Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jak ubrania wpływają na sylwetkę?

Lifestyle

Czy ubrania mogą kształtować sylwetkę? Oczywiście, że tak! Warto wiedzieć jak to się przedstawia i dlaczego warto ubierać się tak, a nie inaczej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://magruk.pl/jakie-ubrania-optycznie-wysmukla-sylwetke/

Udostępnij

Historia krawatów

Lifestyle

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą modę bez krawata. Ten nieodłączny element męskiego stroju (ale także czasem i kobiecego) wydaje się być niezastąpionym ozdobnikiem w przypadku koszul, garniturów czy innych eleganckich kompozycji.

Historia z nim związana jest nie mniej ciekawa niż sposoby jego wiązania. Wszystko zaczyna się w roku 1660, kiedy to w rocznicę zwycięstwa nad Turkami, chorwacki regiment wizytował Paryż. Ludwik XVI, niezwykle czuły na punkcie ubioru i mody, wychwycił od raz kolorowe i jedwabne chusteczki jakimi zdobyli swoje szyje przybyli z południowego wschodu żołnierze. „Royal Cravattes” to skutek tej fascynacji – regiment wojska stworzony z fascynacji tą moda. Co ciekawe, omawiany władca zatrudnił „cravatoera”, który dbać miał wyłącznie o jego „cravates”.

Niedługo później zwyczaj noszenia krawatów przeniósł się do innych części kontynentu, a także na Wyspy Brytyjskie. Doszło bowiem do sytuacji, gdy żaden gentelman nie mógł być dobrze ubrany bez czegoś związanego pod szyją. Co więcej, im bardziej dekoracyjne tym uznawano to za bardziej wytwornie/

Ciekawych informacji dostarcza archeologia – żołnierze cesarza Shi Huang Ti (260-209 p.n.e.) mieli zazwyczaj zawiązane wokół szyi chusty. „Focale” to z kolei szale noszone przez legionistów rzymskich.

Z krawatami w Polsce wiąże się jedna zabawna historia. W czasach PRL rząd obiecał społeczeństwu, i żadnych podwyżek towarów nie będzie. Aby je wprowadzić ale jednocześnie dotrzymać słowa nazwy wielu przedmiotów po prostu pozmieniano – „wbijak gwoździ” (młotek) czy „zwis męski” (krawat) zdrożały, podczas gdy stare nazwy po prostu wycofano z obiegu.

Do czego najlepiej nosić krawat? Przede wszystkim do koszuli, najlepiej w połączeniu z garniturem. Oczywiście, jeśli rozsądnie zestawisz każdy element, wówczas mogą to być i mniej formalne stroje jednak bardzo uważaj z takimi eksperymentami.

Krawat, o ile jest dobrze dobrany, stanowi więc podkreślenie dobrego gustu osoby go noszącej, a także pokazuje, iż szanuje ona tych z którymi się spotkała.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze