Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

T-shirt – co warto wiedzieć zanim się go kupi?

Lifestyle

Banalna z pozoru decyzja o zakupie t-shirta powinna być jednak w pełnie świadoma. Jeśli nie wiesz na co zwracać uwagę, zanim go kupisz, ten artykuł jest dla Ciebie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://artelis.pl/artykuly/64388/Czym-warto-sie-kierowac-przy-wyborze-T-shirtu

Udostępnij

W co nie należy się ubierać?

Lifestyle

Kwestie ubioru i jego doboru często są materią dość drażliwą – w końcu praktycznie każdy człowiek może powiedzieć, iż ma „swój” gust. Inną kwestią pozostaje tolerancja na jego zewnętrzne objawy w postaci różnych ubiorów. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których nie wolno łamać, pomimo chęci zamanifestowania własnego „ja”.

Po pierwsze strój powinien być zawsze dostosowany do okazji. Grubym nietaktem jest przychodzenie na pogrzeb w trampkach i krótkich spodenkach (nawet jeśli ma się naście lat!) bądź pojawianie się w operze w letniej sukience. Warto uszanować tego typu zdarzenia, nie mające przecież miejsc co dzień.

Bardzo nieprzyjemnym i świadczącym o prostactwie trendem jest również brak wyczucia w kwestii ubioru podczas obecności w świątyniach (różnych wyznań). Podstawą jest oczywiście brak krótkich spodenek, szortów czy też spódniczek mini i zakrycie dekoltów oraz ramion. Zamiast tego ubierz się skromnie i elegancko – nawet jeśli jesteś niewierzący.

Zachowaj też dobry ton podczas odwiedzi osób starszych od Ciebie wiekiem bądź „rangą” (na przykład dyrektor zakładu czy rektor uniwersytetu). W tym przypadku nie chodzi o źle rozumiane „lizusostwo” ale raczej podkreślenie szacunku dla całej instytucji. Zyskasz w oczach odwiedzanej osoby, a przy okazji wyjdziesz na człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Kolejna kwestią jest sprawa podejścia do ubioru podczas egzaminów, czy to podczas studiów czy też maturalnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż egzaminujący jest osobą starsza od egzaminowanego, a w dodatku znajdująca się dużo wyżej w „hierarchii” społecznej okazanie szacunku przez ubranie garnituru czy spódnicy za kolano i białej bluzki staje się koniecznością.

Biorąc pod uwagę, iż strój często świadczy o Tobie (a przynajmniej tak odbiera to większość ludzi) nie ma czasem sensu epatowanie nim na siłę, szczególnie jeśli chce się podkreślić swoją „oryginalność” i indywidualizm. Dopasuj go więc do okazji i czerp z tego profity zamiast myśleć o zaognianiu sytuacji.

Udostępnij Komentarze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze