Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jak fotografować ludzi

Nauka i Technologie

Mistrzowie fotografii prześcigają się w stosowaniu coraz to nowych technik obróbki materiału czy oświetlania fotografowanej osoby. Amatorzy, który chcą uwiecznić na zdjęciach bliskie osoby czy po prostu rodzinę w trakcie wakacji, nie muszą uciekać się do tak daleko posuniętych zabiegów. O wartości naszego zdjęcia decydują przede wszystkim przedstawione na nim emocje. Jeśli dodamy do tego jeszcze właściwą kompozycję i umiejętne sterowanie światłem zastanym, idealnie sportretujemy fotografowaną osobę.

Fotografia portretowa to nie tylko zbliżenia twarzy, ustawionej w optymalnej pozycji, w której dana osoba najlepiej się prezentuje. Portrety to także ujęcia postaci do pasa oraz całej sylwetki. Na wakacjach czy podczas szczególnych uroczystości rodzinnych, wykonujemy zazwyczaj portrety osób, znajdujących się na jakimś tle – czy to w ogrodzie czy przed pięknym zabytkiem. Wykonanie fotografii, na której znajduje się człowiek jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla fotografa-amatora. Zwykle najostrzejszym krytykiem oceniającym zdjęcie jest nasz model, dlatego fotografując ludzi, warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że nasze portrety zawsze będą udane.fotografowanie twarzy

Pion czy poziom

Właściwa kompozycja jest podstawą dobrze wykonanej fotografii. Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest wybranie kadru pionowego lub poziomego. W przypadku fotografii portretowej decyduje tło, na którym nasz model pozuje. Jeśli stoi na tle strzelistej budowli lub wysokiego drzewa, wybieramy pion. Natomiast jeśli obiekt w tle jest szerszy niż węższy, decydujemy się na poziom. Zanim naciśniemy spust migawki sprawdźmy dokładnie czy model jest optymalnie ustawiony w stosunku do tła – krok w bok wystarczy aby uniknąć sytuacji, w której partnerowi lub przyjacielowi wystaje z głowy gałąź lub inny, psujący efekt przedmiot.

Niektóre modele aparatów cyfrowych, mają funkcje linii pomocniczych. To tzw. zasada trójpodziału, w której przecinające się pionowe i poziome linie, wyznaczają 4 mocne punkty na zdjęciu. Nasz kadr będzie jeszcze lepszy, jeśli w którymś z nich umieścimy naszego modela.

Światło

Dobre oświetlenie, w równiej mierze jak kompozycja, decyduje o jakości portretu. Większość z nas stosuje światło zastane czyli po prostu naturalne światło dzienne. Nieumiejętnie wykorzystane zastane oświetlenie, może nam znacznie pokrzyżować szyki. Najlepszą porą do wykonywania zdjęć – niezależnie czy są to portrety czy fotografia krajobrazowa – są godziny przedpołudniowe lub popołudniowe. Wtedy to słońce jest znacznie niżej niż w południe, a jego światło jest miękkie i mniej kontrastowe. W efekcie promienie słoneczne nie drażnią oczu modela, na jego twarzy nie powstają też nieestetyczne cienie np. pod oczami. Łatwiej także unikniemy sytuacji, w której mając światło za plecami fotografowanej osoby, na zdjęciu zobaczymy jedynie jej ciemną sylwetkę.

Idealny moment

Na dobrym portrecie, fotografowana osoba, ma rzecz jasna wyglądać atrakcyjnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to osoba skrywająca się za aparatem widzi całość kompozycji oraz to, jak prezentuje się model. Dlatego nie należy czekać, aż partner czy dziecko, ułoży się w idealnej ich zdaniem pozie. Lepiej zaczekać na niespodziewany podmuch wiatru, który rozwieje włosy lub spontaniczny wybuch śmiechu.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

E-Commerce i m-Commerce w stolicy Śląska

Nauka i Technologie e-commerce e-meeting ecommerce Internet Katowice m-commerce targi

Ponad 70 stoisk wystawców z branży, tysiąc zwiedzających, atrakcyjne wydarzenia i warsztaty – tak zapowiadają się targi e-Meeting 5 maja 2015 r. w Katowicach.

Wszyscy specjaliści w jednym miejscu

Branża m-Commerce rozwija się w dynamicznym tempie. Dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco w trendach powstaje nowe wydarzenie na mapie Polski. Na targach e-Meeting pojawi się 78 stoisk wystawców z branży. „Najwięksi liczący dostawcy usługi dla firm z branży e-Commerce i m-Commerce, m.in. e-Commerce Polska, Paymento, Apaczka, Izba Gospodarki Elektronicznej, 3DGence, RzetelnyRegulamin, TrutedShops, Bonair i wielu innych wystawców już potwierdziło swoją obecność, a wolnych stoisk ubywa z dnia na dzień”, podkreśla Andrzej Poniński, organizator targów E-meeting.

Gratka dla sprzedawców online

To tylko mały procent tego, czego można się spodziewać na targach e-Meeting, ale już można stwierdzić, że to wszystko czego potrzebuje dobry sklep internetowy. Rozwiązania e-Commerce z zakresu obsługi informatycznej, logistycznej, prawnej i mobilnej będą na wyciągnięcie ręki. Ponadto targi e-Meeting jako jedyne dają możliwość wzięcia udziału w warsztatach Szkoły e-Commerce Polska, działającej pod patronatem Izby Gospodarki Elektronicznej. Sprzedawcy online i mobile mogą osobiście spotkać się z ekspertami i doświadczonymi praktykami z branży. To wszystko za darmo, po rejestracji na stronie internetowej targów: http://e-meeting.pl/dla-odwiedzajacych

Specjalne oferty

Na miejscu uczestnicy targów mogą liczyć na atrakcyjne propozycje, zniżki, promocje, bonusy do podpisanej umowy. To doskonała możliwość zapytania ekspertów o najlepszą ofertę dla konkretnego modelu biznesowego, skorzystania z rad i doświadczeń obecnych wystawców.

Drukarka 3DGence – to musisz zobaczyć!

Nie zabraknie również dodatkowych wydarzeń. Ciekawostką, na którą wszyscy czekają jest prezentacja rewolucyjnej drukarki 3D polskiej firmy 3DGence. Ten pokaz będzie interesujący zarówno dla wystawców, jak i uczestników targów. To prawdziwa uczta dla fanów nowych technologii i druku przestrzennego.

Miejsce targów to prestiżowa lokalizacja w Katowicach – Międzynarodowe Centrum Kongresowe przy Spodku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://e-meeting.pl/dla-odwiedzajacych

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://e-meeting.pl/dla-odwiedzajacych