ich pieniędzy.

Polskie obligacje nominowane są we franki szwajcarskim, co pozwala inwestorom zmuszonym do nabycia franków kupić je z mniejszą stratą niż gdyby skorzystali z oferty Szwajcarii – tam obligacje mają rentowność -0,82%. Ujemnie oprocentowane obligacje były do tej pory emitowane przez najbardziej bezpieczne kraje takie jak Norwegia, Niemcy czy Szwajcaria.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/4053787,82761,polska-zadluza-sie-jak-elita

Udostępnij

Deficyt w finansach publicznych zmalał o 10 mld zł

Gospodarka budżet deficyt finanse publiczne GUS

Główny Urząd Statystyczny podał informacje, że deficyt w instytucjach rządowych i samorządowych wyniósł w 2014 roku 55 241 mln zł. To mniej niż rok wcześniej, kiedy wyniósł ponad 66 735 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/502904/GUS-Deficyt-w-finansach-publicznych-zmalal-do-55-mld-zl/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/502904/GUS-Deficyt-w-finansach-publicznych-zmalal-do-55-mld-zl/