Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W co nie należy się ubierać?

Lifestyle

Kwestie ubioru i jego doboru często są materią dość drażliwą – w końcu praktycznie każdy człowiek może powiedzieć, iż ma „swój” gust. Inną kwestią pozostaje tolerancja na jego zewnętrzne objawy w postaci różnych ubiorów. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których nie wolno łamać, pomimo chęci zamanifestowania własnego „ja”.

Po pierwsze strój powinien być zawsze dostosowany do okazji. Grubym nietaktem jest przychodzenie na pogrzeb w trampkach i krótkich spodenkach (nawet jeśli ma się naście lat!) bądź pojawianie się w operze w letniej sukience. Warto uszanować tego typu zdarzenia, nie mające przecież miejsc co dzień.

Bardzo nieprzyjemnym i świadczącym o prostactwie trendem jest również brak wyczucia w kwestii ubioru podczas obecności w świątyniach (różnych wyznań). Podstawą jest oczywiście brak krótkich spodenek, szortów czy też spódniczek mini i zakrycie dekoltów oraz ramion. Zamiast tego ubierz się skromnie i elegancko – nawet jeśli jesteś niewierzący.

Zachowaj też dobry ton podczas odwiedzi osób starszych od Ciebie wiekiem bądź „rangą” (na przykład dyrektor zakładu czy rektor uniwersytetu). W tym przypadku nie chodzi o źle rozumiane „lizusostwo” ale raczej podkreślenie szacunku dla całej instytucji. Zyskasz w oczach odwiedzanej osoby, a przy okazji wyjdziesz na człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Kolejna kwestią jest sprawa podejścia do ubioru podczas egzaminów, czy to podczas studiów czy też maturalnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż egzaminujący jest osobą starsza od egzaminowanego, a w dodatku znajdująca się dużo wyżej w „hierarchii” społecznej okazanie szacunku przez ubranie garnituru czy spódnicy za kolano i białej bluzki staje się koniecznością.

Biorąc pod uwagę, iż strój często świadczy o Tobie (a przynajmniej tak odbiera to większość ludzi) nie ma czasem sensu epatowanie nim na siłę, szczególnie jeśli chce się podkreślić swoją „oryginalność” i indywidualizm. Dopasuj go więc do okazji i czerp z tego profity zamiast myśleć o zaognianiu sytuacji.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Dlaczego nosimy japonki?

Lifestyle

Japonki z pewnością zagoszczą na polskich ulicach podczas zbliżającego się lata. Z pewnością spotkasz niejedną osobę je noszącą, a może sam zdecydujesz się na te buty?

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/