Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W co nie należy się ubierać?

Lifestyle

Kwestie ubioru i jego doboru często są materią dość drażliwą – w końcu praktycznie każdy człowiek może powiedzieć, iż ma „swój” gust. Inną kwestią pozostaje tolerancja na jego zewnętrzne objawy w postaci różnych ubiorów. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których nie wolno łamać, pomimo chęci zamanifestowania własnego „ja”.

Po pierwsze strój powinien być zawsze dostosowany do okazji. Grubym nietaktem jest przychodzenie na pogrzeb w trampkach i krótkich spodenkach (nawet jeśli ma się naście lat!) bądź pojawianie się w operze w letniej sukience. Warto uszanować tego typu zdarzenia, nie mające przecież miejsc co dzień.

Bardzo nieprzyjemnym i świadczącym o prostactwie trendem jest również brak wyczucia w kwestii ubioru podczas obecności w świątyniach (różnych wyznań). Podstawą jest oczywiście brak krótkich spodenek, szortów czy też spódniczek mini i zakrycie dekoltów oraz ramion. Zamiast tego ubierz się skromnie i elegancko – nawet jeśli jesteś niewierzący.

Zachowaj też dobry ton podczas odwiedzi osób starszych od Ciebie wiekiem bądź „rangą” (na przykład dyrektor zakładu czy rektor uniwersytetu). W tym przypadku nie chodzi o źle rozumiane „lizusostwo” ale raczej podkreślenie szacunku dla całej instytucji. Zyskasz w oczach odwiedzanej osoby, a przy okazji wyjdziesz na człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Kolejna kwestią jest sprawa podejścia do ubioru podczas egzaminów, czy to podczas studiów czy też maturalnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż egzaminujący jest osobą starsza od egzaminowanego, a w dodatku znajdująca się dużo wyżej w „hierarchii” społecznej okazanie szacunku przez ubranie garnituru czy spódnicy za kolano i białej bluzki staje się koniecznością.

Biorąc pod uwagę, iż strój często świadczy o Tobie (a przynajmniej tak odbiera to większość ludzi) nie ma czasem sensu epatowanie nim na siłę, szczególnie jeśli chce się podkreślić swoją „oryginalność” i indywidualizm. Dopasuj go więc do okazji i czerp z tego profity zamiast myśleć o zaognianiu sytuacji.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Dlaczego nosimy japonki?

Lifestyle

Japonki z pewnością zagoszczą na polskich ulicach podczas zbliżającego się lata. Z pewnością spotkasz niejedną osobę je noszącą, a może sam zdecydujesz się na te buty?

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/