Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W co nie należy się ubierać?

Lifestyle

Kwestie ubioru i jego doboru często są materią dość drażliwą – w końcu praktycznie każdy człowiek może powiedzieć, iż ma „swój” gust. Inną kwestią pozostaje tolerancja na jego zewnętrzne objawy w postaci różnych ubiorów. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których nie wolno łamać, pomimo chęci zamanifestowania własnego „ja”.

Po pierwsze strój powinien być zawsze dostosowany do okazji. Grubym nietaktem jest przychodzenie na pogrzeb w trampkach i krótkich spodenkach (nawet jeśli ma się naście lat!) bądź pojawianie się w operze w letniej sukience. Warto uszanować tego typu zdarzenia, nie mające przecież miejsc co dzień.

Bardzo nieprzyjemnym i świadczącym o prostactwie trendem jest również brak wyczucia w kwestii ubioru podczas obecności w świątyniach (różnych wyznań). Podstawą jest oczywiście brak krótkich spodenek, szortów czy też spódniczek mini i zakrycie dekoltów oraz ramion. Zamiast tego ubierz się skromnie i elegancko – nawet jeśli jesteś niewierzący.

Zachowaj też dobry ton podczas odwiedzi osób starszych od Ciebie wiekiem bądź „rangą” (na przykład dyrektor zakładu czy rektor uniwersytetu). W tym przypadku nie chodzi o źle rozumiane „lizusostwo” ale raczej podkreślenie szacunku dla całej instytucji. Zyskasz w oczach odwiedzanej osoby, a przy okazji wyjdziesz na człowieka kulturalnego i dobrze wychowanego.

Kolejna kwestią jest sprawa podejścia do ubioru podczas egzaminów, czy to podczas studiów czy też maturalnych. Jeśli weźmie się pod uwagę, iż egzaminujący jest osobą starsza od egzaminowanego, a w dodatku znajdująca się dużo wyżej w „hierarchii” społecznej okazanie szacunku przez ubranie garnituru czy spódnicy za kolano i białej bluzki staje się koniecznością.

Biorąc pod uwagę, iż strój często świadczy o Tobie (a przynajmniej tak odbiera to większość ludzi) nie ma czasem sensu epatowanie nim na siłę, szczególnie jeśli chce się podkreślić swoją „oryginalność” i indywidualizm. Dopasuj go więc do okazji i czerp z tego profity zamiast myśleć o zaognianiu sytuacji.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Dlaczego nosimy japonki?

Lifestyle

Japonki z pewnością zagoszczą na polskich ulicach podczas zbliżającego się lata. Z pewnością spotkasz niejedną osobę je noszącą, a może sam zdecydujesz się na te buty?

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/