Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jak ubrania wpływają na sylwetkę?

Lifestyle

Czy ubrania mogą kształtować sylwetkę? Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć jak to się przedstawia i dlaczego warto ubierać się tak, a nie inaczej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/

Udostępnij

Historia krawatów

Lifestyle

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą modę bez krawata. Ten nieodłączny element męskiego stroju (ale także czasem i kobiecego) wydaje się być niezastąpionym ozdobnikiem w przypadku koszul, garniturów czy innych eleganckich kompozycji.

Historia z nim związana jest nie mniej ciekawa niż sposoby jego wiązania. Wszystko zaczyna się w roku 1660, kiedy to w rocznicę zwycięstwa nad Turkami, chorwacki regiment wizytował Paryż. Ludwik XVI, niezwykle czuły na punkcie ubioru i mody, wychwycił od raz kolorowe i jedwabne chusteczki jakimi zdobyli swoje szyje przybyli z południowego wschodu żołnierze. „Royal Cravattes” to skutek tej fascynacji – regiment wojska stworzony z fascynacji tą moda. Co ciekawe, omawiany władca zatrudnił „cravatoera”, który dbać miał wyłącznie o jego „cravates”.

Niedługo później zwyczaj noszenia krawatów przeniósł się do innych części kontynentu, a także na Wyspy Brytyjskie. Doszło bowiem do sytuacji, gdy żaden gentelman nie mógł być dobrze ubrany bez czegoś związanego pod szyją. Co więcej, im bardziej dekoracyjne tym uznawano to za bardziej wytwornie/

Ciekawych informacji dostarcza archeologia – żołnierze cesarza Shi Huang Ti (260-209 p.n.e.) mieli zazwyczaj zawiązane wokół szyi chusty. „Focale” to z kolei szale noszone przez legionistów rzymskich.

Z krawatami w Polsce wiąże się jedna zabawna historia. W czasach PRL rząd obiecał społeczeństwu, i żadnych podwyżek towarów nie będzie. Aby je wprowadzić ale jednocześnie dotrzymać słowa nazwy wielu przedmiotów po prostu pozmieniano – „wbijak gwoździ” (młotek) czy „zwis męski” (krawat) zdrożały, podczas gdy stare nazwy po prostu wycofano z obiegu.

Do czego najlepiej nosić krawat? Przede wszystkim do koszuli, najlepiej w połączeniu z garniturem. Oczywiście, jeśli rozsądnie zestawisz każdy element, wówczas mogą to być i mniej formalne stroje jednak bardzo uważaj z takimi eksperymentami.

Krawat, o ile jest dobrze dobrany, stanowi więc podkreślenie dobrego gustu osoby go noszącej, a także pokazuje, iż szanuje ona tych z którymi się spotkała.

Udostępnij Komentarze

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze