Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

T-shirt – co warto wiedzieć zanim się go kupi?

Lifestyle

Banalna z pozoru decyzja o zakupie t-shirta powinna być jednak w pełnie świadoma. Jeśli nie wiesz na co zwracać uwagę, zanim go kupisz, ten artykuł jest dla Ciebie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://artelis.pl/artykuly/64388/Czym-warto-sie-kierowac-przy-wyborze-T-shirtu

Udostępnij

W co nie należy się ubierać?

Lifestyle

Kwestie ubioru i jego doboru często są materią dość drażliwą – w końcu praktycznie każdy człowiek może powiedzieć, iż ma „swój” gust. Inną kwestią pozostaje tolerancja na jego zewnętrzne objawy w postaci różnych ubiorów. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których nie wolno łamać, pomimo chęci zamanifestowania własnego „ja”.

Po pierwsze strój powinien być zawsze dostosowany do okazji. Grubym nietaktem jest przychodzenie na pogrzeb w trampkach i krótkich spodenkach (nawet jeśli ma się naście lat!) bądź pojawianie się w operze w letniej sukience. Warto uszanować tego typu zdarzenia, nie mające przecież miejsc co dzień.

Bardzo nieprzyjemnym i świadczącym o prostactwie trendem jest również brak wyczucia w kwestii ubioru podczas obecności w świątyniach (różnych wyznań). Podstawą jest oczywiście brak krótkich spodenek, szortów czy też spódniczek mini i zakrycie dekoltów oraz ramion. Zamiast tego ubierz się skromnie i elegancko – nawet jeśli jesteś niewierzący.

Zachowaj też dobry ton podczas odwiedzi osób starszych od Ciebie wiekiem bądź „rangą” (na przykład dyrektor zakładu czy rektor uniwersytetu). W tym przypadku nie chodzi o źle rozumiane „lizusostwo” ale raczej podkreślenie szacunku dla całej instytucji. Zyskasz w oczach odwiedzanej osoby, a przy okazji wyjdziesz na człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Kolejna kwestią jest sprawa podejścia do ubioru podczas egzaminów, czy to podczas studiów czy też maturalnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż egzaminujący jest osobą starsza od egzaminowanego, a w dodatku znajdująca się dużo wyżej w „hierarchii” społecznej okazanie szacunku przez ubranie garnituru czy spódnicy za kolano i białej bluzki staje się koniecznością.

Biorąc pod uwagę, iż strój często świadczy o Tobie (a przynajmniej tak odbiera to większość ludzi) nie ma czasem sensu epatowanie nim na siłę, szczególnie jeśli chce się podkreślić swoją „oryginalność” i indywidualizm. Dopasuj go więc do okazji i czerp z tego profity zamiast myśleć o zaognianiu sytuacji.

Udostępnij Komentarze

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze