Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zabawki dla dzieci – trendy 2015

Rozrywka

Co roku w Norymberdze odbywają się największe i najważniejsze w Europie targi zabawek – Spielwarenmesse. Firmy produkujące zabawki maja szansę zaprezentować tam swoje najnowsze produkty. Wybrani eksperci wyłaniają również najważniejsze trendy w branży, wyróżniając produkty innowacyjne oraz przyznają nagrody zabawkom podzielone na kategorie wiekowe. W tym roku wyłoniono trzy najważniejsze trendy – Beyond Reality, Express Yourself oraz Little Scientists.

Beyond Reality to zabawki wykorzystujące najnowsze technologie. W tej kategorii znajdują się różne urządzenia elektroniczne, drukarki 3D oraz zabawki reagujące na ruch i głos. Eksperci docenili producentów, którzy wykorzystują technologię i dopasowują ja do potrzeb najmłodszych. Wydaje się to dobrym posunięciem – lepiej, żeby dzieci posługiwały się urządzeniami specjalnie dla nich niż podbierały rodzicom tablety i smartfony. Ma to również związek z obecnym trendem dążącym do miniaturyzacji różnych przedmiotów. Producenci zabawek często proponowali wersje mini dla dzieci – zaczynając do resoraków i innych modeli po małe wersje pralek i odkurzaczy. Tym razem są to dziecięcy smartwatch, mała drukarka 3D, pozwalająca na tworzenie zabawkowych figurek, interaktywny dinozaur reagujący na ruch i polecenia głosowe oraz robot, którego można samodzielnie zaprogramować.

Robot pasuje również do kolejnej kategorii – Little Scientists, czyli mali naukowcy. Tutaj znajdują się zabawki edukacyjne, zaznajamiające dzieci z najnowszą technologią, czyli zabawki konstrukcyjne, uczące samodzielnego i logicznego myślenia, a także wyjaśniające działanie przyrody. W ten trend wpisują się małe mikroskopy, nowoczesne modele uczące praw fizyki i pozwalające na stworzenie imponujących konstrukcji. Eksperci zwrócili uwagę na nowoczesne klocki rozwijające sprawność ruchową i pozwalające przenieść do rzeczywistości zaprojektowane budowle. Wyróżniono model insekta, małego architekta, rozkładany ludzki tors, uczący biologii człowieka, zestawy do samodzielnej budowy robotów, w tym napędzanych energią solarną oraz działający model wiatraka do zbierania białej energii. Wymiar edukacyjny tych modeli jest nieprzecenienia – dziecko najpierw je składa, zaznajamiając się w tym czasie z różnymi prawami fizyki i biologii, od podstaw ucząc się zasad ich funkcjonowania. Dorośli zapewne też na tym skorzystają.

Kategoria Express Yourself promuje wyrażanie siebie przez szeroko pojętą kreatywność. Nacisk położono na zabawki rozwijające zdolności manualne, rozwój osobowości przez tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów. Wyróżniono zestaw do ozdabiania ubrań dla lalek, pozwalający wykonać wyjątkowe kreacje. Z modą związana jest także torba, posiadająca miejsce na umieszczenie wybranej fotografii. Na uwagę zasługuje również mini maszyna dziewiarska, na której można samodzielnie wykonać na przykład szalik. Ciekawość ekspertów wzbudziła także model z tektury, który dziecko własnoręcznie składa i koloruje według swojej fantazji.

Trendy w zabawkach dla dzieci na 2015 rok są bardzo interesujące. Eksperci zwrócili uwagę na różne aspekty rozwoju najmłodszych, a także na udział rodzica w zabawie – wszystkie wybrane przedmioty są równie interesujące dla dorosłych.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Prezenty, których nie należy dawać kobiecie

Rozrywka podarunki prezenty prezenty dla kobiety

Kobieta jest istotą niezwykle wrażliwą, zatem należy uważać podczas wybierania prezentu dla ukochanej. Łatwo jest urazić jej uczucia, nawet nie mając takiego zamiaru, zatem podczas poszukiwania upominku urodzinowego dobrze przemyśl sprawę. A najlepiej poradź się w tej kwestii najlepszej przyjaciółki swojej partnerki.

1. Żelazko, czyli sprzęt RTV i AGD na celowniku

Prezenty powinny sprawiać nam frajdę, a także być doskonałym przekaźnikiem uczuć jakie żywimy do drugiej osoby. Nie zdziw się więc, jeśli Twoja kobieta po otrzymaniu żelazka będzie chciała Ci przeprasować ręce. Pomyśli wówczas, że być może do tej pory uważałeś, że niedokładnie prasowała koszule, lub że jej miejsce jest w domu, gdzie ma dbać o porządek– podczas kiedy jubilatka powinna cieszyć się swoim świętem w eleganckiej restauracji lub na dobrym filmie w kinie. Żelazko to oczywiście przykład, ponieważ podobna reakcja może zdarzyć się w przypadku blendera, odkurzacza oraz pralki. Wyobraź sobie, że marzyłeś o nowej części FIFY na konsolę, a na urodziny otrzymujesz nowe wiertła do wiertarki. Fajnie?

2. Kremy przeciwzmarszczkowe oraz inne kosmetyki

Kupowanie kosmetyków jest to ryzykowny pomysł, ponieważ kobieta w tym zakresie najlepiej sama o siebie zadba. Doskonale wie kiedy musi zmienić szampon na inny i jaki dezodorant nie zostawia białych śladów na ubraniach. Jeżeli chodzi natomiast o kremy przeciwzmarszczkowe… bezpieczniej jest unikać tematów zmarszczek. Być może zauważyłeś, że żona korzysta z tych specyfików i chciałeś ją mile zaskoczyć jednym z nich, jednak możesz zostać źle odebrany. Po pierwsze pomyśli, że wygląda staro, a po drugie, że krem którego używała do tej pory, czyli również Twój upominek, zwyczajnie nie działa. W związku z tym zdecydowanie odradzamy kosmetyki.

3. Rozmaite akcesoria dla dzieci

Wiele osób popełnia ten kardynalny błąd. Kobieta po urodzeniu dziecka poświęca mu wiele czasu i jest w stanie zrobić dla niego wszystko. Nie znaczy to jednak że w dniu swoich urodzin chce zostać obdarowana paczką pieluch lub supernowoczesnym termometrem, który wykryje gorączkę w 2 sekundy. W momencie gdy została matką nie przestała być przecież kobietą z własnymi zainteresowaniami i potrzebami, która chciałaby pójść do teatru w nowej biżuterii. Pozwól swojej żonie na chwilę oderwać się od matczynych obowiązków i zafunduj jej lepiej relaksujące wyjście do spa.

4. Perfumy

Jest to chybiony prezent przede wszystkim z tego względu, że ciężko jest trafić w czyjeś zapachowe gusta. Być może jednak Twoja partnerka od lat korzysta z jednego rodzaju perfum i myślisz, że będzie zadowolona, kiedy jej podarujesz kolejny flakonik? Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim nie będzie to niespodzianka na którą czekała i będzie sobie zdawała sprawę, że niespecjalnie się wysiliłeś wymyślając upominek. Ponadto jeśli trafisz w zły czas, może się okazać, że właśnie planowała zastąpić, lub już zastąpiła zapach na inny, gdyż potrzebowała odświeżyć swój styl. Cóż, w końcu  kobieta zmienną jest.

Bardziej udane prezenty znajdziemy pod tym adresem.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze