Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Odkrywanie Ameryki – tanie podróże do USA

Lifestyle

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to kraj rozległy i bardzo zróżnicowany pod różnymi względami. Znany jest zarówno z zapierających dech w piersiach drapaczy chmur, jak i bezkresnych, dzikich terenów. W niektórych stanach występuje klimat umiarkowany, a w innych – tropikalny, suchy, półsuchy lub arktyczny. Bogactwo naturalne oraz dziedzictwo kulturowe Ameryki jest obecnie w zasięgu ręki – można je poznawać dzięki tanim podróżom do USA.

Sposób na tanie podróżowanie

Aby zarezerwować lot do z Polski do Stanów Zjednoczonych, warto najpierw przejrzeć oferty poszczególnych linii lotniczych. Można zrobić to szybko i dokładnie, bez zbędnego wyszukiwania informacji w Internecie, korzystając z internetowych porównywarek cen, które przeszukują dostępne loty wszystkich linii lotniczych utrzymujących rejsy do USA. Systemy umożliwiają wyszukiwanie m.in. lotów krajowych, tanich linii lotniczych oraz lotów regularnymi liniami lotniczymi.

podroze do usa

Klienci mają możliwość bezpłatnej rezerwacji biletów, zarówno najbardziej znanych linii, jak i tych mniej popularnych. Mogą porównać ceny lotów do wybranego miejsca z Polski, również z uwzględnieniem przesiadek. Chcąc wybrać możliwie najtańszy lot, warto pamiętać o sezonowości połączeń – loty są droższe w okresach urlopowych i świątecznych. I tak np. podróż do Nowego Jorku będzie droższa w lipcu niż np. w maju.

Wiza przepustką do każdego miejsca w USA

Aby lot do Stanów Zjednoczonych był w ogóle możliwy, konieczne jest przede wszystkim posiadanie wizy, którą można uzyskać w konsulacie w Warszawie lub Krakowie. Trzeba czekać na nią około trzech miesięcy, więc warto już na początku okresu oczekiwania zarezerwować lot, gdyż to również obniży koszty podróży. Bezpośrednio można dolecieć z Polski do Chicago i Nowego Jorku, natomiast z przesiadkami możliwe jest dotarcie niemal do każdego zakątka Stanów Zjednoczonych.

Przygoda życia w zasięgu ręki

Po uzyskaniu wizy i rezerwacji biletu lotniczego, pozostaje już tylko spakować bagaż i wyruszyć za ocean, by przeżyć być może największą przygodę swojego życia. Niektórzy turyści przylatują do USA, by poznać klimat, zabytki, parki narodowe i specyfikę tego niezwykle interesującego państwa. Inni decydują się na podjęcie pracy i realizowanie swoich marzeń o lepszym życiu w Ameryce, czyli dążą do spełnienia swojego amerykańskiego snu. Są również tacy, którzy próbują połączyć zwiedzanie z pracą. A w Stanach jest naprawdę co zwiedzać i każdy może znaleźć najciekawsze dla siebie atrakcje. Turystów przyciągają głównie takie amerykańskie miasta, jak: Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Natomiast tych, którzy wolą podziwiać piękno natury, zainteresuje z pewnością Wielki Kanion Kolorado w Arizonie oraz Yellowstone National Park, będący najstarszym parkiem narodowym na świecie. Największą liczbę Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia znajdziemy w Chicago, które jest trzecim, co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Koszulka nie musi być nudna! Najciekawsze printy na t-shirtach

Lifestyle moda t-shirt ubranie

Kobiety ponoć nigdy nie mają się w co ubrać, mimo tego, że szafa się nie domyka, a a na koncie bankowym uruchomiono debet. Dla tych niezdecydowanych, grymaszących i prawdziwym fashionetek rozwiązaniem są t-shirty. Dlaczego akurat one? Ponieważ pasują do wielu stylizacji, sprawdzą się na spacer z psem, jak i spotkanie na mieście czy randkę. Idealne do sportowego obuwia, jak i zwiewnej, dziewczęcej spódnicy. Poznaj najmodniejsze wzory koszulkowe.

Colorful, czyli wiosna w akcji

Białe t-shirty, które wkładałaś na zajęcia z wuefu już dawno poszły do lamusa albo szatni sportowców. W ofercie wielu marek odzieżowych zaczęły pojawiać się dotąd niespotykane połączenia kolorów. Tradycyjną czerń zaczęły zastępować intensywne oranże, seledyny i rażące róże. Gładkie, jednokolorowe lub będące połączeniem wielu nieregularnych kształtów i kolorów w postaci barwnych azteckich wzorów. I wcale nie chodzi o to, by z 20 m być widoczną. Jaskrawe kolory symbolizują radość życia, szczęście oraz…miłość. Dlatego jeśli czujesz się kwitnąco, wyraź to za pomocą neonowej koszulki, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Koty z gwiezdnej galaktyki

Ekscentrycznym pomysłem mogłoby się wydawać przeniesienie ulubieńca Internetu – kota – pana galaktyki do rzeczywistości pozainternetowej. A jednak, kot wraz z galaktyczną świtą zawładnął światem marek odzieżowych. Do zwierzaka dołączyły także znane każdemu z dzieciństwa kucyki pony czy misie przytulanki, które zdobią koszulki niejednej z pań. Jeśli jesteś miłośnikiem kotów ta koszulka jest dla Ciebie!

Weź mnie spersonalizuj

Współcześnie wszystko, co wyraża mnie jako jednostkę, unikalną i niepowtarzalną jest w cenie. Dlatego w zestawieniu nie możemy pominąć spersonalizowanej odzieży, którą zdobią niewybredne hasła. Szturmem zdobywane są koszulki z napisami: „kobieta bez serca, ale z rozumem”, „dziękuję, nie słodzę”, „jedzenie samo się nie zrobi” czy „chujowa pani domu”. Napisy mówią co nieco o właścicielu koszulki, a nierzadko wywołują salwy pozytywnego śmiechu.

Bądź hippi

Era hipisów ponoć przeminęła wraz z prawdziwym Woodstockiem, a hipisi stali się statecznymi ojcami i przykładnymi matkami. Jednak współczesna moda pozwala na to, by to, co nosisz w sercu pokazać na zewnątrz. Dlatego aby wyrazić siebie możesz założyć hipisowską koszulkę. Kwieciste wzory i frędzle znów są w modzie.

Natura górą!

Jeśli jesteś eteryczną dziewczyną oraz kochasz florę i faunę, te koszulki będą idealne dla ciebie! Florystyczne printy zdobią wiele modeli koszulek. T-shirty mogą być subtelne, ozdobione jedynie rysunkiem pastelowego rumianku lub maku z polnych łąk. Mogą także pokazywać nieujarzmioną naturę w postaci gąszczy niebezpiecznej dżungli, spienionej Niagary czy wybuchów wulkanów, które lawa zdobi wierzch koszulki.

Pani z bollywood

Koszulki coraz częściej prezentują wzory zaczerpnięte z innych kultur. Jeśli uwielbiasz indyjskie jedzenie, jednak nie masz odwagi założyć tradycyjnego sari kompromisem będzie koszulka z orientalnym wzorem, gdzie intensywne barwy będą układały się w finezyjne kształty.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze