Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Co to jest smoking

Lifestyle

Pod nazwą „Smoking” kryje się męski strój wieczorowy nie tak oficjalny jak frak, jednak bardziej elegancki od garnituru. W dobrym tonie jest pamiętanie, iż nigdy nie nosi się go przed godziną dziewiętnastą – chyba że jest to ślub lub wesele. W momencie gdy mężczyzna zakłada te typ ubioru, jego partnerka obowiązkowo musi mieć założoną długą suknię wieczorową.

Podstawowymi elementami smokingu są:

  1. Czarna, jedno lub dwurzędowa marynarka, z gładkimi jedwabnymi lub atłasowymi, klapami bądź z kołnierzem szalowym (w krajach cieplejszych niż Europa dopuszcza się marynarkę beżową.

  2. Obowiązkowo czarne spodnie z lampasem z atłasu.

  3. Koszula biała z wykładanym kołnierzykiem.

  4. Biała lub czarna kamizelka bądź tak zwany „pas hiszpański” (czyli atłasowy).

  5. Muszka, koniecznie czarna.

Przy tego typu ubiorze dozwolone są tylko buty typu oxford (czyli „wiedenki”) z przyszwą zamkniętą (nie chodzi o lakierki!), czarne skarpety, a także spinki w tym samym kolorze. Najlepiej zrezygnować z zegarka na rękę, a już szczególnie, jeśli ma on metalową bransoletę.

W brustaszy (kieszonce) znajdować się musi poszetka (biała chusteczka). To co odróżnia marynarkę smokingową od zwykłej, to brak widocznych patek przy kieszeniach. Aby smoking nie ulegał ciągłemu gnieceniu winien być wykonany z wełny niskoskrętnej, o dużej gramaturze, a już idealnie byłoby gdyby była to tkanina o tradycyjnym splocie barathea.

Jako, że smoking to ubiór wywodzący się od Angielskich gentlemanów, musi być on również dostosowany do krajów tropikalnych bądź przyjęć na powietrzu czy pokładach statków – dopuszcza się wtedy marynarki w kolorze ecru czy białym z klapami wyłożonymi atłasem. Spodnie jednak, niezmiennie, pozostać muszą czarne.

Smoking stanowi więc bardzo elegancki strój przeznaczony na konkretne okazje. Czy w dzisiejszych czasach jest on przeżytkiem? Nie należy absolutnie tak myśleć, tylko ubierać go, po uprzednim przemyśleniu całej kompozycji, a przede wszystkim zachowaniu powyższych zasad.

Na mniej formalne okazje istnieje wiele innych rodzajów ubrań i nie zakładaj na nie czegoś, co jest związane z pewnymi określonymi wyraźnie momentami dnia lub życia.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak ubrania wpływają na sylwetkę?

Lifestyle

Czy ubrania mogą kształtować sylwetkę? Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć jak to się przedstawia i dlaczego warto ubierać się tak, a nie inaczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/