Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek dla dziecka?

Lifestyle

Jak długo gondola, a od kiedy spacerówka? Jakie koła będą najlepsze do spacerów po nierównych podłożach? Te i podobne pytania zadają sobie rodzice poszukujący idealnego wózka dla dziecka. Wygodny i funkcjonalny pojazd to nieodłączny element wyprawki, dlatego podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę, zanim kupimy konkretny model.

Zakup wózka to jedna z koniecznych inwestycji, jakie muszą ponieść przyszli rodzice. Zazwyczaj wózek kupuje się jeszcze przed narodzinami i jest to niewątpliwie spore wyzwanie, zwłaszcza dla pary spodziewającej się pierwszego dziecka. Zanim zdecydujemy się na jeden z dostępnych modeli, warto sprawdzić jakimi kryteriami należy kierować się podczas podejmowania decyzji. Dzięki temu wózek będzie nie tylko wygodny i bezpieczny dla naszego dziecka, ale także nie przysporzy nam problemów np. przy wsiadaniu do windy lub pakowaniu do bagażnika.

Poszukując idealnego wózka mamy właściwie do wyboru dwa rozwiązania – gondolę i spacerówkę. Są to dwa podstawowe typy wózków. Z gondoli korzystamy w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy to maluch przebywa w nim jedynie w pozycji leżącej. Gdy dziecko zaczyna już siadać przydatna będzie spacerówka, z regulowanym kątem oparcia. Niektóre modele wózków posiadają zarówno gondolę jak i siedzisko spacerowe, które można wymieniać w zależności od potrzeb. Niezależnie od tego jaki wybierzemy, należy koniecznie zwrócić uwagę na poniższe elementy.

Bezpieczeństwo

Najważniejszym kryterium doboru wózka jest naturalnie bezpieczeństwo przewożonego w nim dziecka. Dlatego wybrany przez nas model musi być opatrzony literką „B” umieszczoną na tle trójkąta. Ten znak wskazuje, że wózek jest opatrzony atestem przyznawanym przez Państwowy Zakład Higieny. Dno gondoli powinno być idealnie płaskie, a jej głębokość, długość i szerokość na tyle duże, aby bez problemu przykryć maluszka dodatkowymi warstwami w trakcie spaceru. Jeśli chodzi o wózek spacerowy, jego oparcie powinno być sztywne z możliwością regulacji jego ustawienia. Musi być także zaopatrzone w paski, którymi przypniemy maluszka do wózka.

Należy również zwrócić uwagę na parametry samego wózka, które nie tylko zapewnią maleństwu bezpieczeństwo, ale także wygodę. Są to przede wszystkim hamulce oraz amortyzatory. Przydatności tych pierwszych nie trzeba specjalnie wyjaśniać, natomiast dzięki amortyzatorom dziecka nie obudzą wstrząsy w trakcie spaceru. Natomiast koła powinny być dostosowane do terenu, na którym będziemy zazwyczaj spacerować. Małe i obrotowe będą idealnym rozwiązaniem podczas przechadzek po równych chodnikach. Z kolei duże i pompowane lepiej sprawdzą się na nierównościach i wybojach.

Funkcjonalność

Obok wygody i bezpieczeństwa samego dziecka, trzeba pamiętać także o rodzicu, który będzie pchał, przenosił i składał wózek. Osoby mieszkające w bloku bez windy powinny zwrócić na to szczególną uwagę – nawet jeśli zazwyczaj wdrapanie się na drugie piętro nie stanowiło najmniejszego problemu, z wózkiem obciążonym dzieckiem i dodatkowymi akcesoriami, to może być już trudna wspinaczka. Dobrze jest także zastanowić się nad rączką, której wysokość oraz ustawienie będziemy mogli regulować. Dzięki temu spacer będzie wygodny, nawet jeśli za sterami wózka będą zmieniać się rodzice znacznie różniący się wzrostem.

Dodatkowe akcesoria

Każde wyjście z dzieckiem zwłaszcza bardzo malutkim, jest sporym wyzwaniem logistycznym. Dlatego dobrze jeśli wybrany model wózka posiada dodatkowe akcesoria, które mogą być nam przydatne podczas dłuższego spaceru. Chodzi tu przede wszystkim o dodatkową torbę na zakupy, parasolkę, moskitierę, folię przeciwdeszczową czy śpiwór.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Odkrywanie Ameryki - tanie podróże do USA

Lifestyle podróże przygoda USA

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to kraj rozległy i bardzo zróżnicowany pod różnymi względami. Znany jest zarówno z zapierających dech w piersiach drapaczy chmur, jak i bezkresnych, dzikich terenów. W niektórych stanach występuje klimat umiarkowany, a w innych – tropikalny, suchy, półsuchy lub arktyczny. Bogactwo naturalne oraz dziedzictwo kulturowe Ameryki jest obecnie w zasięgu ręki – można je poznawać dzięki tanim podróżom do USA.

Sposób na tanie podróżowanie

Aby zarezerwować lot do z Polski do Stanów Zjednoczonych, warto najpierw przejrzeć oferty poszczególnych linii lotniczych. Można zrobić to szybko i dokładnie, bez zbędnego wyszukiwania informacji w Internecie, korzystając z internetowych porównywarek cen, które przeszukują dostępne loty wszystkich linii lotniczych utrzymujących rejsy do USA. Systemy umożliwiają wyszukiwanie m.in. lotów krajowych, tanich linii lotniczych oraz lotów regularnymi liniami lotniczymi.

podroze do usa

Klienci mają możliwość bezpłatnej rezerwacji biletów, zarówno najbardziej znanych linii, jak i tych mniej popularnych. Mogą porównać ceny lotów do wybranego miejsca z Polski, również z uwzględnieniem przesiadek. Chcąc wybrać możliwie najtańszy lot, warto pamiętać o sezonowości połączeń – loty są droższe w okresach urlopowych i świątecznych. I tak np. podróż do Nowego Jorku będzie droższa w lipcu niż np. w maju.

Wiza przepustką do każdego miejsca w USA

Aby lot do Stanów Zjednoczonych był w ogóle możliwy, konieczne jest przede wszystkim posiadanie wizy, którą można uzyskać w konsulacie w Warszawie lub Krakowie. Trzeba czekać na nią około trzech miesięcy, więc warto już na początku okresu oczekiwania zarezerwować lot, gdyż to również obniży koszty podróży. Bezpośrednio można dolecieć z Polski do Chicago i Nowego Jorku, natomiast z przesiadkami możliwe jest dotarcie niemal do każdego zakątka Stanów Zjednoczonych.

Przygoda życia w zasięgu ręki

Po uzyskaniu wizy i rezerwacji biletu lotniczego, pozostaje już tylko spakować bagaż i wyruszyć za ocean, by przeżyć być może największą przygodę swojego życia. Niektórzy turyści przylatują do USA, by poznać klimat, zabytki, parki narodowe i specyfikę tego niezwykle interesującego państwa. Inni decydują się na podjęcie pracy i realizowanie swoich marzeń o lepszym życiu w Ameryce, czyli dążą do spełnienia swojego amerykańskiego snu. Są również tacy, którzy próbują połączyć zwiedzanie z pracą. A w Stanach jest naprawdę co zwiedzać i każdy może znaleźć najciekawsze dla siebie atrakcje. Turystów przyciągają głównie takie amerykańskie miasta, jak: Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Natomiast tych, którzy wolą podziwiać piękno natury, zainteresuje z pewnością Wielki Kanion Kolorado w Arizonie oraz Yellowstone National Park, będący najstarszym parkiem narodowym na świecie. Największą liczbę Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia znajdziemy w Chicago, które jest trzecim, co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze