Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Odkrywanie Ameryki – tanie podróże do USA

Lifestyle

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to kraj rozległy i bardzo zróżnicowany pod różnymi względami. Znany jest zarówno z zapierających dech w piersiach drapaczy chmur, jak i bezkresnych, dzikich terenów. W niektórych stanach występuje klimat umiarkowany, a w innych – tropikalny, suchy, półsuchy lub arktyczny. Bogactwo naturalne oraz dziedzictwo kulturowe Ameryki jest obecnie w zasięgu ręki – można je poznawać dzięki tanim podróżom do USA.

Sposób na tanie podróżowanie

Aby zarezerwować lot do z Polski do Stanów Zjednoczonych, warto najpierw przejrzeć oferty poszczególnych linii lotniczych. Można zrobić to szybko i dokładnie, bez zbędnego wyszukiwania informacji w Internecie, korzystając z internetowych porównywarek cen, które przeszukują dostępne loty wszystkich linii lotniczych utrzymujących rejsy do USA. Systemy umożliwiają wyszukiwanie m.in. lotów krajowych, tanich linii lotniczych oraz lotów regularnymi liniami lotniczymi.

podroze do usa

Klienci mają możliwość bezpłatnej rezerwacji biletów, zarówno najbardziej znanych linii, jak i tych mniej popularnych. Mogą porównać ceny lotów do wybranego miejsca z Polski, również z uwzględnieniem przesiadek. Chcąc wybrać możliwie najtańszy lot, warto pamiętać o sezonowości połączeń – loty są droższe w okresach urlopowych i świątecznych. I tak np. podróż do Nowego Jorku będzie droższa w lipcu niż np. w maju.

Wiza przepustką do każdego miejsca w USA

Aby lot do Stanów Zjednoczonych był w ogóle możliwy, konieczne jest przede wszystkim posiadanie wizy, którą można uzyskać w konsulacie w Warszawie lub Krakowie. Trzeba czekać na nią około trzech miesięcy, więc warto już na początku okresu oczekiwania zarezerwować lot, gdyż to również obniży koszty podróży. Bezpośrednio można dolecieć z Polski do Chicago i Nowego Jorku, natomiast z przesiadkami możliwe jest dotarcie niemal do każdego zakątka Stanów Zjednoczonych.

Przygoda życia w zasięgu ręki

Po uzyskaniu wizy i rezerwacji biletu lotniczego, pozostaje już tylko spakować bagaż i wyruszyć za ocean, by przeżyć być może największą przygodę swojego życia. Niektórzy turyści przylatują do USA, by poznać klimat, zabytki, parki narodowe i specyfikę tego niezwykle interesującego państwa. Inni decydują się na podjęcie pracy i realizowanie swoich marzeń o lepszym życiu w Ameryce, czyli dążą do spełnienia swojego amerykańskiego snu. Są również tacy, którzy próbują połączyć zwiedzanie z pracą. A w Stanach jest naprawdę co zwiedzać i każdy może znaleźć najciekawsze dla siebie atrakcje. Turystów przyciągają głównie takie amerykańskie miasta, jak: Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Natomiast tych, którzy wolą podziwiać piękno natury, zainteresuje z pewnością Wielki Kanion Kolorado w Arizonie oraz Yellowstone National Park, będący najstarszym parkiem narodowym na świecie. Największą liczbę Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia znajdziemy w Chicago, które jest trzecim, co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Koszulka nie musi być nudna! Najciekawsze printy na t-shirtach

Lifestyle moda t-shirt ubranie

Kobiety ponoć nigdy nie mają się w co ubrać, mimo tego, że szafa się nie domyka, a a na koncie bankowym uruchomiono debet. Dla tych niezdecydowanych, grymaszących i prawdziwym fashionetek rozwiązaniem są t-shirty. Dlaczego akurat one? Ponieważ pasują do wielu stylizacji, sprawdzą się na spacer z psem, jak i spotkanie na mieście czy randkę. Idealne do sportowego obuwia, jak i zwiewnej, dziewczęcej spódnicy. Poznaj najmodniejsze wzory koszulkowe.

Colorful, czyli wiosna w akcji

Białe t-shirty, które wkładałaś na zajęcia z wuefu już dawno poszły do lamusa albo szatni sportowców. W ofercie wielu marek odzieżowych zaczęły pojawiać się dotąd niespotykane połączenia kolorów. Tradycyjną czerń zaczęły zastępować intensywne oranże, seledyny i rażące róże. Gładkie, jednokolorowe lub będące połączeniem wielu nieregularnych kształtów i kolorów w postaci barwnych azteckich wzorów. I wcale nie chodzi o to, by z 20 m być widoczną. Jaskrawe kolory symbolizują radość życia, szczęście oraz…miłość. Dlatego jeśli czujesz się kwitnąco, wyraź to za pomocą neonowej koszulki, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Koty z gwiezdnej galaktyki

Ekscentrycznym pomysłem mogłoby się wydawać przeniesienie ulubieńca Internetu – kota – pana galaktyki do rzeczywistości pozainternetowej. A jednak, kot wraz z galaktyczną świtą zawładnął światem marek odzieżowych. Do zwierzaka dołączyły także znane każdemu z dzieciństwa kucyki pony czy misie przytulanki, które zdobią koszulki niejednej z pań. Jeśli jesteś miłośnikiem kotów ta koszulka jest dla Ciebie!

Weź mnie spersonalizuj

Współcześnie wszystko, co wyraża mnie jako jednostkę, unikalną i niepowtarzalną jest w cenie. Dlatego w zestawieniu nie możemy pominąć spersonalizowanej odzieży, którą zdobią niewybredne hasła. Szturmem zdobywane są koszulki z napisami: „kobieta bez serca, ale z rozumem”, „dziękuję, nie słodzę”, „jedzenie samo się nie zrobi” czy „chujowa pani domu”. Napisy mówią co nieco o właścicielu koszulki, a nierzadko wywołują salwy pozytywnego śmiechu.

Bądź hippi

Era hipisów ponoć przeminęła wraz z prawdziwym Woodstockiem, a hipisi stali się statecznymi ojcami i przykładnymi matkami. Jednak współczesna moda pozwala na to, by to, co nosisz w sercu pokazać na zewnątrz. Dlatego aby wyrazić siebie możesz założyć hipisowską koszulkę. Kwieciste wzory i frędzle znów są w modzie.

Natura górą!

Jeśli jesteś eteryczną dziewczyną oraz kochasz florę i faunę, te koszulki będą idealne dla ciebie! Florystyczne printy zdobią wiele modeli koszulek. T-shirty mogą być subtelne, ozdobione jedynie rysunkiem pastelowego rumianku lub maku z polnych łąk. Mogą także pokazywać nieujarzmioną naturę w postaci gąszczy niebezpiecznej dżungli, spienionej Niagary czy wybuchów wulkanów, które lawa zdobi wierzch koszulki.

Pani z bollywood

Koszulki coraz częściej prezentują wzory zaczerpnięte z innych kultur. Jeśli uwielbiasz indyjskie jedzenie, jednak nie masz odwagi założyć tradycyjnego sari kompromisem będzie koszulka z orientalnym wzorem, gdzie intensywne barwy będą układały się w finezyjne kształty.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze