Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rzecz o prawidłowym spożywaniu posiłków

Lifestyle

W dzisiejszych czasach bardzo często posiłki spożywane są byle jak i byle gdzie. Jest to podstawowy błąd w żywieniu jaki można popełnić. Może on powodować dużo nieprzyjemnych konsekwencji, które odbiją się na Twoim późniejszym zdrowiu. Więcej na ten temat przeczytasz:

http://www.kobiecybialystok.pl/gdzie-wlasciwie-powinno-sie-spozywac-posilki/

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Co to jest smoking

Lifestyle

Pod nazwą „Smoking” kryje się męski strój wieczorowy nie tak oficjalny jak frak, jednak bardziej elegancki od garnituru. W dobrym tonie jest pamiętanie, iż nigdy nie nosi się go przed godziną dziewiętnastą – chyba że jest to ślub lub wesele. W momencie gdy mężczyzna zakłada te typ ubioru, jego partnerka obowiązkowo musi mieć założoną długą suknię wieczorową.

Podstawowymi elementami smokingu są:

 1. Czarna, jedno lub dwurzędowa marynarka, z gładkimi jedwabnymi lub atłasowymi, klapami bądź z kołnierzem szalowym (w krajach cieplejszych niż Europa dopuszcza się marynarkę beżową.

 2. Obowiązkowo czarne spodnie z lampasem z atłasu.

 3. Koszula biała z wykładanym kołnierzykiem.

 4. Biała lub czarna kamizelka bądź tak zwany „pas hiszpański” (czyli atłasowy).

 5. Muszka, koniecznie czarna.

Przy tego typu ubiorze dozwolone są tylko buty typu oxford (czyli „wiedenki”) z przyszwą zamkniętą (nie chodzi o lakierki!), czarne skarpety, a także spinki w tym samym kolorze. Najlepiej zrezygnować z zegarka na rękę, a już szczególnie, jeśli ma on metalową bransoletę.

W brustaszy (kieszonce) znajdować się musi poszetka (biała chusteczka). To co odróżnia marynarkę smokingową od zwykłej, to brak widocznych patek przy kieszeniach. Aby smoking nie ulegał ciągłemu gnieceniu winien być wykonany z wełny niskoskrętnej, o dużej gramaturze, a już idealnie byłoby gdyby była to tkanina o tradycyjnym splocie barathea.

Jako, że smoking to ubiór wywodzący się od Angielskich gentlemanów, musi być on również dostosowany do krajów tropikalnych bądź przyjęć na powietrzu czy pokładach statków – dopuszcza się wtedy marynarki w kolorze ecru czy białym z klapami wyłożonymi atłasem. Spodnie jednak, niezmiennie, pozostać muszą czarne.

Smoking stanowi więc bardzo elegancki strój przeznaczony na konkretne okazje. Czy w dzisiejszych czasach jest on przeżytkiem? Nie należy absolutnie tak myśleć, tylko ubierać go, po uprzednim przemyśleniu całej kompozycji, a przede wszystkim zachowaniu powyższych zasad.

Na mniej formalne okazje istnieje wiele innych rodzajów ubrań i nie zakładaj na nie czegoś, co jest związane z pewnymi określonymi wyraźnie momentami dnia lub życia.

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze