Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Co to jest smoking

Lifestyle

Pod nazwą „Smoking” kryje się męski strój wieczorowy nie tak oficjalny jak frak, jednak bardziej elegancki od garnituru. W dobrym tonie jest pamiętanie, iż nigdy nie nosi się go przed godziną dziewiętnastą – chyba że jest to ślub lub wesele. W momencie gdy mężczyzna zakłada te typ ubioru, jego partnerka obowiązkowo musi mieć założoną długą suknię wieczorową.

Podstawowymi elementami smokingu są:

  1. Czarna, jedno lub dwurzędowa marynarka, z gładkimi jedwabnymi lub atłasowymi, klapami bądź z kołnierzem szalowym (w krajach cieplejszych niż Europa dopuszcza się marynarkę beżową.

  2. Obowiązkowo czarne spodnie z lampasem z atłasu.

  3. Koszula biała z wykładanym kołnierzykiem.

  4. Biała lub czarna kamizelka bądź tak zwany „pas hiszpański” (czyli atłasowy).

  5. Muszka, koniecznie czarna.

Przy tego typu ubiorze dozwolone są tylko buty typu oxford (czyli „wiedenki”) z przyszwą zamkniętą (nie chodzi o lakierki!), czarne skarpety, a także spinki w tym samym kolorze. Najlepiej zrezygnować z zegarka na rękę, a już szczególnie, jeśli ma on metalową bransoletę.

W brustaszy (kieszonce) znajdować się musi poszetka (biała chusteczka). To co odróżnia marynarkę smokingową od zwykłej, to brak widocznych patek przy kieszeniach. Aby smoking nie ulegał ciągłemu gnieceniu winien być wykonany z wełny niskoskrętnej, o dużej gramaturze, a już idealnie byłoby gdyby była to tkanina o tradycyjnym splocie barathea.

Jako, że smoking to ubiór wywodzący się od Angielskich gentlemanów, musi być on również dostosowany do krajów tropikalnych bądź przyjęć na powietrzu czy pokładach statków – dopuszcza się wtedy marynarki w kolorze ecru czy białym z klapami wyłożonymi atłasem. Spodnie jednak, niezmiennie, pozostać muszą czarne.

Smoking stanowi więc bardzo elegancki strój przeznaczony na konkretne okazje. Czy w dzisiejszych czasach jest on przeżytkiem? Nie należy absolutnie tak myśleć, tylko ubierać go, po uprzednim przemyśleniu całej kompozycji, a przede wszystkim zachowaniu powyższych zasad.

Na mniej formalne okazje istnieje wiele innych rodzajów ubrań i nie zakładaj na nie czegoś, co jest związane z pewnymi określonymi wyraźnie momentami dnia lub życia.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak ubrania wpływają na sylwetkę?

Lifestyle

Czy ubrania mogą kształtować sylwetkę? Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć jak to się przedstawia i dlaczego warto ubierać się tak, a nie inaczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/