Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Akcesoria niezbędne podczas zabawy w paintball

Rozrywka

Od kilku lat paintball święci triumfy wśród rozrywek w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to zabawa skupiająca grupy znajomych, wywołująca wiele emocji, a także znacząco podnosząca poziom adrenaliny. Powstają coraz to nowe scenariusze tej gry, mające na celu urozmaicenie poszczególnych rozgrywek, dzięki czemu nawet po wielu przebytych rundach, każdy z napięciem czeka na kolejne zadania. Jeśli jednak zabawa ta pochłonęła Cię do reszty, warto zaopatrzyć się we własny sprzęt, aby nie tracić pieniędzy na ciągłe wypożyczanie niezbędnych akcesoriów.

 

Marker paintballowy

Marker, czyli broń z której strzelamy kolorowymi kulkami, jest pierwszą niezbędną rzeczą, o którą należy zadbać. Wybierając ją warto jednak zastanowić się, w jakich warunkach będziemy z niej korzystać. Jeśli jest Ci ona potrzeba do wspólnych zabaw z rodziną lub znajomymi, nie musisz nadwyrężać swojego portfela, gdyż wystarczy Ci najprostszy model markera. W przypadku, gdy paintball staje się Twoim hobby, sam będziesz pragnął sprzętu o lepszych parametrach, z którym będziesz mógł się zmierzyć z innymi graczami. Niezbędna wówczas staje się wydajność urządzenia, aby butla ze sprężonym powietrzem wystarczyła Ci na całą grę. Innym atutem jest możliwość strzelania seriami – droższe urządzenia posiadają funkcję, w której możemy strzelać aż do momentu puszczenia spustu. Należy również zadbać, aby karabin łatwo się rozbierał, gdyż przy częstej jego eksploatacji wymaga on dokładnego i regularnego czyszczenia.

Amunicja do markerów

Sam marker nie pozwoli Ci jednak strzelać, zatem powinieneś zaopatrzyć się w specjalne naboje. Amunicja do paintballu wypełniona jest różnokolorowymi farbkami, dzięki czemu po utrafieniu przeciwnika nie może się on wyłgać, że nie dostał kulką. Na naszym rynku wybór produktu jest szeroki, a zatem nie jest specjalnie drogi. Możesz zatem swobodnie wybierać barwę kulek, ich rozmiar natomiast zależy od Twoich zapotrzebowań oraz możliwości Twojego markera. W związku z bardziej rozbudowanymi scenariuszami poszczególnych gier, dostępne są również kulki snajperskie, posiadające większy zasięg oraz bardziej zbilansowaną konstrukcję, dzięki czemu łatwiej osiągają celu.

Dodatkowe akcesoria

Do sprawnego działania markera niezbędna jest również butla napełniona dwutlenkiem węgla, stanowiąca napęd naszego sprzętu. Butla jednak nie powinna być dużych rozmiarów, gdyż przeszkadzałaby w czasie rozgrywki. Podczas zabawy przydatny będzie również kolimator, przeznaczony do błyskawicznego namierzania celu. Dzięki niemu Twoi przeciwnicy nie będą mieli szans w bezpośrednich starciach z Tobą.

Bezpieczna odzież

Paintball, pomimo że jest tylko zabawą, może czasem zaboleć. Kulki wylatujące z markerów z dużą prędkością potrafią uszkodzić gołą skórę, zatem należy zadbać o odpowiednie przygotowanie się do rozgrywki. Przede wszystkim niezbędna będzie maska, która zabezpieczy nie tylko naszą twarz, lecz również delikatną skórę na szyi. Ważne, aby sprzęt posiadał szybkę wyposażoną w powłokę zapobiegającą parowaniu, dzięki czemu będziesz miał przez cały czas doskonałą widoczność. Warto zainwestować również w ochraniacze na kolana i łokcie, bowiem podczas tak intensywnej rozgrywki potrzebujesz maksymalnego komfortu, który umożliwi Ci bezpieczne upadanie. Reszta stroju zależy od Ciebie – owszem, można kupić specjalne kombinezony, lecz równie dobrze wykorzystać można zwykłe ubrania wykonane z grubszych materiałów, które będą amortyzowały uderzające Cię kulki.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych gier towarzyskich.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Zabawki dla dzieci – trendy 2015

Rozrywka Spielwarenmesse targi

Co roku w Norymberdze odbywają się największe i najważniejsze w Europie targi zabawek – Spielwarenmesse. Firmy produkujące zabawki maja szansę zaprezentować tam swoje najnowsze produkty. Wybrani eksperci wyłaniają również najważniejsze trendy w branży, wyróżniając produkty innowacyjne oraz przyznają nagrody zabawkom podzielone na kategorie wiekowe. W tym roku wyłoniono trzy najważniejsze trendy – Beyond Reality, Express Yourself oraz Little Scientists.

Beyond Reality to zabawki wykorzystujące najnowsze technologie. W tej kategorii znajdują się różne urządzenia elektroniczne, drukarki 3D oraz zabawki reagujące na ruch i głos. Eksperci docenili producentów, którzy wykorzystują technologię i dopasowują ja do potrzeb najmłodszych. Wydaje się to dobrym posunięciem – lepiej, żeby dzieci posługiwały się urządzeniami specjalnie dla nich niż podbierały rodzicom tablety i smartfony. Ma to również związek z obecnym trendem dążącym do miniaturyzacji różnych przedmiotów. Producenci zabawek często proponowali wersje mini dla dzieci – zaczynając do resoraków i innych modeli po małe wersje pralek i odkurzaczy. Tym razem są to dziecięcy smartwatch, mała drukarka 3D, pozwalająca na tworzenie zabawkowych figurek, interaktywny dinozaur reagujący na ruch i polecenia głosowe oraz robot, którego można samodzielnie zaprogramować.

Robot pasuje również do kolejnej kategorii – Little Scientists, czyli mali naukowcy. Tutaj znajdują się zabawki edukacyjne, zaznajamiające dzieci z najnowszą technologią, czyli zabawki konstrukcyjne, uczące samodzielnego i logicznego myślenia, a także wyjaśniające działanie przyrody. W ten trend wpisują się małe mikroskopy, nowoczesne modele uczące praw fizyki i pozwalające na stworzenie imponujących konstrukcji. Eksperci zwrócili uwagę na nowoczesne klocki rozwijające sprawność ruchową i pozwalające przenieść do rzeczywistości zaprojektowane budowle. Wyróżniono model insekta, małego architekta, rozkładany ludzki tors, uczący biologii człowieka, zestawy do samodzielnej budowy robotów, w tym napędzanych energią solarną oraz działający model wiatraka do zbierania białej energii. Wymiar edukacyjny tych modeli jest nieprzecenienia – dziecko najpierw je składa, zaznajamiając się w tym czasie z różnymi prawami fizyki i biologii, od podstaw ucząc się zasad ich funkcjonowania. Dorośli zapewne też na tym skorzystają.

Kategoria Express Yourself promuje wyrażanie siebie przez szeroko pojętą kreatywność. Nacisk położono na zabawki rozwijające zdolności manualne, rozwój osobowości przez tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów. Wyróżniono zestaw do ozdabiania ubrań dla lalek, pozwalający wykonać wyjątkowe kreacje. Z modą związana jest także torba, posiadająca miejsce na umieszczenie wybranej fotografii. Na uwagę zasługuje również mini maszyna dziewiarska, na której można samodzielnie wykonać na przykład szalik. Ciekawość ekspertów wzbudziła także model z tektury, który dziecko własnoręcznie składa i koloruje według swojej fantazji.

Trendy w zabawkach dla dzieci na 2015 rok są bardzo interesujące. Eksperci zwrócili uwagę na różne aspekty rozwoju najmłodszych, a także na udział rodzica w zabawie – wszystkie wybrane przedmioty są równie interesujące dla dorosłych.

Udostępnij Komentarze

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze