Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rzecz o prawidłowym spożywaniu posiłków

Lifestyle

W dzisiejszych czasach bardzo często posiłki spożywane są byle jak i byle gdzie. Jest to podstawowy błąd w żywieniu jaki można popełnić. Może on powodować dużo nieprzyjemnych konsekwencji, które odbiją się na Twoim późniejszym zdrowiu. Więcej na ten temat przeczytasz:

http://www.kobiecybialystok.pl/gdzie-wlasciwie-powinno-sie-spozywac-posilki/

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Co to jest smoking

Lifestyle

Pod nazwą „Smoking” kryje się męski strój wieczorowy nie tak oficjalny jak frak, jednak bardziej elegancki od garnituru. W dobrym tonie jest pamiętanie, iż nigdy nie nosi się go przed godziną dziewiętnastą – chyba że jest to ślub lub wesele. W momencie gdy mężczyzna zakłada te typ ubioru, jego partnerka obowiązkowo musi mieć założoną długą suknię wieczorową.

Podstawowymi elementami smokingu są:

  1. Czarna, jedno lub dwurzędowa marynarka, z gładkimi jedwabnymi lub atłasowymi, klapami bądź z kołnierzem szalowym (w krajach cieplejszych niż Europa dopuszcza się marynarkę beżową.

  2. Obowiązkowo czarne spodnie z lampasem z atłasu.

  3. Koszula biała z wykładanym kołnierzykiem.

  4. Biała lub czarna kamizelka bądź tak zwany „pas hiszpański” (czyli atłasowy).

  5. Muszka, koniecznie czarna.

Przy tego typu ubiorze dozwolone są tylko buty typu oxford (czyli „wiedenki”) z przyszwą zamkniętą (nie chodzi o lakierki!), czarne skarpety, a także spinki w tym samym kolorze. Najlepiej zrezygnować z zegarka na rękę, a już szczególnie, jeśli ma on metalową bransoletę.

W brustaszy (kieszonce) znajdować się musi poszetka (biała chusteczka). To co odróżnia marynarkę smokingową od zwykłej, to brak widocznych patek przy kieszeniach. Aby smoking nie ulegał ciągłemu gnieceniu winien być wykonany z wełny niskoskrętnej, o dużej gramaturze, a już idealnie byłoby gdyby była to tkanina o tradycyjnym splocie barathea.

Jako, że smoking to ubiór wywodzący się od Angielskich gentlemanów, musi być on również dostosowany do krajów tropikalnych bądź przyjęć na powietrzu czy pokładach statków – dopuszcza się wtedy marynarki w kolorze ecru czy białym z klapami wyłożonymi atłasem. Spodnie jednak, niezmiennie, pozostać muszą czarne.

Smoking stanowi więc bardzo elegancki strój przeznaczony na konkretne okazje. Czy w dzisiejszych czasach jest on przeżytkiem? Nie należy absolutnie tak myśleć, tylko ubierać go, po uprzednim przemyśleniu całej kompozycji, a przede wszystkim zachowaniu powyższych zasad.

Na mniej formalne okazje istnieje wiele innych rodzajów ubrań i nie zakładaj na nie czegoś, co jest związane z pewnymi określonymi wyraźnie momentami dnia lub życia.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze