Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szkoła bardziej niebezpieczna niż kopalnia

Polska

W poprzednim roku zginęło w szkołach 44 uczniów. W tym samym czasie w kopalniach zginęło 18 górników. W porównaniu z poprzednim rokiem szkolnym liczba śmiertelnych wypadków wśród uczniów wzrosła trzykrotnie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szkola-zabija-czesciej-niz-kopalnia-3311783.html

Udostępnij

Skąd się wzięły szelki?

Polska

Szelki to dziś jeden z dodatków ubioru, jaki noszą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Odznaczają się one kilkoma krojami oraz całą gamą kolorów. Co ważne, mają nie tylko funkcję praktyczną ale także ozdobną. Skąd się wzięły?

Ich historia rozpoczyna się około trzysta lat temu jednak na masową skalę produkować je zaczął w 1822 roku Albert Thurston. Pierwszymi ich użytkownikami byli przedstawiciele klasy robotniczej, ze względu na ich praktyczne zastosowanie i ułatwianie życia. Co więcej, bardzo wysoki stan ówczesnych spodni idealnie pasował do szelek.

Podczas pierwszej wojny światowej straciły one na popularności na korzyść paska, który większość mężczyzn kojarzyło z armii. Lata trzydzieste to już totalny regres i wyparcie na korzyść wspomnianych pasów.

Były jednak i grupy społeczne przywiązane w tym czasie do szelek – wystarczy spojrzeć na zdjęcia amerykańskich gangsterów z tamtych czasów – rzadko który nosił pas.

Rok 1938 to ankieta magazynu „Life” z której wynikało, iż sześćdziesiąt procent dorosłych Amerykanów płci męskiej wybiera do podtrzymywania spodni paski, a czterdzieści procent szelki. Tak naprawdę oznaczało to końcowy kres dominacji szelek, jaki miał miejsce przed Pierwszą Wojną Światową i ostateczne ugruntowanie się pozycji pasów. Nadal jednak nosiła je głównie kalsa robotnicza.

Czy dziś warto chodzić w szelkach? Z pewnością tak! Stanowią one bardzo fajne uzupełnienie ubioru, a w dodatku są czymś raczej rzadko spotykanym. Jeśli więc chcesz się wyróżnić z tłumu – załóż właśnie szelki!

Co do nich pasuje? Z pewnością wszelkie modele jeansów, jednak nie tylko one. Szelki świetnie odnajdą się w zestawieniach z garniturami, a także innymi typami bardziej eleganckich spodni i ubrań. Dla osób o konserwatywnym look’u przewidziano całą paletę kolorów stonowanych, dla ludzi lubiących krzykliwe kolory pozostają szelki w odcieniach czerwieni.

Warto do szelek zakładać stylowe buty, jeansy czy koszulki polo. Nie obejdzie się również bez dobrze lezących nakryć głowy.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze