Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Co to jest smoking

Lifestyle

Pod nazwą „Smoking” kryje się męski strój wieczorowy nie tak oficjalny jak frak, jednak bardziej elegancki od garnituru. W dobrym tonie jest pamiętanie, iż nigdy nie nosi się go przed godziną dziewiętnastą – chyba że jest to ślub lub wesele. W momencie gdy mężczyzna zakłada te typ ubioru, jego partnerka obowiązkowo musi mieć założoną długą suknię wieczorową.

Podstawowymi elementami smokingu są:

  1. Czarna, jedno lub dwurzędowa marynarka, z gładkimi jedwabnymi lub atłasowymi, klapami bądź z kołnierzem szalowym (w krajach cieplejszych niż Europa dopuszcza się marynarkę beżową.

  2. Obowiązkowo czarne spodnie z lampasem z atłasu.

  3. Koszula biała z wykładanym kołnierzykiem.

  4. Biała lub czarna kamizelka bądź tak zwany „pas hiszpański” (czyli atłasowy).

  5. Muszka, koniecznie czarna.

Przy tego typu ubiorze dozwolone są tylko buty typu oxford (czyli „wiedenki”) z przyszwą zamkniętą (nie chodzi o lakierki!), czarne skarpety, a także spinki w tym samym kolorze. Najlepiej zrezygnować z zegarka na rękę, a już szczególnie, jeśli ma on metalową bransoletę.

W brustaszy (kieszonce) znajdować się musi poszetka (biała chusteczka). To co odróżnia marynarkę smokingową od zwykłej, to brak widocznych patek przy kieszeniach. Aby smoking nie ulegał ciągłemu gnieceniu winien być wykonany z wełny niskoskrętnej, o dużej gramaturze, a już idealnie byłoby gdyby była to tkanina o tradycyjnym splocie barathea.

Jako, że smoking to ubiór wywodzący się od Angielskich gentlemanów, musi być on również dostosowany do krajów tropikalnych bądź przyjęć na powietrzu czy pokładach statków – dopuszcza się wtedy marynarki w kolorze ecru czy białym z klapami wyłożonymi atłasem. Spodnie jednak, niezmiennie, pozostać muszą czarne.

Smoking stanowi więc bardzo elegancki strój przeznaczony na konkretne okazje. Czy w dzisiejszych czasach jest on przeżytkiem? Nie należy absolutnie tak myśleć, tylko ubierać go, po uprzednim przemyśleniu całej kompozycji, a przede wszystkim zachowaniu powyższych zasad.

Na mniej formalne okazje istnieje wiele innych rodzajów ubrań i nie zakładaj na nie czegoś, co jest związane z pewnymi określonymi wyraźnie momentami dnia lub życia.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Jak ubrania wpływają na sylwetkę?

Lifestyle

Czy ubrania mogą kształtować sylwetkę? Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć jak to się przedstawia i dlaczego warto ubierać się tak, a nie inaczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/